17.8 C
Скопје
18/06/2024 07:36
МАКТЕЛ

  

     

 

Две жени се повредени откако со автомобил излетале од патот кај Штип

      

На 27.05.2024 во 11.00 часот во СВР Штип било пријавено дека на регионалниот пат Кадрифаково – Штип, во близина на клучка „Три чешми“, патничко возило „фолксваген голф“ со штипски регистарски ознаки, управувано од 50-годишната К.М.Л. од с.Врсаково, штипско, излетало од коловозот.Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила нејзината сопатничка Ж.М.(53) од истото село, додека К.М.Л. се здобила со телесни повреди, констатирани во Клиничка болница Штип.По овластување на јавен обвинител, извршен бил увид од увидна екипа од СВР Штип

   

    

Најново

Македонките се меѓу најниските жени во Европа

Sase Ivanovski

ПРОДОЛЖУВА ИЗГРАДБАТА НА ПАТЕКИ, СКВЕРОВИ, ПАРКИНЗИ И ТРОТОАРИ СО ПАВЕР ЕЛЕМЕНТИ ВО ГАЗИ БАБА

Sase Ivanovski

БОБИ СТЕФКОВСКИ: Денес го посетив семејството на Зоран Богдановски од Јурумлери, чиј дом беше зафатен од голем пожар

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) ЖЕСТОКА ИЗЈАВА НА ДУДА: МОРАМЕ ДА И ПОМОГНЕМЕ НА УКРАИНА ДА УБИЕ ШТО ПОВЕЌЕ РУСКИ ВОЈНИЦИ

Sase Ivanovski

БОБИ СТЕФКОВСКИ: Во хуманоста за Никола се обединивме сите и јас од срце им благодарам на сите оние кои донираа!

Sase Ivanovski

БОБИ СТЕФКОВСКИ: Вечерва имавме продуктивна средба со жителите од Раштак кои немаат вода за пиење

Sase Ivanovski

БОБИ СТЕФКОВСКИ: Онака како што ветив вчера, попладнево во тек се вонредни инспекциски надзори над повеќе субјекти и на повеќе критични точки на територија на општина Гази Баба

Sase Ivanovski

ОВА ДА ГО ИЗЈАВЕШЕ НЕКОЈ ОД ДУИ, ИМАШЕ ДА БИДЕ ОПШТА ПАНИКА И ХИСТЕРИЈА: НОВИОТ МИНИСТЕР ОД ВЛЕН СО МНОГУ ЉУТА ИЗЈАВА ОД ЛАНИ

Sase Ivanovski

ЗАПОЧНА ВТОРАТА ФАЗА ОД ИЗГРАДБАТА НА ПАТНАТА ИНФРАСТРУКТУРА ВО ХИПОДРОМ 2

Sase Ivanovski

ЗАВРШИЈА УЧИЛИШНИТЕ СПОРТСКИ ЛИГИ ЗА УЧЕБНАТА 2023/2024 ВО ГАЗИ БАБА

Sase Ivanovski

ПРИЗНАНИЕ И 3000 ДЕНАРИ ЗА ПРВЕНЦИТЕ НА ГЕНЕРАЦИЈА ОД ОПШТИНСКИТЕ ОСНОВНИ УЧИЛИШТА ВО ГАЗИ БАБА

Sase Ivanovski

КОСТАДИНОВ: Mеѓу нашите иселеници во Швајцарија на одбележувањето на „Македонскиот ден“, кој е дело на Македонското добротворно друштво „Македонија“

Sase Ivanovski

Жители на велешката улица „Прохор Пчински“ бараат помош за безбедно да се движат кон и околу домовите

Sase Ivanovski

ТАРАВАРИ ЈА НАРЕЧЕ АЛБАНСКАТА ФУДБАЛСКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА НАША

Sase Ivanovski

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) СОПСТВЕНИЦИТЕ НА ГРАДЕЖНАТА КОМПАНИЈА ГОЛДЕН АРТ ДОНИРАА 16-МЕТАРСКИ КРСТ ВО РАНКОВЦЕ

Sase Ivanovski

Заев и Ципрас му дадоа награда за мир „Преспа“ на поранешниот медијатор Метју Нимиц

Sase Ivanovski

ЕВРОПСКИ МЕДИУМИ: Фон дер Лајен блокира извештај во кој се критикува Италија за медиумски слободи

Sase Ivanovski

ПОРАНЕШНАТА ШЕФИЦА НА КАБИНЕТ НА РАДМИЛА ШЕЌЕРИНСКА Е НОВАТА МАКЕДОНСКА АМБАСАДОРКА ВО ЛОНДОН, ДЕНЕСКА МУ ГИ ПРЕДАДЕ АКРЕДИТИВНИТЕ ПИСМА НА КРАЛОТ ЧАРЛС

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) ДЕСПОТОВСКИ ВО СТИЛОТ НА ТРАМП: MAKE SDSM GREAT AGAIN!

