Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори

ЖИВОТ ПИШЕ РОМАНЕ: ЈАНКУЛОВСКА И ЈАНЕВА ЈАДАТ НА ИСТА МАСА ВО МЕНЗАТА ВО ЖЕНСКИОТ ДЕЛ ВО ИДРИЗОВО

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева веќе еден месец е во затворот „Идризово“, каде што ја издржува правосилната затворска казна од седум години за случајот „Рекет“.

Како што дознава „Фокус“, од доброупатени извори, Јанева е сместена во соба (во женското одделение просториите наликуваат на соби, не на ќелии) заедно со уште една затвореничка.

Во истото одделение затворската казна ја издржува и екс министерката Гордана Јанкулоска. Таа е во посебна соба, но во текот на денот делат заеднички простории со Јанева. Како што дознаваме, и двете имаат коректен однос и нема аномозитет меѓу нив, поради што и немало потреба да се ограничи нивното гледање и сретнување.

Јанкулоска издржува затворска казна од четири години за случајот „Тенк“, кој го покрена тукму СЈО, каде што шефица беше Јанева.

Случајот „Рекет“, пак веќе стигна пред Врховниот суд, каде што се поднесени барања за вонредно преиспитување на правосилната пресуда. Апелациониот суд во јули годинава ја потврди првостепената пресуда со која Јанева се осуди на 7, а Бојан Јовановски на 9 години затвор.

loading...

KissAnime - Watch Anime Online Free English Sub & Dub | Kiss Anime

AnimeFLV: Radiant Season 2 anime episode 21 online free at https://animeflv.uk kissanime

Watch anime online for free at AnimeHeaven animeheaven hunter x hunter

AnimeKisa Watch english anime Online in HD for FREE

Gogoanimelol weebly: https://gogoanimelol.weebly.com/

Roundme: https://roundme.com/@kissanimemx/about