29.8 C
Скопје
24/07/2024 15:17
МАКТЕЛ

  

     

 

Арсовска: Господата од СДСМ и Мицковистите функционираат одлично

      

Зошто никој не зборува за хакерскиот напад на Министерство за финасии, три недели не работи системот за трезор, ниедна институција не може да си нпалати побарувања. Тој не е лош менаџер што е блокиран таму три недели? Нели ако е блокирана сметката државата е во банкрот? – прашува на денешната седница на Советот на Град Скопје градоначалничката Данела Арсовска.
-Град Скопје не е блокриан, доказ на тоа е секојдневните исплати кои рачно ги обрабирува министерството за финансии по едно на ден, не можат да изработат по 100 на ден кои им ги носиме, овој град не е блокриан.

   

Овој Град редовно ќе си ги сервисира обрвските ако Министерството за финансии не ви е блокирано, истакна Арсовска. Градоначалничката праша зошто никој не реагира, особено зошто ВМРО-ДПМНЕ не реагира за состојбата во Министерството проблеми, вие не сте биле оставени со проблеми, сега јас се борам и со вас госпоѓо од СДСМ и со вас господа Мицковисти. Дека фантастично функционирате како коалиција прво се гледа од уставните измени, второ од односнот тука кон мене како градоначалник, додава Арсовска.

 

    

Најново

Жителите на Шуто Оризари оставени на немилост: Нема автобуси по 10 часот

Sase Ivanovski

МУ НЕМА КРАЈ НА УЖАСОТ ВО БИТОЛА: Битолчанецот кој силувал 18-годишна девојка со уцена, на ист начин ја принудил да му плати 5.500 евра

Sase Ivanovski

ЕК: Македонија спроведе реформи за независност на судството, но останува загриженоста за негова заштита од влијание

Sase Ivanovski

Курти ги повика граѓаните на Косово да не го величаат Фатон Хајризи

Sase Ivanovski

Стопанска комора: Време е да седнеме со синдикатите и да ги соочиме аргументите за „недела неработен ден“

Sase Ivanovski

Тошковски: Ќе процесуираме постапки за сите „недопирливи“ чиешто име не смеело да се спомне досега

Sase Ivanovski

ДКСК ќе иницира постапка до надлежен орган против заменик министер за распоредување на вработени за време на избори

Sase Ivanovski

МВР има двајца осомничени за подметнување два пожари

Sase Ivanovski

ЗОШТО МАКЕДОНЦИТЕ НЕ СИ ЈА САКААТ ДРЖАВАТА?!?!

Sase Ivanovski

ТОА ШТО АНАЛИЗАВА Е НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ Е КАКО СОЛ НА РАНА: Македонија за пет години покуса за 170 илјади работници

Sase Ivanovski

Платформата за борба против корупција: ДКСК да се воздржи од поткопување на довербата што ја изградија претходниците

Sase Ivanovski

Украина: Ние сме подготвени за преговори, но Русија не е

Sase Ivanovski

Азески и Јаневска разговарале за проширување на концептот за дуално образование

Sase Ivanovski

Книжевниот фестивал „Добра приказна“ бара онлајн донации за да се одржи

Sase Ivanovski

СДСМ: Тошковски одбрал лош начин за да не одговори на клучните прашања

Sase Ivanovski

Малолетници објавувале експлицитни фотографии од нивни соученик во група на социјални мрежи

Sase Ivanovski

Податочните центри во Ирска потрошиле повеќе струја од сите домаќинства заедно

Sase Ivanovski

Градежно – занаетчиски работи во општинските основни училишта на територија на општина Гази Баба

Sase Ivanovski

Јапонски истражувачи поставија нов светски рекорд за брзина на интернет

Sase Ivanovski

„СДСМ ГО БРАНИ ВНУЧЕТО НА АЛИ АХМЕТИ“ Претходната власт ќе го уапсеше Јанушев ако правеше нешто нелегално, соопшти ВМРО-ДПМНЕ

Sase Ivanovski

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ продолжува со лажни обвинувања во интерес на ДУИ

Sase Ivanovski

„ЦЕЛИОТ МОЈ ИМОТ Е ПРИЈАВЕН, СЕКОЈ МОЖЕ ДА ПРОВЕРИ“ Министерот Панче Тошковски го повика СДСМ да престане со лаги и манипулации

Sase Ivanovski

„МЕ НАПАДНАА ЗАТОА ШТО ИМ СТЕГНАВМЕ КРИВИЧНИ НА ВНУЦИТЕ НА АЛИ АХМЕТИ“ Панче Тошковски ветува дека веќе нема да има недопирливи, но ќе се гонат само со факти и докази

