(ВИДЕО) СПАСОВСКИ: СИТЕ СЛУЧАИ ЗА КОИ ОПОЗИЦИЈАТА МЕ КРИТИКУВАШЕ ВЧЕРА ВО СОБРАНИЕ СЕ СО СУДСКА РАЗВРСКА, НЕ СЕ ЗАТАШКАНИ ИЛИ ЗАБОШОТЕНИ КАКО ШТО ПРАВЕШЕ ВМРО ДПМНЕ 12 ГОДИНИ
(ВИДЕО) СПАСОВСКИ: СИТЕ СЛУЧАИ ЗА КОИ ОПОЗИЦИЈАТА МЕ КРИТИКУВАШЕ ВЧЕРА ВО СОБРАНИЕ СЕ СО СУДСКА РАЗВРСКА, НЕ СЕ ЗАТАШКАНИ ИЛИ ЗАБОШОТЕНИ КАКО ШТО ПРАВЕШЕ ВМРО ДПМНЕ 12 ГОДИНИ
(ВИДЕО) ЗА МАЛЦЕ ОЧИТЕ ЌЕ МУ ГИ ИСКОПАШЕ: ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА БЕСНА НА АФРИМ ГАШИ ШТО ГО СПРЕЧИЛ ВРАЌАЊЕТО НА ВМРО НА ВЛАСТ, ГО ВИКНА НА ТЕЛМА ЗА ДА ГО БЛАМИРА И НАВРЕДУВА
(ВИДЕО) ЗА МАЛЦЕ ОЧИТЕ ЌЕ МУ ГИ ИСКОПАШЕ: ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА БЕСНА НА АФРИМ ГАШИ ШТО ГО СПРЕЧИЛ ВРАЌАЊЕТО НА ВМРО НА ВЛАСТ, ГО ВИКНА НА ТЕЛМА ЗА ДА ГО БЛАМИРА И НАВРЕДУВА
(ВИДЕО) Екипите се на терен: Реката Вардар се излеа во Општина Аеродром
(ВИДЕО) Екипите се на терен: Реката Вардар се излеа во Општина Аеродром
Ковачевски ќе бара ИЗВЕШТАЈ ШТО РАБОТЕЛЕ СОВЕТНИЦИТЕ ЉУБЕ БОШКОСКИ, ЦАЦКО КОНОПИШКИ…
Ковачевски ќе бара ИЗВЕШТАЈ ШТО РАБОТЕЛЕ СОВЕТНИЦИТЕ ЉУБЕ БОШКОСКИ, ЦАЦКО КОНОПИШКИ…
(ВИДЕО) ЧОВЕКОТ ШТО САКАШЕ ДА БИДЕ ЛИДЕР НА СДСМ ПОДНЕСЕ ТУЖБА ПРЕД УСТАВЕН СУД ЗА ПОНИШТУВАЊЕ НА ЗАКОНОТ ЗА НЕДЕЛА НЕРАБОТЕН ДЕН
(ВИДЕО) ЧОВЕКОТ ШТО САКАШЕ ДА БИДЕ ЛИДЕР НА СДСМ ПОДНЕСЕ ТУЖБА ПРЕД УСТАВЕН СУД ЗА ПОНИШТУВАЊЕ НА ЗАКОНОТ ЗА НЕДЕЛА НЕРАБОТЕН ДЕН
Новинарот ветеран Ѕвездан Георгиевски во колумна раскажа од каде потекнува терминот новинарска патка, многу поучно четиво
Новинарот ветеран Ѕвездан Георгиевски во колумна раскажа од каде потекнува терминот новинарска патка, многу поучно четиво
ВТОРОТО ПОЛУГОДИЕ ЌЕ ПОЧНЕ НА 1 ФЕВРУАРИ, УЧЕБНАТА ГОДИНА ЗАВРШУВА НА 10 ЈУНИ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА
ВТОРОТО ПОЛУГОДИЕ ЌЕ ПОЧНЕ НА 1 ФЕВРУАРИ, УЧЕБНАТА ГОДИНА ЗАВРШУВА НА 10 ЈУНИ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА
САРАЧИНИ: Секоја генерација има свои битки и приказни. Мене ми беше чест и сум исклучително горд што бев дел од приказната што ја пишуваше Зоран Заев, заедно со нас, слободољубивите граѓанки и граѓани од сите народи на нашата прекрасна и фантастична земја - Северна Македонија. Борбата продолжува!✊
САРАЧИНИ: Секоја генерација има свои битки и приказни. Мене ми беше чест и сум исклучително горд што бев дел од приказната што ја пишуваше Зоран Заев, заедно со нас, слободољубивите граѓанки и граѓани од сите народи на нашата прекрасна и фантастична земја - Северна Македонија. Борбата продолжува!✊

ТРИ ПРИЧИНИ ЗОШТО НЕБАЊАТИТЕ ТОЛКУ МНОГУ ГО МРАЗАТ ФРЧКОВСКИ, ДУРИ ПОВЕЌЕ И ОД ЗАЕВ, ШТО Е НЕВЕРОЈАТЕН ФЕНОМЕН?!?!

