ПОРТПАРОЛОТ НА ВМРО ДПМНЕ, ДИМЧЕ АРСОВСКИ ДЕНЕСКА ЕМ СЕ ИЗГЛУПИРА ЕМ ЈА ПОФАЛИ ВЛАДАТА - СЕДИ ДИМСА, КЕЦ!
ПОРТПАРОЛОТ НА ВМРО ДПМНЕ, ДИМЧЕ АРСОВСКИ ДЕНЕСКА ЕМ СЕ ИЗГЛУПИРА ЕМ ЈА ПОФАЛИ ВЛАДАТА - СЕДИ ДИМСА, КЕЦ!
Христо Иванов: Доколку РСМ не го прифати францускиот предлог, ризикува целиот процес да почне од почеток
Христо Иванов: Доколку РСМ не го прифати францускиот предлог, ризикува целиот процес да почне од почеток
ДЕНКО МАЛЕСКИ: Што ќе правиме со францускиот предлог, ќе го прифатиме или ќе го одбиеме?! Ќе бидеме ли како Палестинците кои секогаш одбиле се што им се нудело и се полошо им е како тече времето...
ДЕНКО МАЛЕСКИ: Што ќе правиме со францускиот предлог, ќе го прифатиме или ќе го одбиеме?! Ќе бидеме ли како Палестинците кои секогаш одбиле се што им се нудело и се полошо им е како тече времето...
ЕВЕ ЗОШТО ЕКСПЛОДИРА АДЕМИ: ВМРОВЦИТЕ МУ ЈА ИСЕКЛЕ РАКАТА СО ФРЛАЊЕ ПРЕДМЕТИ
ЕВЕ ЗОШТО ЕКСПЛОДИРА АДЕМИ: ВМРОВЦИТЕ МУ ЈА ИСЕКЛЕ РАКАТА СО ФРЛАЊЕ ПРЕДМЕТИ
Маричиќ на средба со германски функционери: Имаме перспектива – мора да ја задржиме
Маричиќ на средба со германски функционери: Имаме перспектива – мора да ја задржиме
СДСМ: ВМРО ДПМНЕ СО ПРАВЕЊЕ ИНЦИДЕНТИ ВО СОБРАНИЕ БЛОКИРА НАЗНАЧУВАЊЕ СУДИИ ЗАТОА ШТО ТАКА МИСЛАТ ДЕКА ЌЕ СЕ СПАСАТ ОД ЗАТВОР!
СДСМ: ВМРО ДПМНЕ СО ПРАВЕЊЕ ИНЦИДЕНТИ ВО СОБРАНИЕ БЛОКИРА НАЗНАЧУВАЊЕ СУДИИ ЗАТОА ШТО ТАКА МИСЛАТ ДЕКА ЌЕ СЕ СПАСАТ ОД ЗАТВОР!
(ВИДЕО) ДРАМА ВО СОБРАНИЕТО: ВМРОВЦИТЕ УСПЕАЈА ДА ГО ИЗВАДАТ ОД ТАКТ АРБЕР АДЕМИ КОЈ ВО МОМЕНТИ НА БЕС ПОЧНА ДА ГИ МАВА СО ШИШИЊА И ФИЛЏАНИ!
(ВИДЕО) ДРАМА ВО СОБРАНИЕТО: ВМРОВЦИТЕ УСПЕАЈА ДА ГО ИЗВАДАТ ОД ТАКТ АРБЕР АДЕМИ КОЈ ВО МОМЕНТИ НА БЕС ПОЧНА ДА ГИ МАВА СО ШИШИЊА И ФИЛЏАНИ!
Бугарската влада официјално во оставка, контрадикторни најави за повлекувањето на Борисов од челната позиција на ГЕРБ
Бугарската влада официјално во оставка, контрадикторни најави за повлекувањето на Борисов од челната позиција на ГЕРБ

ЗОРАН СТАВРЕВСКИ КОЈ БЕШЕ ЅВЕЗДА ВО БОМБИТЕ НА ЗАЕВ СЕ ВРАЌА ВО ПОЛИТИКАТА – Му правеше друштво на Мицкоски на средба со директорот на Фондацијата Конрад Аденауер во Македонија, Браун

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со Даниел Браун, резидентен директор на Фондацијата Конрад Аденауер во Македонија.

Мицкоски изрази благодарност за искрената и посветена поддршка од страна на Фондацијата Конрад Аденауер за ВМРО-ДПМНЕ, нагласувајќи дека КАС од отсекогаш била искрен и посветен партнер на ВМРО-ДПМНЕ.

Претседателот Мицкоски истакна дека со поддршка и преку настани и проекти од Конрад Аденауер поминале цели генерации на политичари на ВМРО-ДПМНЕ, со надеж дека истата ќе продолжи и во иднина, преку заедничко делување и организирање на соработки, градење на капацитетите на градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ, пратениците во македонскиот парламент, младите и жените во рамки на партијата.

На средбата соговорниците разговараа и за актуелната политичка состојба, лошата економска ситуација, сиромаштијата со која се соочуваат граѓаните, високиот степен на криминал и корупција од високи владини функционери како и лошото менаџирање на власта со државата.

Мицкоски нагласи дека ненавремената реакција од страна на владата во однос на помош кон граѓаните и стопанството дополнително ја влошува економската криза, укажувајќи дека се случува целосен економски колапс.

Претседателот Мицкоски истакна дека единствен излезе од ваквата лоша состојба се организирање на предвремени парламентарни избори каде што на вистинските места ќе дојдат вистински луѓе кои што ќе работат исклучиво во интерес на граѓаните за подобрување на животниот стандард и обезбедување на подобра иднина за сите граѓани.

Соговорниците се договорија за понатамошна интензивна соработка и продлабочување на односите.

loading...

nổ hũ tài xỉu go88 go88 like nạp go88 không nhận được tiền

sunwin otp