Sase Ivanovski

Проштална средба на министерот Мисајловски со амбасадорот на НР Кина, Н.Е. Џанг Ѕуо

Sase Ivanovski

„ВО КОЕ СВОЈСТВО КОМОРАТА БАРА ДА СЕ ПРЕРАЗГЛЕДА НЕДЕЛА – НЕРАБОТЕН ДЕН?“ Синдикатот се спротистави на намерата на Стопанската комора

Sase Ivanovski

„ДУИ ГИ КОРИСТИ АЛБАНЦИТЕ КАКО ШТИТ ЗА НЕЈЗИНИТЕ КОРУПЦИСКИ СКАНДАЛИ“ Законите важат за сите вери и етникуми, потенцира ВРЕДИ

Sase Ivanovski

Приведен крадец во Скопје, одземеното вратено на сопственикот, следува кривична пријава

Sase Ivanovski

ВМРО ДПМНЕ: Чаршав соопштенијата на СДС полни со лаги се јорган планина политика за заштита на внучето на Ахмети

Sase Ivanovski

ВМРО ДПМНЕ: Рејтинг на Спасов со леснотија го прави црниот пиар на СДС, кога во ек на власт доби 10 милионски бизнис 

Sase Ivanovski

Претрес во автокамп во Охрид, пронајдена дрога

Sase Ivanovski

СДСМ: Дали Тошковски со Јанушев се јавува како соинвеститор за изградба на зградата?

Sase Ivanovski

ВО БЕГСТВО Е ЛИЦЕТО ШТО САКАШЕ ДА ГО УБИЕ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА АРАЧИНОВО Го паркирал моторот и почнал да пука

Sase Ivanovski

ФРЛАЊЕ ОД ПРОЗОР, ЗАШТИТЕН ЗНАК НА РЕЖИМОТ НА ПУТИН: Почина водечката руска економистка: Паднала низ прозорецот, известија државните медиуми

Sase Ivanovski

Средба на министерот Тошковски со амбасадорот на Јапонија, Н.Е. Оцука Казуја

Sase Ivanovski

Средба на министерот Дурмиши со чешкиот амбасадор Лудва: Континуитетот на зголемување на соработката со Чешка е наш приоритет

Sase Ivanovski

Жител на велешко обвинет за предизвикување општа опасност со опожарување

Sase Ivanovski

ИСУСЕ ХРИСТЕ: Битолчанец четири месеци силувал 18-годишна девојка уценувајќи ја со нејзини интимни фотографии

Sase Ivanovski

Ангелов: Активни седум пожари, засега нема потреба од странска помош

Sase Ivanovski

Тошковски: Итно да се реорганизира целокупниот систем за справување со кризи

Sase Ivanovski

Средба на министерот Муртезани со претставничката на УСАИД, Дајбл

Sase Ivanovski

ВЛЕН: Не сме среќни што ДУИ се поврзува со сомнежи за политичко-фамилијарна корупција

Sase Ivanovski

Претреси во Штип, пронајдена дрога, приведени двајца дилери

Sase Ivanovski

Приведени дрвокрадци во Куманово

Sase Ivanovski

110 санкционирани возачи во Скопје

Sase Ivanovski

Приведени крадци во Битола

Sase Ivanovski

СДСМ: ‘Мицкоски призна дека се возел во бизнис класа и пак се обиде да излаже’

Sase Ivanovski

Кандидатите за заменици министри од редовите на ВЛЕН го претставуваат достоинството, професионалноста и надежта за Албанците од Северна Македонија

Sase Ivanovski

Приведен бегалец од затвор

Sase Ivanovski

Полициските хеликоптери исфрлија над 148 тони вода врз пожарите кај Старо Нагоричане и Брезница

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) МИЦКОСКИ ГО ЦИТИРАШЕ ЧЕРЧИЛ: Ќе бидам премиер се додека работењето на владата има додадена вредност за сите македонски граѓани

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) МИЦКОСКИ: ПРАТЕНИЦИТЕ НА ЛЕВИЦА НАМЕСТО ДА СЕ ВО ПАРЛАМЕНТОТ, СЕ СУНЧААТ НА ГРЧКИТЕ ПЛАЖИ

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) СКАНДАЛ, ИМА ЛИ ВО ЗЕМЈАВА ОБВИНИТЕЛСТВО: ОД ПАРТИЈАТА ЕРА ТРЕТА ПОВИКАА НА УБИСТВО НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ, БИЛ ДОКТОР МЕНГЕЛЕ

