РУСКОВСКА: ВО ВРЕМЕ НА ВМРО ДПМНЕ БЕШЕ НЕЗАМИСЛИВО ДА СЕ ПОДНЕСЕ ОБВИНЕНИЕ ПРОТИВ ВЛАДИН СЕКРЕТАР И ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕ, СЕГА ИМАМЕ ОЈО КОЕ НЕ СЕ ПЛАШИ ОД НИКОГО
РУСКОВСКА: ВО ВРЕМЕ НА ВМРО ДПМНЕ БЕШЕ НЕЗАМИСЛИВО ДА СЕ ПОДНЕСЕ ОБВИНЕНИЕ ПРОТИВ ВЛАДИН СЕКРЕТАР И ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕ, СЕГА ИМАМЕ ОЈО КОЕ НЕ СЕ ПЛАШИ ОД НИКОГО
(ВИДЕО) БОМБА НА РУСКОВСКА: ПРАШАЊЕ НА ДЕН Е КОГА МИЛЕ ЈАНАКИЕВСКИ ЌЕ ИЗБЕГА ОД ДРЖАВАТА, МУ СЕ ЗАПРЕТУВА КАЗНА ЗАТВОР ОД НАД 20 ГОДИНИ!
(ВИДЕО) БОМБА НА РУСКОВСКА: ПРАШАЊЕ НА ДЕН Е КОГА МИЛЕ ЈАНАКИЕВСКИ ЌЕ ИЗБЕГА ОД ДРЖАВАТА, МУ СЕ ЗАПРЕТУВА КАЗНА ЗАТВОР ОД НАД 20 ГОДИНИ!
ЦРН ДЕН ЗА МАФИЈАТА - ОПЕРАЦИЈАТА ГЛУМЕЊЕ СРЦЕВ БОЛЕСНИК И МАЧЕНИК НЕ МУ УСПЕА НА КАМЧЕВ: Судот во Стразбур одби да и наложи на државата да го пушти Камчев од притвор
ЦРН ДЕН ЗА МАФИЈАТА - ОПЕРАЦИЈАТА ГЛУМЕЊЕ СРЦЕВ БОЛЕСНИК И МАЧЕНИК НЕ МУ УСПЕА НА КАМЧЕВ: Судот во Стразбур одби да и наложи на државата да го пушти Камчев од притвор
МВР УАПСИ РОДИТЕЛИ ОД ПЕКОЛОТ, МОНСТРУМ ТАТКО СО ГОДИНИ ГИ СИЛУВАЛ СВОИ ЌЕРКИ А МАЈКАТА ГИ ПРОДАВАЛА ЗА СЕКС ЗА 500 ДЕНАРА
МВР УАПСИ РОДИТЕЛИ ОД ПЕКОЛОТ, МОНСТРУМ ТАТКО СО ГОДИНИ ГИ СИЛУВАЛ СВОИ ЌЕРКИ А МАЈКАТА ГИ ПРОДАВАЛА ЗА СЕКС ЗА 500 ДЕНАРА
(ВИДЕО) МАКЕДОНСКИОТ ЏИМИ ХАФА - ЛИДЕРОТ НА УПОЗ ПЕЦО ГРУЈОСКИ ИЗБЕГА ОД НОВИНАРСКИТЕ ПРАШАЊА, ДЕНЕСКА СЕ ОЧЕКУВА УПАД НА ФИНАНСОВА ПОЛИЦИЈА ВО УПОЗ!
(ВИДЕО) МАКЕДОНСКИОТ ЏИМИ ХАФА - ЛИДЕРОТ НА УПОЗ ПЕЦО ГРУЈОСКИ ИЗБЕГА ОД НОВИНАРСКИТЕ ПРАШАЊА, ДЕНЕСКА СЕ ОЧЕКУВА УПАД НА ФИНАНСОВА ПОЛИЦИЈА ВО УПОЗ!
ИТАЛИЈАНСКАТА МИНИСТЕРКА ЗА ВНАТРЕШНИ РАБОТИ, ЛУЧАНА ЛАМОРЏЕЗЕ ПРЕЧЕКАНА СО ПОЧЕСНА ГАРДА И БУКЕТ ЦВЕЌЕ
ИТАЛИЈАНСКАТА МИНИСТЕРКА ЗА ВНАТРЕШНИ РАБОТИ, ЛУЧАНА ЛАМОРЏЕЗЕ ПРЕЧЕКАНА СО ПОЧЕСНА ГАРДА И БУКЕТ ЦВЕЌЕ
(ВИДЕО) ИНЦИДЕНТ ВО УПОЗ ПРИ ИЗБОРОТ НА НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ: ГЕНЕРАЛНИОТ СЕКРЕТАР ТРПЕ ДЕАНОВСКИ СО ЛАКТ ВО РЕБРА ГО СПРЕЧИ САШЕ ПОЛИТИКО ДА МУ ПОСТАВИ ПРАШАЊЕ НА ПЕЦО ГРУЈОВСКИ
(ВИДЕО) ИНЦИДЕНТ ВО УПОЗ ПРИ ИЗБОРОТ НА НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ: ГЕНЕРАЛНИОТ СЕКРЕТАР ТРПЕ ДЕАНОВСКИ СО ЛАКТ ВО РЕБРА ГО СПРЕЧИ САШЕ ПОЛИТИКО ДА МУ ПОСТАВИ ПРАШАЊЕ НА ПЕЦО ГРУЈОВСКИ
Автомобил на годината за 2022: новиот PEUGEOT 308 - финалист
Автомобил на годината за 2022: новиот PEUGEOT 308 - финалист

