(ВИДЕО) СДСМ работи во интерес на граѓаните, реконструкција и нова водоводна мрежа на улица Милан Мијалковиќ во општина Кисела Вода

Почитувани, Општина Кисела Вода предводена од СДСМ и градоначалникот Филип Темелковски заедно со централната власт постојано инвестира во проекти важни за граѓаните. Денеска се наоѓаме на улицата „Милан Мијалковиќ“ каде заедно со Јавното Претпријатие „Водовод и канализација“ се поставуваат нови водоводни цевки и се врши целосна реконструкција на истата улицата. Во должина од над 400 …

(ВИДЕО) СДСМ работи во интерес на граѓаните, реконструкција и нова водоводна мрежа на улица Милан Мијалковиќ во општина Кисела Вода Read More »

СДСМ: Нема поголем апсурд од тоа ВМРО-ДПМНЕ, симболот на политичкото насилство и реваншизам, да организира таканаречени протести против неправдата.

ВМРО-ДПМНЕ е докажано насилничка партија, симбол на реваншизмот и неправдата Нема поголем апсурд од тоа ВМРО-ДПМНЕ, симболот на политичкото насилство и реваншизам, да организира таканаречени протести против неправдата. Денеска, против неправда ќе протестира Христијан Мицкоски, потрчкото на оној што нарачуваше шамари во Центар. Денеска против насилство ќе протестираат губитникот Мицкоски и неговите приврзаници , истите …

СДСМ: Нема поголем апсурд од тоа ВМРО-ДПМНЕ, симболот на политичкото насилство и реваншизам, да организира таканаречени протести против неправдата. Read More »

БРАВО: КОМПАНИЈАТА АЛКАЛОИД ДОНИРАШЕ СРЕДСТВА ЗА ДЕЗИНФЕКЦИЈА ВРЕДНИ 5 МИЛИОНИ ДЕНАРИ ЗА СТУДЕНТСКИТЕ ДОМОВИ ВО СКОПЈЕ

– Компанијата Алкалоид решија да ни да помогнат и донираа 5 милиони денари вредни средства за дезинфекција со што сме покриени за цела година за сите студентски домови во Скопје, значи Кузман, Гоце и Стив Наумов. Дарио Николовски, директор на Државен Студентски Центар кој управува со студентските домови во Скопје.

(ВИДЕО) Студентските домови се отвораат од понеделник

Од понеделник, студентските домови во Скопје се отвораат за студентите, најавија министерката за образование и наука Мила Царовска и директорот на Државен студентски центар Дарио Николовски, по денешната посета на студентскиот дом „Кузман Јосифовски-Питу“. Домовите ќе функционираат според посебни протоколи, со ограничен број станари. – Важно ни е да обезбедиме сместување за учениците и студентите …

(ВИДЕО) Студентските домови се отвораат од понеделник Read More »

ЖРТВИТЕ НА ГРУЕВИЗМОТ КОНЕЧНО ЌЕ ЈА ДОЧЕКААТ ПРАВДАТА – Заев: Владата ќе поддржи формирање на анкетни комисии за одредени судски случаи

Владата, како и во претходниот мандат, ќе поддржи формирање на анкетни комисии или иницирање на меѓународна поддршка и мониторинг за одредени случаи кои создаваа меѓуетничка недоверба и тензии, ова го изјави во ексклузивно интервју за весникот КОХА, Премиерот Зоран Заев. Во интервјуто тој зборува и за реформите во безбедносните служби, судството, и за владините мерки …

ЖРТВИТЕ НА ГРУЕВИЗМОТ КОНЕЧНО ЌЕ ЈА ДОЧЕКААТ ПРАВДАТА – Заев: Владата ќе поддржи формирање на анкетни комисии за одредени судски случаи Read More »

ДЕСКОСКА: ВМРОВЦИТЕ ни милиметар не се поместиле од мајндсетот што го имаа на 27-ми април 2017-та и тоа е ззагрижувачки!

Само да се потсетиме за што протестираше денес опозицијата, што оправдуваше! Очигледно кај нив нема ни “П” од правдата за која зборуваат. Денес уште еднаш потврдија дека не се мрднале ни милиметар од насилничкото однесување кое го практикуваа во текот на 11-те години власт. Денес уште еднаш не потсетија на злосторничкиот менталитет кој го имаат. …

ДЕСКОСКА: ВМРОВЦИТЕ ни милиметар не се поместиле од мајндсетот што го имаа на 27-ми април 2017-та и тоа е ззагрижувачки! Read More »

(ВИДЕО) Засилени сообраќајни контроли во Охрид: 60 санкции за само еден час

Министерството за внатрешни работи покрај на територијата на главниот град Скопје, спроведува засилени акциски контроли за санкционирање на непочитувањето на сообраќајните правила и прописи и во другите градови, меѓу кои и Охрид, соопшти портпаролот на МВР Тони Ангеловски на денешната прес конференција во Охрид. „Се санкционираат сите сообраќајни прекршоци, а особено оние кои што се …

(ВИДЕО) Засилени сообраќајни контроли во Охрид: 60 санкции за само еден час Read More »

(ВИДЕО) Затворен „Мош“: Турканици и забава без маски на гостувањето на српскиот пејач

Пазарниот инспекторат издаде решение за затворање на ексклузивниот ланч бар „Мош“ во центарот на Скопје, објави Фактор. Директорот на инспекторатот Стојко Пауновски за порталот рекол дека решението за затворање на познатиот скопски бар е од минатата недела, а кривична пријава има од синоќа по гостувањето на српскиот пејач Владо Георгиев. Пауновски за Фактор испратил и …

