Премиерот Ковачевски на ФБ: Благовремената и координирана реакција го спречи ширењето на пожарот во Битола и предизвикување на поголема штета
Премиерот Ковачевски на ФБ: Благовремената и координирана реакција го спречи ширењето на пожарот во Битола и предизвикување на поголема штета
ОВА Е НАЈГОЛЕМ СРАМ ЗА ДРЖАВАТА: Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета
ОВА Е НАЈГОЛЕМ СРАМ ЗА ДРЖАВАТА: Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета
Славењето на Водици во реканското село Битуше е посебно доживување, различно од другите македонски села и градови
Славењето на Водици во реканското село Битуше е посебно доживување, различно од другите македонски села и градови
ЛДП се шири со нови општински организации. Вечерва во хотел Сириус, се одржа основачко Собрание на општинската организација на ЛДП - Василево
ЛДП се шири со нови општински организации. Вечерва во хотел Сириус, се одржа основачко Собрание на општинската организација на ЛДП - Василево
Комерцијална банка и East Gate Mall - заедно за нова радост! Подари 1.000, 2.000, 3.000, 4.000 или 5.000 денари во вид на подарок-картичка и израдувај ги оние што најмногу ти значат
Комерцијална банка и East Gate Mall - заедно за нова радост! Подари 1.000, 2.000, 3.000, 4.000 или 5.000 денари во вид на подарок-картичка и израдувај ги оние што најмногу ти значат
АНАСТАСОВ: УЛИЦИТЕ ВО ПРОБИШТИП СЕ ЧИСТАТ И ПОСОЛУВААТ РЕДОВНО, СЕПАК ДА СЕ ВОЗИ ВНИМАТЕЛНО
АНАСТАСОВ: УЛИЦИТЕ ВО ПРОБИШТИП СЕ ЧИСТАТ И ПОСОЛУВААТ РЕДОВНО, СЕПАК ДА СЕ ВОЗИ ВНИМАТЕЛНО
Демократски сојуз: ВМРО-ДПМНЕ, продолжува со монструозни конструкции и обвинувања
Демократски сојуз: ВМРО-ДПМНЕ, продолжува со монструозни конструкции и обвинувања
(ВИДЕО) Ковачевски: Ги унапредуваме работничките права, секој има право на одмор и неделата да ја помине со семејството
(ВИДЕО) Ковачевски: Ги унапредуваме работничките права, секој има право на одмор и неделата да ја помине со семејството

Златко Марин репортирше пред Аеродромци за сработеното

✅ Денеска во паркот „Јане Сандански“ остварив средба со жителите од овој реон, на која ги презентирав сите реализирани проекти во изминативе три години на планот на инфраструктурата.
✅ Ги слушнав и нивните забелешки и предлози и ветив дека заедно ќе ги решаваме сите проблеми и од Аеродром ќе направиме уште поубаво место за живеење.
👉 Моментално го реконструираме паркингот покрај булевар „Јане Сандански“, кој почнува од училиштето „Ѓорѓија Пулевски“, па сѐ до раскрсницата со булевар „Србија“ и се одвива во 4 фази.
👉 Ги обновивме спортските игралишта, на булевар „Јане Сандански“ и кај училиштето „Ѓоргија Пулевски“, на кои поставивме мултифункционални подови со врвен квалитет признати од ФИБА и ИТФ.
👉 Ги реновиравме детските игралишта и поставивме нови реквизити.
👉 Ги сменивме плочниците меѓу зградите на булевар „Јане Сандански“.
👉 Моментално ги реконструираме патеките во близина на училиштето „Ѓоргија Пулевски“.
👉 Го зазеленивме просторот со нови дрвја кај ООУ „Ѓоргија Пулевски“.
👉 Идната година ќе изградиме два сквера зад ТЦ „Капитол“ и „Бисер“ за кои се одбрани идејните решенија.
#ЧекорПоЧекор

loading...

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

Horimiya (Dub)

Gintama

ANIMEFLIX Gintama Episode 193

JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

Attack on Titan Season 2