Жители на Ново Маало: Лесно е да се зборува од комфорни станови додека ние живееме во 19 век во центарот на Скопје

По многу реакции во јавноста за проектот кој е предвиден да се гради на парцелата спроти „Холидеј Ин“, жителите на Ново Маало и луѓето кои си заминале од своите огништа поради немање нормални услови за живот, го изразија нивниот став преку претставникот Игор Стојанов и дадоа целосна поддршка на проектот, кој за првпат синоќа беше јавно промовиран.

„Ова го аргументираме пред сѐ, со тоа што повеќе децении многу семејства живеат во услови кои не ги задоволуваат стандардите на хумано домување, дотрајани куќи, нерешено греење, калдрма и кал до колена, место за одложување на отпад на сите што ќе навратат во центарот на градот.

Изразуваме жалење што голем дел од јавноста не го разбира ова бидејќи е лесно е да се зборува од комфорни станови.

Посочуваме дека со овој проект ќе се реши проблемот на многу семејства кои, за волја на вистината, сѐ уште живеат во субстандардни услови како да е 19 век или биле приморани да ги напуштат своите куќи.

Со компензацијата која ја добиваме и реализација на овој проект кој многу години беше заглавен во институционалните лавиринти, новомаалчани конечно имаат можност да добијат живеалишта достојни за 21 век.

Освен тоа, како директно засегната и добро информирана страна, сакаме да посочиме дека ова што го гледаме во медиумите и по социјалните мрежи, оние грди бетонски зданија апсолутно немаат никаква сличност со тоа што се планира.

Откако ќе се реализира проектот, овој дел на Скопје ќе има многу повеќе зеленило отколку што на оваа локација имало во последните 50 години. Скопје е главен град и репрезент на нашата држава кој мора да се развива по примерот на светските метрополи.

Веруваме дека јавноста кога ќе го види целиот проект во најголема мера и ќе го одобри, онака како што го одобруваме ние луѓето кои сме емотивно поврзани со Ново Маало, едно од најстарите скопски маала, а кое за жал иако е во срцето на градот претставува грда слика за една метропола“, се наведува во реакцијата на жителите од Ново Маало.

loading...

Watch Ranma ½ (Dub) Episode 161

AnimeBee Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Watch anime online for free at WCOStream watch anime free

ANIMEFLIX: Terraformars (Dub) anime episode 13 online free at https://animeflix.nl fire force animeflix

Zoimas: https://www.zoimas.com/profile/animefreakws/about

Telegra: https://telegra.ph/KissAnime-Watch-Anime-Online-06-09