(ВИДЕО) МНОГУ СЕ ОМРСИЈА ОД ПРОПАГАНДАТА НА ГРУЕВИЗМОТ, ОД ПОЛИТИЧАРИ, ПРЕКУ ПЕАЧИ, НОВИНАРИ, СУДИИ, БИЗНИСМЕНИ, ЕКСПЕРТУТКИ
(ВИДЕО) МНОГУ СЕ ОМРСИЈА ОД ПРОПАГАНДАТА НА ГРУЕВИЗМОТ, ОД ПОЛИТИЧАРИ, ПРЕКУ ПЕАЧИ, НОВИНАРИ, СУДИИ, БИЗНИСМЕНИ, ЕКСПЕРТУТКИ
Градоначалникот на Подгорица гостин на Шилегов
Градоначалникот на Подгорица гостин на Шилегов
Светска банка: Заштитата од пожари во модуларната болница во Тетово е надлежност на директорот и персоналот
Светска банка: Заштитата од пожари во модуларната болница во Тетово е надлежност на директорот и персоналот
ФАКТ ПРЕД КОЈ АНТИ ВАКСЕРИТЕ МОЛЧАТ: ОД 700 000 ГРАЃАНИ КОИ ПРИМИЛЕ ДВЕ ВАКЦИНИ, НЕМА НИТУ ЕДЕН ПРИЈАВЕН СЛУЧАЈ НА КОМПЛИКАЦИИ
ФАКТ ПРЕД КОЈ АНТИ ВАКСЕРИТЕ МОЛЧАТ: ОД 700 000 ГРАЃАНИ КОИ ПРИМИЛЕ ДВЕ ВАКЦИНИ, НЕМА НИТУ ЕДЕН ПРИЈАВЕН СЛУЧАЈ НА КОМПЛИКАЦИИ
Пендаровски – Штајнмајер во Њујорк: Градењето пријателски релации со Германија е од исклучително значење за Република Северна Македонија
Пендаровски – Штајнмајер во Њујорк: Градењето пријателски релации со Германија е од исклучително значење за Република Северна Македонија
НОВА ВЕРЗИЈА НА ПРИКАЗНАТА ЗА ОВЧАРОТ, СЕЛАНИТЕ И ВОЛКОТ: Валканиот план на ВМРО ДПМНЕ како да ги изеде овците, да го намести волкот и да ги измами селаните!
НОВА ВЕРЗИЈА НА ПРИКАЗНАТА ЗА ОВЧАРОТ, СЕЛАНИТЕ И ВОЛКОТ: Валканиот план на ВМРО ДПМНЕ како да ги изеде овците, да го намести волкот и да ги измами селаните!
СТАНИЦИ ЗА ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД КРАДЕЛЕ ОД ДРЖАВАТА околу 3 милиони евра од уплатените такси завршиле на нивните сметки
СТАНИЦИ ЗА ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД КРАДЕЛЕ ОД ДРЖАВАТА околу 3 милиони евра од уплатените такси завршиле на нивните сметки
ФИЛИПЧЕ НА МЕЃУНАРОДЕН ЛЕКАРСКИ СИМПОЗИУМ: Здравствените работници со својата посветена и пожртвувана работа, докажаа дека здравствениот систем е столб на државата
ФИЛИПЧЕ НА МЕЃУНАРОДЕН ЛЕКАРСКИ СИМПОЗИУМ: Здравствените работници со својата посветена и пожртвувана работа, докажаа дека здравствениот систем е столб на државата

ЗЛАТКО МАРИН: По повод Светскиот ден на енергетска ефикасност – 5 Март, да се потсетиме на големиот број проекти што ги спроведовме, но и што ги планираме за наредниот период во Општина Аеродром

✅ Ги заменивме прозорците на училиштата, детските градинки и спортските сали.
✅ Доделивме субвенции за печки на пелети, инветер-клими и за чистење оџаци.
✅ Ги заменивме старите линии за јавно осветлување со нови енергетско-ефикасни и поставивме соларен систем во градинката „Бамби“ како грант од проектот „Енергијата вреди и затоа треба да се штеди“, што ѝ овозможува на градинката да заштеди дури 65 отсто енергија.
✅ Го променивме системот за греење и котелот за нафта го заменивме со печка на пелети во ПОУ „Гоце Делчев“ во Долно Лисиче.
✅ Преку проектот „Справување со загадувањето на воздухот во градот Скопје“ што е во тек, стотина жители на населбата Лисиче ќе добијат по 10 000 американски долари во денарска против вредност, со цел да воведат мерки за зголемување на енергетска ефикасност на своите домови.

✅ Изготвени проекти за поставување фотоволтаици на покривите на сите основни училишта.
✅ Во рамките на стратегиската платформа за локален економски развој 2021 – 2025 на Општина Аеродром, се планира проект за енергетска ефикасност „Замени!“ и заедно со заедниците на станари ќе се заменуваат неефикасните системи за греење и ладење, енергетски ефикасни фасади, како и промена на покривите.
✅ Со странски и домашни инвестиции е предвидено да се формираат енергетски задруги за поставување соларни панели.
✅ Продолжуваме да работиме на унапредување на концептот на енергетска ефикасност.

loading...

AnimeKisa: Toaru Kagaku no Railgun: Misaka-san wa Ima Chuumoku no Mato Desu kara anime episode Full online free at https://animekisa.in dubbed anime

Website https://wcostream.cc: Watch Amnesia (Dub) wcostream Episode 12 paw patrol wcostream

Website https://animepahe.cc: Watch TAMAYOMI: The Baseball Girls (Dub) animepahe Episode 12 anime

AniWatch: Muteki Koujin Daitarn 3 anime episode 40 online free at https://aniwatch.pro dubbed anime

Hub docker: https://hub.docker.com/u/kissanimemx

Gamevn: http://gamevn.com/members/kissanimemx.1765718/