Тренчевска од Битола: Ја унапредуваме детската и социјална заштита, грижата за ранливите граѓани е наш приоритет
Тренчевска од Битола: Ја унапредуваме детската и социјална заштита, грижата за ранливите граѓани е наш приоритет
За прв пат по неколку децении, Соборот на СПЦ ја призна МПЦ – Охридска Архиепископија, нема веќе да има црква на Вранишковски која го носеше името ОА
За прв пат по неколку децении, Соборот на СПЦ ја призна МПЦ – Охридска Архиепископија, нема веќе да има црква на Вранишковски која го носеше името ОА
АФРИМ ГАШИ РЕЗИЗБРАН ЗА ЛИДЕР НА АЛТЕРНАТИВА, ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ БЕШЕ ГОСТИН НА КОНГРЕСОТ
АФРИМ ГАШИ РЕЗИЗБРАН ЗА ЛИДЕР НА АЛТЕРНАТИВА, ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ БЕШЕ ГОСТИН НА КОНГРЕСОТ
ЦРНИ ВРЕМИЊА ДОАЃААТ ЗА РУСИТЕ, ПАК ЌЕ ВОЗАТ КАНТИ НА КОИ ИМ ИСПАЃААТ ТРКАЛАТА НА СРЕД ПАТ: ВО ФАБРИКИТЕ НА РЕНО ЌЕ СЕ ПРОИЗВЕДУВА МОСКВИЧ, А ТОКМУ ПОРАДИ ЛАДИТЕ И МОСКВИЧИТЕ СЕ РАСПАДНА СССР
ЦРНИ ВРЕМИЊА ДОАЃААТ ЗА РУСИТЕ, ПАК ЌЕ ВОЗАТ КАНТИ НА КОИ ИМ ИСПАЃААТ ТРКАЛАТА НА СРЕД ПАТ: ВО ФАБРИКИТЕ НА РЕНО ЌЕ СЕ ПРОИЗВЕДУВА МОСКВИЧ, А ТОКМУ ПОРАДИ ЛАДИТЕ И МОСКВИЧИТЕ СЕ РАСПАДНА СССР
ПРЕМИЕРОТ ДА ЈА ПОВИКА НА СРЕДБА И ДА И СЕ ИЗВИНИ ВО ИМЕТО НА ВЛАДАТА: НОВИНАРКАТА НА САКАМДАКАЖАМ.МК СОЊА ДЕЛЕВСКА ПОВИКАНА ВО ПОЛИЦИЈА ЗА ОБЈАВЕН ТЕКСТ, ВОЗНЕМИРИЛА РАКОВОДИТЕЛКА ВО МИНИСТЕРСТВО ЗА ПРАВДА
ПРЕМИЕРОТ ДА ЈА ПОВИКА НА СРЕДБА И ДА И СЕ ИЗВИНИ ВО ИМЕТО НА ВЛАДАТА: НОВИНАРКАТА НА САКАМДАКАЖАМ.МК СОЊА ДЕЛЕВСКА ПОВИКАНА ВО ПОЛИЦИЈА ЗА ОБЈАВЕН ТЕКСТ, ВОЗНЕМИРИЛА РАКОВОДИТЕЛКА ВО МИНИСТЕРСТВО ЗА ПРАВДА
ШИЛЕГОВИ ПРОСЛАВИЈА 26 ГОДИНИ БРАК, ЈАСМИНА ШИЛЕГОВА СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА ГОСПОД ЗА ЉУБОВТА И ЗА ДЕЦАТА
ШИЛЕГОВИ ПРОСЛАВИЈА 26 ГОДИНИ БРАК, ЈАСМИНА ШИЛЕГОВА СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА ГОСПОД ЗА ЉУБОВТА И ЗА ДЕЦАТА
(ВИДЕО) Ковачевски: Младите се движечка сила во државата која ги предводи развојните процеси
(ВИДЕО) Ковачевски: Младите се движечка сила во државата која ги предводи развојните процеси
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) АХМЕТИ СО КОВАЧЕВСКИ, ГРУБИ, ЏАФЕРИ И САЛИ: Од Чаир, со огнена атмосфера од Шверцери, честитки за ФК Шкупи и успех во Европа
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) АХМЕТИ СО КОВАЧЕВСКИ, ГРУБИ, ЏАФЕРИ И САЛИ: Од Чаир, со огнена атмосфера од Шверцери, честитки за ФК Шкупи и успех во Европа

ЗОШТО НОВИНАРИТЕ МУ ПРОГЛЕДУВААТ НИЗ ПРСТИ НА ХРИСТИЈАН МИЦКОВСКИ ЗА СИТЕ НЕГОВИ ПОЛИТИЧКИ БУДАЛАШТИНИ?!?!

Замислете што ќе му се десеше на Зоран Заев ако организираше упад во собрание, претепаше дузина пратеници, потоа дел од таа орда се осудени на казни затвор и он наместо да се ивини и да го осуди настанот и да се дистанцира од тие насилници, он постојано да организира протести за нивно ослободување нарекувајќи ги синови македонски?!?! и УСТАВО БРАНИТЕЛИ?!?!?!

Па тој ќе беше изеден жив од новинарите. Но на Мицковски ништо не му фали, тоа прашање дури никој не му го поставува во интервјуата и на прес конференциите…

Зошто македонските новинари се толку благи спрема Мицковски? Дали има некаква психичка бариера дека од ВМРОВЦИТЕ и треба да се очекува лудило и се навикнавме на тоа лудило па од нив не очекуваме ништо повеќе и ништо подобро?!?!

Но дури и да е тоа, сепак е тоа нефер спрема гласачите. Ние медиумите треба да поставиме еднакви стандарди спрема сите политички субјекти и не да тераме двојни стандарди, СДСМ да го масакрираме за баналности а на ВМРО ДПМНЕ да му простуваме ПРОТЕСТИ ЗА СЛОБОДА НА УБИЈЦИ НА ПРАТЕНИЦИ?!??!?!?!?!?!?!

ВМРО ДПМНЕ стално прави и други тешки будалаштини, кочи економски пакети, спречува работа на собрание, кочи и саботира попис, кочат и одолговлекуваат избори, го саботираат јавното здравство со протести и ширење лажни вести, постојано се служат со ЛАЖНИ ВЕСТИ, исто и за ова речиси никој новинар сериозно не го прашал Мицковски, не станало ниту збор во интервјуата со него…

Имам чувство како цело време на ВМРО ДПМНЕ да му се прогледува низ прсти за секакви лудачки работи а СДСМ го реметиме како некоја бубалица што научила се а ние му наоѓаме маана како ги врзал патиките или како ја закопчал кошулата, многу чуден однос имаат мк медиумите во земјава кога се во прашање СДСМ и ВМРО ДПМНЕ…

П.С Како само еден пример за тоа какви будалаштини си дозволува Мицковски, пред неколку дена изјави дека Јанша му рекол дека Заев учествувал во правењето документ за поделба на границите на балканот?!?!?! Еј, човече, ваква изјава може да даде само тотален политички КАМИКАЗА кој нема грам осет за својата земја!

loading...

free anime online. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

Horimiya Episode 6

DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO Episode 3

DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

watch anime AnimeFreak My Hero Academia (Dub)

anime streaming AnimeFreak Black Clover

tải go88