(ВИДЕО) Затворен „Мош“: Турканици и забава без маски на гостувањето на српскиот пејач Read More »

ЕВЕ ЗОШТО ВЛАТЧЕ СТУДИРАШЕ ПРАВЕН НА УКИМ 20 ГОДИНИ И МОРАШЕ ДА СЕ ПРЕФРЛИ КАЈ БОЈО ЗА ДА ДОБИЕ ДИПЛОМА

Прашан за пресудата за ТЕНК и затворот за Јанкуповска, Влатче Ѓорчев кој е дипломиран правник, на Сител вели: – Ја осудија за мерцедес во кој сега се вози Заев! Ова е реваншизам! Со ова тој покажа зошто му требаа 20 години да заврши на правен, прво на УКИМ заглави па мораше да се префрла кај …

ЕВЕ ЗОШТО ВЛАТЧЕ СТУДИРАШЕ ПРАВЕН НА УКИМ 20 ГОДИНИ И МОРАШЕ ДА СЕ ПРЕФРЛИ КАЈ БОЈО ЗА ДА ДОБИЕ ДИПЛОМА Read More »

Џафери за Телма: Ноторна невистиниа е дека пратениците земаат по 100 илјади денари за апанажа

Не е вистина дека пратенциите земаа по 100 илјади денари за апанажа, вели претседателот на Собранието, Талат Џафери, во изјава за Телма. Тој реагира на денешната прес-конференција на Државната комисија за спречување корупција на која беше соопштено дека висината на апанажата на оние на кои им завршил пратеничкиот мандат изнесува околу 100 илјади денари. „Несмасно …

Џафери за Телма: Ноторна невистиниа е дека пратениците земаат по 100 илјади денари за апанажа Read More »

(ВИДЕО) БЛИСКАТА ПРИЈАТЕЛКА НА КАМЧЕВ, ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА СО НОВ ОБИД ДА ГО ВРАТИ ВМРО НА ВЛАСТ!

Оливера Трајковска се обидува да го врати ВМРО на власт со тоа што го тера СДСМ да го руши Скопје 2014-та, направи емисија на таа тема на Телма. Со ова навраќање и отворање на оваа стара тема ВМРО ДПМНЕ и мафијата е во ВИН ВИН ситуација, па така и да не се руши Скопје 2014-та, …

(ВИДЕО) БЛИСКАТА ПРИЈАТЕЛКА НА КАМЧЕВ, ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА СО НОВ ОБИД ДА ГО ВРАТИ ВМРО НА ВЛАСТ! Read More »

Наскоро обвинение за “Поштенска банка” на СЈО, на обвинителна клупа ќе седне клучен коалициски партнер на СДСМ!

Заврши истрагата за случајот “Поштенска банка”, случај кој во 2018 година го отвори СЈО, а наскоро се очекува и да биде поднесен обвинителен акт. Информацијата за “Фокус” ја потврди обвинителот Бурим Рустеми, а известување за завршена истрага веќе добиле повеќето од осомничените и нивните бранители. Овој предмет беше дел од доказната постапка за случајот “Рекет”, …

Наскоро обвинение за “Поштенска банка” на СЈО, на обвинителна клупа ќе седне клучен коалициски партнер на СДСМ! Read More »

НУКЛЕАРНА БОМБА ОДЕКНА ДЕНЕСКА – ГРЦИЈА КОНТРА СРБИЈА ВО БИТКАТА ЗА МПЦ – ЗАЕВ И ПЕНДАРОВСКИ УСПЕАЈА МПЦ ДА БИЕ ПРИЗНАЕНА ПО ДЕЦЕНИСКА БИТКА: Вселенската патријаршија ќе ја повика МПЦ во канонско единство

Вселенската патријаршија не остапува од решавање на црковното прашање во Северна Македонија и нема намера да отстапи од процесот за решавање на истото, наведува грчки „Етникос кирикас“. Вселенската патријаршија и покрај сите притисоци и закани од Руската црква и нејзините поддржувачи во Грција и во Србија е подготвена да го реши деценискиот спор во Македонија, …

НУКЛЕАРНА БОМБА ОДЕКНА ДЕНЕСКА – ГРЦИЈА КОНТРА СРБИЈА ВО БИТКАТА ЗА МПЦ – ЗАЕВ И ПЕНДАРОВСКИ УСПЕАЈА МПЦ ДА БИЕ ПРИЗНАЕНА ПО ДЕЦЕНИСКА БИТКА: Вселенската патријаршија ќе ја повика МПЦ во канонско единство Read More »

Доналд Трамп префрлен со хеликоптер во воена болница, Џо Бајден му посака брзо оздравување со зборовите – Ќе се молиме на господа за да оздравиш претседателе!

Претседателот на САД, Доналд Трамп попладнево е примен во воената болница „Walter Reed“, откако утринава му беше дијагностициран корона вирус. Тој е во добра состојба и самостојно влезе во болницата. Им мафна на новинарски екипи, но не застана за изјава. Претходно, даде изјава во која вели дека оди во болница поради претпазливост и дека се …

Доналд Трамп префрлен со хеликоптер во воена болница, Џо Бајден му посака брзо оздравување со зборовите – Ќе се молиме на господа за да оздравиш претседателе! Read More »

Link with us
Game bài đổi thưởng