Sase Ivanovski

Пандов: Чавков е пуштен на терапија за коленото

Sase Ivanovski

АЦО КАБРАНОВ СО ЗАЈАДЛИВА КОЛУМНА: Додирни ми колена

Sase Ivanovski

(Документ) СДСМ: Поклонетиот имот на Јанушев е заверен од адвокат Панче Тошковски

Sase Ivanovski

ВМРО-ДПМНЕ: „Рејтинг“ на Спасов со леснотија го прави црниот пиар на СДС, кога во ек на власт доби милионски бизнис

Sase Ivanovski

СДСМ: Шемата за подарениот имот на Јанушев датира од 2010 година кога се набавија кинеските автобуси

Sase Ivanovski

Променливо облачно, попладне на повеќе места пороен дожд и грмежи

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) ВУЛКАН ЕРУПТИРАШЕ СРЕДЕ ГРУПА ТУРИСТИ ВО НАЦИОНАЛНИОТ ПАРК ЈЕЛОУСТОН ВО САД

Sase Ivanovski

СТРАНСКИ ЏИП СМРТНО ПРЕГАЗИ ВЕЛОСИПЕДИСТ ВО ТЕТОВО Возачот побегнал од местото на несреќата

Sase Ivanovski

Случајот „Софтвери“ против поранешниот генсек Рашковски на повторно судење

Sase Ivanovski

МВР: Расчистено убиството во Гостиварско, приведени три лица

Sase Ivanovski

Убиен е 35-годишен жител на гостиварско Дебреше, осомничени се двајца браќа

Sase Ivanovski

АКО САКАМЕ УСПЕХ ИНСТИТУЦИИТЕ МОРА ДА КОМУНИЦИРААТ МЕЃУ СЕБЕ Андоновски ја најави платформата за Интероперабилност

Sase Ivanovski

ГРЦИЈА И ТУРЦИЈА СО МЕЃУСЕБНИ ОБВИНУВАЊА ЗА „ЦРНАТА ГОДИШНИНА“ Изјавата на Дендијас за Кипар ја крена тензијата

Sase Ivanovski

АМЕРИКАНСКАТА МОРНАРИЦА СОБОРИ 14 ДРОНОВИ НА ЈЕМЕНСКИТЕ ХУТИ Се заострува ситуацијата во Црвеното Море

Sase Ivanovski

Трамп по оставката на шефицата на Тајната служба:„Бев принуден да примам куршум за демократијата“

Sase Ivanovski

ХАОС НА АЕРОДРОМОТ ВО СПЛИТ Хакери го парализирале системот, патниците спиеле на клупи

Sase Ivanovski

ПЕПЕЛ НА СЕРТА – ДВЕ НЕДЕЛИ БЕА ПОТРЕБНИ ЦЕЛОСНО ДА СЕ ИЗГАСНЕ ПОЖАРОТ: „Беа загрозени безбедноста и здравјето на секој вклучен поединец“

Sase Ivanovski

БИЗНИСМЕНОТ АЗМАНОВ ОТКРИВА: Да, точно е дека продавам акции, а со парите сакам повторно да градам во Македонија, но ако тука не бива, ќе одам во Грција

Sase Ivanovski

„ГЛЕДАМ КАКО РОДИТЕЛИ ЗАРАБОТУВААТ НА СВОИТЕ БОЛНИ ДЕЦА, НА ОДМОРИ ОДАТ СО ПАРИ МОЛЕНИ ЗА ЗДРАВЈЕТО НА ДЕТЕ“: Д-р Лазаров со апел, да не се донира на лични сметки

Sase Ivanovski

ВИДЕО: Ангелов го посети командирот на ТППЕ-Штип кој при гаснење на пожар ги скрши двете раце

Sase Ivanovski

„Работењето во управните служби мора да стане престиж, а не казна, истакна Тошковски

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) Николовски: ВМРО-ДПМНЕ нема предвидено реформи во земјоделието

Sase Ivanovski

Сврти на среќа, нова наградна игра на Златен Даб

Sase Ivanovski

Во Етиопија при лизгање на земјиштето загинаа 146 луѓе

Sase Ivanovski

БИЗНИСОТ НЕ ТОЛЕРИРА КОРУПЦИЈА Азески тврди дека развоен буџет не видел од 1992 година

Sase Ivanovski

Јовановска: ДПМНЕ лицата со попреченост во Скопје сака да ги смести во катна гаража?

Sase Ivanovski

ДУИ: Поделбата на Mакедонија на региони била само идеја на ограноците

Sase Ivanovski

„Македонски шуми“ на колена, шумите нема кој да ги чува од пироманите

Sase Ivanovski
Вчитувам....