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) ДЕСПОТОВСКИ: СИТЕ ДРУГИ КАНДИДАТИ СЕ ЗДРУЖЕНИ ПРОТИВ МЕНЕ

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) ДЕСПОТОВСКИ ИМ СЕ ЗАКАНИ СО ИСКЛУЧУВАЊЕ ОД ПАРТИЈА НА ПРАТЕНИЦИТЕ НА СДСМ, ВО СЛУЧАЈ ДА СТАНЕ ЛИДЕР

Sase Ivanovski

Левица: Уште седум нови барања за апанажа

Sase Ivanovski

Поскапуваат бензините и дизелот

Sase Ivanovski

Град Скопје: Потпорниот ѕид кој се урна е надлежност на Министерството за здравство

Sase Ivanovski

ОТКАКО ЈАВНОСТА СЕ КРЕНА НА НОЗЕ, ПУ ПУ НЕ ВАЖИ: Одборот за акредитација го поништи Факултетот за здравствени науки на Мерко

Sase Ivanovski

Возило излетало на железничка пруга, повредени се две лица кои ги извлекувале пожарникари

Sase Ivanovski

За првите луѓе на ВРЕДИ фудбалерите на Албанија се „нашата репрезентација“, Славески прашува: Која е логиката ако Македонија им е матична држава?

Sase Ivanovski

Мицкоски: Македонија ќе ја вратиме на народот

Sase Ivanovski

Заев: Нимиц ни порача да го чуваме и негуваме Преспанскиот договор

Sase Ivanovski

ВМРО ДПМНЕ ПРОСЛАВИ 34-ТИ РОДЕНДЕН, КРИЗАТА ПОМИНА, ПАК СЕ ВРАЌААТ НА ГОЛЕМА ВРАТА, ГИ ЧЕКА НАЈМАЛКУ 10 ГОДИНИ ТОТАЛНА ПОЛИТИЧКА ДОМИНАЦИЈА ВО ЗЕМЈАВА НА СИТЕ НИВОА НА ВЛАСТА

Sase Ivanovski

Муцунски: Ќе се залагам за градење и одржување силни и цврсти односи со сите значајни меѓународни партнери

Sase Ivanovski

Мицкоски: Подавам рака на СДСМ за суштинските прашања од важност за Македонија, но тоа не значи амнестирање од одговорноста за криминалите

Sase Ivanovski

Мицкоски: Повративме 3/4 од тоа што СДС го имаше кон ДУИ, додека сите работат за Македонија ќе бидеме еднакви партнери во владата

Sase Ivanovski

ДАЈ БОЖЕ – Николоски: Како што го кренавме ВМРО-ДПМНЕ, така ќе ја креваме и Македонија, народот ни даде огромна доверба

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) ДАНЕ ЈОВАНОВ: Со задоволство гостував во емисијата #Бразди на #Канал5 каде разговаравме за лозарството и винарството, а секако и за мојата последна инвестиција во семејната винарија Dane Hermes Wine Estate

Sase Ivanovski

Димитриеска Кочоска: Програмата по која ќе работи идната влада има за цел враќање на Македонија на народот

Sase Ivanovski

Трипуновски: Моја цел ќе биде земјоделството кое ќе генерира стотици милиони евра девизен прилив, земјоделство на среќни земјоделци, богати и достоинствени

Sase Ivanovski

Мисајловски: Силно ќе се заложам за модернизација на Армијата и засилување на борбената готовност

Sase Ivanovski

Цел ден возач на скапа спортска кола беснее и вози пребрзо низ градов посебно низ илинденска, и на крај од денот еве како заврши

Sase Ivanovski

Љутков: Мораме да ја вратиме националната култура и да ги направиме работниците во културата повторно горди на својата професија

Sase Ivanovski

Перински: Време е општините да добијат поддршка од централната власт и да се инвестира во локалниот економски развој

Sase Ivanovski

Тошковски: Ќе работам за обезбедување на безбедна, просперитетна и праведна Македонија

Sase Ivanovski

Миле Јанакиески излегува на слобода

Sase Ivanovski

НЕМАВМЕ СРЕЌА СО ЕР ТРАКТОРИТЕ, НИЕ СМЕ ЛУДА ДРЖАВА – Тарчуговски: Нема пилоти да управуваат со „Ер тракторите“

Sase Ivanovski

Струмичанец со тројца малолетници нападнале сопруг и сопруга во нивниот дом, го повредиле сопругот со остар предмет

Sase Ivanovski

КОГА ЌЕ СТАНЕМЕ ДРЖАВА КАКО ШТО ТРЕБА?!

Sase Ivanovski

Продолжуваат заедничките хуманитарни активности на „Алкалоид“ и „Црвен крст“: Заедно можеме повеќе!

