(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата

ЗЛОУПОТРЕБИТЕ НА ФУНКЦИЈА НЕ ЗАСТАРУВААТ, ГОРАН СТОЈКОВ Е УАПСЕН ДА ЛЕЖИ ЗАТВОР ЗА ПРОНЕВЕРА НА БУЏЕТСКИ ПАРИ ПРЕД 20 ГОДИНИ

Стојков бил осуден за злоупотреба на буџетски пари со набавка на оружје и муниција пред 20 години, додека бил на раководна функција во МВР за време на воениот конфликт. (Фото: МВР)

Вчерашното апсење на поранешниот полициски генерал Горан Стојков побуди енигма за каква злоупотреба би можел да биде осуден на година дена затвор, кога тој не бил на функција изминатите 20 години.

Според извори во Основниот Кривичен суд, Стојков бил осуден за злоупотреба на буџетски пари со набавка на оружје и муниција пред 20 години, додека бил на раководна функција во МВР за време на воениот конфликт.

Во меѓувреме, против Стојков се водеше постапка во случајот „Шпион“ и тој ја одлежа затворската казна за овој случај, но за ова судење за злоупотреба никој не беше слушнал.

Според соопштението на МВР, „на 16.12.2021 во 16:15 часот полициски службеници од Оперативен тим Потраги на бензинска пумпа на булевар Србија во Скопје го лишија од слобода Г.С. (51), роден во Струмица, а со адреса на живеење во Скопје, кој бил баран со потерница по наредба од Основен Суд-Скопје 1 вв чл.353 ст.3 од КЗ на РСМ, за казна затвор од една година. Лицето е предадено во КПУ Затвор Скопје-Скопје за издржување на казната“.

loading...

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

watch anime ANIMEFLIX That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2

ANIMEFLIX One Piece (Dub) Episode 755

My Hero Academia Season 3 Episode 19

Dragon Ball (Dub) Episode 144

Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai Episode 9