(ВИДЕО) Десетина повредени од кои две лица потешко во пожарот во хотелот Буши
(ВИДЕО) Десетина повредени од кои две лица потешко во пожарот во хотелот Буши
(ВИДЕО) КАМПАЊА НА МВР И РБСП: Безбедноста на пешаците на прво место, значително намален бројот на жртви на патиштата
(ВИДЕО) КАМПАЊА НА МВР И РБСП: Безбедноста на пешаците на прво место, значително намален бројот на жртви на патиштата
Грковска: Законот за потекло на имот ќе се донесува внимателно
Грковска: Законот за потекло на имот ќе се донесува внимателно
УЖАС, СО ВАКВИ ПРОТЕСТИ ПАК СЕ КРЕВА ЖЕЛЕЗНАТА ЗАВЕСА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА - Бугарското ВМРО организираше протест против кревање на ветото: Демонстрантите скандираа „Македонија е бугарска“
УЖАС, СО ВАКВИ ПРОТЕСТИ ПАК СЕ КРЕВА ЖЕЛЕЗНАТА ЗАВЕСА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА - Бугарското ВМРО организираше протест против кревање на ветото: Демонстрантите скандираа „Македонија е бугарска“
Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот, Претрес во скопско, приведено едно лице
Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот, Претрес во скопско, приведено едно лице
Бесими: Ребаланс за заздравување на економијата и поддршка на граѓаните и стопанството
Бесими: Ребаланс за заздравување на економијата и поддршка на граѓаните и стопанството
Зеленски: Војната со Русија ќе биде крвава, но ќе заврши на преговарачка маса
Зеленски: Војната со Русија ќе биде крвава, но ќе заврши на преговарачка маса
БОМБА НА КАЕВСКИ: Груевски откри нови работи, дали градоначалникот со кој контактира е Арсовска?
БОМБА НА КАЕВСКИ: Груевски откри нови работи, дали градоначалникот со кој контактира е Арсовска?

ЗОШТО ОВОЈ ЧОВЕК ТОЛКУ ГО МРАЗИ МАКЕДОНСКИОТ НАРОД: КАМЧЕВ БАРА НИЕ ДАНОЧНИТЕ ОБВРЗНИЦИ ДА МУ ГИ ВРАТИМЕ 1,5 МИЛИОНИ ЕВРА СО КОИ ГИ ПОТКУПУВАЛ БОКИ И КАТИЦА ЗА ДА СЕ СПАСИ ОД ЗАТВОР?!?!

Бизнисменот Орце Камчев бара да му бидат надоместени 1,5 милион евра од Бојан Јовановски, Катица Јанева и државата, поради што ги тужи пред Граѓанскиот суд.

Тој, ги бара парите кои наводно им ги дал на осудените во “Рекет”, иако додека траеше кривичната постапка бизнисменот немаше статус на оштетен, туку на сведок.

Поточно, според адвокатите вклучени во процесот, Камчев парите ги бара од Јовановски, поранешната специјална јавна обвинителка, од Државното правобранителство, Владата и СЈО.

На листата на тужени е и Зоран Милевски Кичеец, но денеска неговите адвокати доставиле изјава од Камчев со која вели дека нема побарувања од Милевски. Сепак не е јасно зошто не ја повлекол тужбата против него.

Она што е нејасно е и зошто бизнисменот бара сума од 1,5 милиони евра, кога наводно во торбата што му ја дал на Боки-13 имало еден мулион евра, а во несесерот која Ана Камчева наводно го однела во неговиот дом имало 350.000 евра. Остатокот, пак, од 150.000 евра требало да ги обезбеди Кичеец, но никогаш не се докажа дали тој брцнал во џебот за да му даде позајмица на Камчев.

Овие пари никогаш не беа пронајдени, ниту пак торбата “Луј Витон”. Адвокатите реагираа дека доколку во торбата имало еден милион евра таа требало да тежи 23 килограми, а на снимките од домот на Камчев се гледаше како Кичеец лежерно ја префрла торбата од една во друга рака како да не носи толкава тежина.

За случајот “Рекет”, Јовановски беше осуден на казна затвор од 13 години, Јанева од 9 години, а Кичеец на 3 години затвор, по признание на вина.

Со ова барање, Камчев де факто бара ние даночните обврзници да му ги платиме парите со кои он поткупувал ојлевци дојлевци за да се спаси од затвор за истрагата ИМПЕРИЈА?!?! Во која се клевети дека ја оштетил државата со 12 милиони евра?!?

Зошто толку го мрази народот на оваа земја овој човек, зошто со децении не плаќа даноци и бара начини како да го ограби буџетот со што народот останува без патишта болници школи градинки електрани пензии плати социјална помош?!?!?!

loading...

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

english dubbed anime Naruto: Shippuden (Dub)

anime freaks website Redo of Healer

watch anime online TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-

AnimeFreak JUJUTSU KAISEN

AnimeFreak That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2 Episode 9