Sase Ivanovski

Мицотакис нема да присуствува на Меѓународната конференција на Ципрас и Заев

Sase Ivanovski

ЗАЕВ НА КОНФЕРЕНЦИЈАТА ШТО ЈА ОРГАНИЗИРААТ СО ЦИПРАС ВО АТИНА: Им посакавме добредојде на угледните гости и пријатели на мирот кои дојдоа во Атина за да учествуваат на Меѓународната конференција за мир и одржлив развој и да го чествуваат Договорот од Преспа, шест години по неговото потпишување

Sase Ivanovski

До недела на полноќ треба да биде избрана новата влада, Мицкоски ги очекува предлозите за министри од коалициските партнери

Sase Ivanovski

Над 16.000 месари-жртвувачи повредени на првиот ден на Курбан Бајрам во Турција

Sase Ivanovski

Мицкоски: Имаме амбициозен план за реформи и проекти чија реализација ќе почне од првиот ден

Sase Ivanovski

Столтенберг: НАТО размислува да стави нуклеарно оружје на подготвеност

Sase Ivanovski

АМЕРИКА ЌЕ ГО СТАВА НА ЦРНА ЛИСТА И РАСИПАНИОТ КОЛЕКТОР ВО ОХРИД

Sase Ivanovski

ТРАЈКО СЛАВЕСКИ: ЗОШТО ЗА КАСАМИ АЛБАНСКИОТ ФУДБАЛСКИ ТИМ Е НАЦИОНАЛЕН ТИМ?!

Sase Ivanovski

Петок пред Духовден неработен за граѓаните од православна вероисповед

Sase Ivanovski

Страшни сведоштва на мигранти:„Нѐ фрлаа во водата со врзани раце, деца умираа едно по едно“

Sase Ivanovski

Ангела Зафирова (17), ќерка на бодибилдерите Тоше и Габриела Зафирови беше дел од познат натпревар во Мостар, од каде се врати со дури пет високи награди

Sase Ivanovski

ЕСМ ќе и продава поскапа струја на ЕВН, ценовниот шок ќе се амортизира со три часа евтина тарифа

Sase Ivanovski

Сиљановска Давкова се сретна со Мицотакис и Главчев

Sase Ivanovski

СИЉАНОВСКА НА САМИТОТ ВО ШВАЈЦАРИЈА СЕДЕЛА ДО МИЦОТАКИС, НИТУ ЕДНАШ НЕ СПОМНАЛА СЕВЕРНА НИТУ МАКЕДОНИЈА, САМО НАШАТА ЗЕМЈА

Sase Ivanovski

Нивото на водата во Дојранското Езеро полека се намалува, ова е причината…

Sase Ivanovski

70 ТРКАЧКИ КОЊИ ИЗГОРЕА ВО ПОЖАР НА ЕРГЕЛА ВО ФРАНЦИЈА Шталата целосно изгоре, а повреден е и еден човек

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) КРАЈ НА ДРАМАТА ВО РУСИЈА! Специјалците ги ликвидираа терористите и ги ослободија заложниците

Sase Ivanovski

Љутков: Очекувам гласање за новата влада во Собранието околу 20-ти или 22-ри јуни

Sase Ivanovski

Демонстрантите низ Израел истакнуваат дека целосна победа над Хамас не е можна

Sase Ivanovski

11-годишно момче со велосипед падна од три метри висина на Калемегдан во Белград

Sase Ivanovski

Околу 260 илјади жени со здравствено осигурување без матичен гинеколог, околу 134 илјади го немаат ниту едното, ниту другото

Sase Ivanovski

„Тактичката пауза“ на израелската армија е неприфатлива за Нетанјаху

Sase Ivanovski

Заклучоци од мировната конференција: Учеството и дијалогот на сите страни се неопходни за мир во Украина

Sase Ivanovski

Видео: Англиски и српски навивачи се истепаа во Гелзенкирхен

Sase Ivanovski

Зеленски: Путин нема да стави крај на војната

Sase Ivanovski

Кокаин, хероин и таблети најдени во Куманово, приведени се двајца

Sase Ivanovski

Германската полиција: Инцидентот во Хамбург не е поврзан со ЕВРО2024

Sase Ivanovski

Кулеба: Во нацрт-изјавата од самитот во Швајцарија беа земени предвид ставовите на Украина

Sase Ivanovski

81 година од стрелањето на 12-те ваташки младинци

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) Ангелов бара кружен тек кај „збунувачката“ крстосница со чести сообраќајки во населба Аеродром

Sase Ivanovski

Пожарникари во Прилеп спасиле куче: Било притиснато и заробено од лифт

Sase Ivanovski

Четиринаесет Јорданци загинаа на Хаџ, во Мека и до 47 степени

Sase Ivanovski

(ФОТО) Билазора – Вино од срце

Sase Ivanovski
Вчитувам....