КАКВА ГНИДА ОД ЧОВЕК - ОСВЕН ШТО БРУИ СО НАЦИОНАЛИЗАМ, АПАСИЕВ ГИ НАВРЕДУВА И ДЕБЕЛИТЕ ЛУЃЕ
КАКВА ГНИДА ОД ЧОВЕК - ОСВЕН ШТО БРУИ СО НАЦИОНАЛИЗАМ, АПАСИЕВ ГИ НАВРЕДУВА И ДЕБЕЛИТЕ ЛУЃЕ
(ВИДЕО) Филипче: Младите да се вакцинираат, да го поддржат процесот на масовна имунизација и да му помогнат на здравствениот систем
(ВИДЕО) Филипче: Младите да се вакцинираат, да го поддржат процесот на масовна имунизација и да му помогнат на здравствениот систем
Бектеши: Се заоструваат условите за работа на концесионерите, новиот доработен Закон за минерални суровини обезбедува подобар квалитет на животот на граѓаните и заштита на животната средина
Бектеши: Се заоструваат условите за работа на концесионерите, новиот доработен Закон за минерални суровини обезбедува подобар квалитет на животот на граѓаните и заштита на животната средина
КОЈА ИРОНИЈА - ГРУЈО ЦЕЛ ЖИВОТ ДЕМЕК НОСЕШЕ СТРАНСКИ ИНВЕСТИЦИИ ВО МАКЕДОНИЈА, НО СО УКРАДЕНИТЕ ПАРИ ОД МАКЕДОНИЈА ОТВОРИ ФИРМА ВО УНГАРИЈА
КОЈА ИРОНИЈА - ГРУЈО ЦЕЛ ЖИВОТ ДЕМЕК НОСЕШЕ СТРАНСКИ ИНВЕСТИЦИИ ВО МАКЕДОНИЈА, НО СО УКРАДЕНИТЕ ПАРИ ОД МАКЕДОНИЈА ОТВОРИ ФИРМА ВО УНГАРИЈА
КАМЧЕВ СЕ ЖАЛИ НА СИЛНА ГЛАВОБОЛКА НО ОДБИВА ДА ОДИ ВО БОЛНИЦА, АДВОКАТИТЕ ВЕЛАТ ДЕКА ЛЕК ЗА ГЛАВОБОЛКАТА Е ДА ГО ПУШТАТ ДА ИЗБЕГА КАКО ГРУЕВСКИ, САМО ТАКА ЌЕ ОЗДРАВЕЛ
КАМЧЕВ СЕ ЖАЛИ НА СИЛНА ГЛАВОБОЛКА НО ОДБИВА ДА ОДИ ВО БОЛНИЦА, АДВОКАТИТЕ ВЕЛАТ ДЕКА ЛЕК ЗА ГЛАВОБОЛКАТА Е ДА ГО ПУШТАТ ДА ИЗБЕГА КАКО ГРУЕВСКИ, САМО ТАКА ЌЕ ОЗДРАВЕЛ
Филипче: За конкретни мерки ќе разговараме подетално во август, имаме меѓу највисоките стапки на вакцинација во регионот
Филипче: За конкретни мерки ќе разговараме подетално во август, имаме меѓу највисоките стапки на вакцинација во регионот
ГРАДОТ СКОПЈЕ ЌЕ ПРСКА ПРОТИВ ЛАРВИ ОД КОМАРЦИ
ГРАДОТ СКОПЈЕ ЌЕ ПРСКА ПРОТИВ ЛАРВИ ОД КОМАРЦИ
ЈОВАНОСКИ: Градежните активности за изградба и реконструкција на патната инфраструктура во општина Прилеп, продолжуваат со несмален интензитет
ЈОВАНОСКИ: Градежните активности за изградба и реконструкција на патната инфраструктура во општина Прилеп, продолжуваат со несмален интензитет

ЖЕСТОКИОТ ДИПЛОМАТСКИ ПРИТИСОК И АНГАЖМАН НА МАКЕДОНСКИОТ ДРЖАВЕН ВРВ ДАВА РЕЗУЛТАТИ: Радев најави можност да се крене бугарското вето!?

Што поскоро воспоставување политички дијалог на највисоко ниво со Македонија за час поскоро да има придвижување на отворените прашања, порачa бугарскиот претседател Румен Радев од Брисел и прв пат отворено призна што очекува Европската Унија од Софија на Советот за општи работи на 22 јуни.

-Секој ден добивам покани за разговор со европските лидери, со еврокомесари, со лидерите на ЕУ. Темата е многу чувствителна, очекувањата се големи, нема да кријам. Се очекува на Советот во втората половина на јуни да има придвижување за прашањето за европскиот пат и за започнување на преговори за Македонија. , изјави Румен Радев, претседател на Бугарија

А, дека има сериозно раздвижување во Софија, се насети и на денешната прес-конференцијата на техничкиот министер за надворешни, Светлан Стоев. Тој денеска го промовираше тимот за преговори со Македонија, предводен од неговиот заменик, Румен Александров и посочи дека дијалогот со Македонија е приоритет број 1 на бугарската надворешна политика. Појасни дека неопходен ќе биде мониторинг на Брисел кој ќе гарантира дека Скопје ќе го почитува договореното. Радев пак вели дека го чека акцискиот план што македонската влада треба да и го испорача на Софија за да се утврди дали се совпаѓа со бугарските национални интереси.

-Чекаме да видиме каква патна карта (акциски план) ќе предложат од Македонија, за која се има амбиција да биде приложена во преговарачката рамка. Исто така објаснив дека таа патна карта треба да биде споредена со барањата (декларацијата) во бугарскиот парламент., вели Радев

Радев од Брисел се враќа во Софија, па оттаму со државниот авион ќе слета во Скопје. На аеродромот по куса со средба со македонскиот колега Пендаровски и двајцата заедно ќе отпатуваат за Рим на чествување на Светите браќа Кирил и Методиј. Формални преговори за билетарелниот спор не се предвидени, иако е јасно дека прашањето ќе биде неизбежна тема на разговор.

loading...

WCOStream Watch english anime Online in HD for FREE. Raldessia Chronicles (https://wcostream.cc/m/O5Zw) Episode Full

GoGoAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Hikari: Kariya wo Tsunagu Monogatari (https://gogoanime.be/m/ARJ1) Episode Full