Пишува Саше Ивановски Политико

Ја гледам таа навистина неверојатна фешта што се одвива на социјалните мрежи и порталите, таа општа радост дека му се нанела штета на Фрчковски да не стане амбасадор во САД, небаре успеале да го убијат човекот да го направат бездомник да му ги земат сите титули, сите успеси, сета чест, они си мислат дека сега Фрчко ќе биде бездомник ќе седи на улица со пластична чаша и ќе моли за денарчиња таков засмрден…

Во влажната фантазија на нашите небањати они мислат дека успеале да му вратат на Фрчко за се, да му се одмаздат, да го уништат, несвесни дека ова е само 3 дена лажна прослава, Фрчко Национале ќе биде или амбасадор во ООН во Њујорк или ќе биде уставен судија или нешто сосема адекватно за величината што тој ја има во земјава, башка фрустрациите на небањатите за него…

Но ајде да анализираме, зошто толку јако и толку многу нашата десница го мрази Фрчко со сето свое небањато битие заостанато античко?

Според мене причините се најмалку три:

1. Фрчко е арогантен и секогаш делувал без ракавици, секогаш им плескал во лице на ВМРОВЦИТЕ што мисли за нив, сите нивни слабости забеганости злодела и гревови им ги сервирал свежи без обланда и директно во лице и тоа они просто не можат да му го простат и заборават. Сите други нешто се обидуваат да бидат фини, да глумат како еве ВМРО ДПМНЕ е нормална партија, нивните политичари како еве демек се нормални политичари а нивните политики се како еве нормални десничарски политики, но Фрчко одбиваше да го глуми тоа лудило и ги кажуваше работите такви какви што се а тоа е дека ВМРОВЦИТЕ се едни простаци неписмени едни заостанати идиоти небањати со политички погледи од 18 ти и 19-ти век плус на тоа се додава и невидена жед за крадење и аздисување и недемократски диктаторски насилнички дивјачки тенденции…

2. Фрчко е исклучително долго во политиката, од 1991-ва па се до денеска, човек да е Мајка Тереза па ќе се насоберат десетина митови за некакви злодела какви што му се лепат на Фрчко, наводно он го организирал атентатот на Киро?!?!?! Наводно он со куфер пробал да го поткупи Киро да го смени името, а вистината е дека куферот му бил даден од грчкиот пребеган шеф на разузнавањето и Фрчко само го презентирал она што било запленето при неговото апсење во Скопје… Потоа наводно тепал жени и што ли уште не, тоа се оние класични вмровски приказни за оцрнување на политичарите од СДСМ како на пример Бранко се дрогира, Шилегов е пијаница, Заев е ментален и црпнат итн итн, ситни уличарски простсачки плуканици во кои само вмровец може да поверува…

3. Фрчко е симбол на граѓанската левица цели 30 години и во него секој просечен небањат вмровец гледа олицетворение на отпорот за нивните усмрдени небањати соништа за тоа како Македоња треба да изгледа а тоа е чиста Македоња со Албанците, Ромите, Муслиманите обесени сите на бандери и закопани со багери во масовни гробници, Македоња до Солун, до Драч и до Ниш и до Боровец, притоа по пат обесени на бандери илјадници Бугари, Срби, Грци и Албанци, Македоња со само две амбасади во Скопје, Руската и Кинеската а сите други црни ќумур запалени и оставени така да чурат, Македоња каде сите педери, атеисти, елитисти, успешни интелектуалци ќе висат исто така на бандери со транспарент околу врат ПРЕДАВНИК И ОДРОДНИК, Македоња каде ќе има тешка диктатура како во Гестапо ерата, елитни одреди ноќе ќе собираат предавници и ќе ги стрелаат по улиците додека на разглас ечат песни од Јонче Христовски…

Тој влажен сон што небањатите го сонуваат 30 години е срушен и закопан за навек и они мислат дека Фрчко е број еден виновник за тоа, што донекаде и е точно во извесна мера, професорот навистина го посвети својот живот од оваа вукојебина да израсне нормална современа европска држава. Затоа простите небањати маси го гледаат како Сатана, како човек кој им го уништил сонот за нивната Македоња од песните на Јонче Христовскки и Благица Павловска.

Сета таа омраза кон Фрчко од небањатите и сиот тој интензитет, мора да му го полни срцето на професорот и да го крева душевно овое денови, мора да е тоа голема чест, сепак е тоа голем силен комплимент за него како човек како професор како политичар како општественик, вакви неписмени орди вака да те воспеваат, честитам професоре и како секогаш, поклон до земја и респект до небо!

loading...

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat Episode 5

Your Lie in April

anime stream Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train

AnimeDao Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone Episode 6

High School DxD