(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!

Знае ли Бранко, кој е и каков е обичниот македонец? Како живее. Какви се неговите убедувања. Колкава е неговата енергија. Има ли надеж. Има ли пари. Знае ли Бранко каков е обичниот македонец пред жената и децата. Знае ли Бранко колкав му е рокот на траење.

* реклами ——————————————————————————————————————————————-

—————————————————————————————————————————————————

Таквиот македонец бара начин да го соедини бесот со другиот. Таквиот македонец бара општество на омраза. Луда и злобна Македонија, но не кон Бугарите, туку кон внатре, во земјата и кон своите. Не адаптирани на промена, незаштитени пред бедата, очајни пред опасностите, без кондиција во граѓанството.
Се јави Бранко за овој политички вакум да трае. Се јави Бранко за да продолжи кампањата на омраза, страв и насилство; Бранко се јави затоа што го мрази Заев со силина на ракета!
Ова е време кога се одлучува дали “тајната Македонија”, мрачниот свет на контролори и џелати ќе ја преземат “јавната Македонија” во своите раце. Тајниот свет сака Заев да го нема, спремни се да му пуштат – само ако треба – повторно крв. Политиката на Заев ја сметаат аматерска. Тие сакаат тајно да ја контролираат Македонија; вака мислат, “Заев има легитимитет и моќ, а ние имаме сила”. Или во превод: на бранковци им одговара апатија и насочен/усмерен гнев. Тој е животниот влог на Героски, Милчин, Мицкоски, Камчев и слични ментори.

* реклами —————————————————————————————————————————————–

—————————————————————————————————————————————————

Бранко,избега од бомбите како ѓавол од крст; без конечна борба сакаше да го добиеш Груевски. Многу јак антифашизам покажа, секоја ти чест! Е, гледаш, Бранко, Заев е нешто спротивно од тебе, а двајцата сте ваги во хороскоп! Заев произведува струја со која може да светне цела држава, а ти, Бранко, може да светнеш само една ламбичка на новогодишна елка.
Заев, Бранко, ја научи политиката која вели дека таа професија единствено нешто што бележи се победите.
Ти, Бранко, во овие седум години стана фен без гајтан, се претвори во хедониста, наместо борба и победи, те интересираат уметнички впечатоци. Јебеш такви впечатоци, Бране. Победи, решенија и резултати се бараат!

* реклами ——————————————————————————————————————————————-

—————————————————————————————————————————————————–

Бране, политиката е проклета работа, ден-и-ноќ грижа за обични луѓе. Ти, реално, не си за така “ниски работи” создаден. Ти, Бране, створен си за патријарх! За тебе треба да се направи Комисија за уметнички впечатоци. Оскар да ти се даде за поза, гест и ораторство. Ако мене не ми веруваш, прашај ги твоите ментори.
Заев е денес нашата надеж! Можеби последна, но сепак е надеж. Не не’ лаже, искрен е, не сака да владее, сака да ја менува Македонија! Нарачај истражување, Бранко, ќе видиш за што ти зборувам.
Заев денес има поддршка од САД и сите важни Европски земји, а ти се возиш на уметнички впечатоци. Башка немаш резултат. Единствено нешто што имаш е себе, а себе воопшто не се слушаш!
Македонија денес со Заев можеби ја има последната шанса да биде дел од демократска и просперитетна Европа, само без твојата политичка трагедија.
Каде беше, Бранко, сите овие години?! Зошто молчеше? Ти се гадат ли Македонците? Ние ли ти се гадиме, многу ли сме ти багра, Бранко?

Остани замрзнат, Бране, тоа е најдоброто што го правиш. И чувај уметнички впечатоци.
Ние со Зоран имаме шанса, можеби е последна, ама сепак е шанса!

loading...

Website https://wcostream.cc: Watch Ikkitousen: Shuugaku Toushi Keppuuroku (Dub) wcostream Episode Full wcostream spongebob

IS: Infinite Stratos 2 - World Purge-hen (Dub) Episode Full

Animepahe: Yoku Wakaru Gendai Mahou: Cruncha Cruncha Cruncha anime episode Full online free at https://animepahe.cc watch anime

Website https://aniwatch.pro: Watch DearS (Dub) aniwatch Episode 12 free anime

Issuu: https://issuu.com/gogoanimebe

Xclams xwiki: http://xclams.xwiki.org/xwiki/bin/view/XWiki/gogoanimebe