14.8 C
Скопје
28/05/2024 21:58
МАКТЕЛ

  

     

 

Киднапирана па пуштена малолетничка од Скопје, киднаперот бил нејзиниот дечко

      

Две момчиња киднапирале малолетничка па ја пуштиле. Девојчето му била девојка на едното од момчињата, велат од МВР.Според полицискиот билтен рано утрово околу 02.30 часот, полициски службеници на СВР Скопје го лишиле од слобода Ф.Б.(21) од Скопје.Од МВР го сомничат деа дека околу 20.00 часот на 29.05.2023 на ул.„Мирче Ацев“, заедно со Б.П.(21) од Скопје со употреба на сила внеле во возило 17-годишна малолетничка од Скопје , со која Б.П. бил во љубовна врска, а набргу потоа Б.П. и малолетничката се симнале од возилото и заминале, вели полицијата.

   

    

Најново

ВРЕДИ: ДУИ на иста линија со ЛЕВИЦА – не го поддржаа изборот на Гаши за претседател на Собранието

Sase Ivanovski

Таравари: Коалицијата „ВРЕДИ“ е најдобра гаранција дека С. Македонија ќе го продолжи европскиот пат

Sase Ivanovski

Мицотакис: Очекувам изјава од новиот премиер дека името е С. Македонија и ќе го користи во и вон земјата

Sase Ivanovski

Кавадарчанец присвоил 92.000 денари од дневен промет на охридска фирма

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) АКТЕРОТ РОБЕРТ ДЕНИРО ВЛЕЗЕ ВО ДУЕЛ СО ФАНОВИТЕ НА ТРАМП ВО ЊУЈОРК: ВИЕ СТЕ ГАНГСТЕРИ!

Sase Ivanovski

НАЈВЕРНАТА СОРАБОТНИЧКА НА ХИЛАРИ КЛИНТОН ВО ВРСКА СО АЛЕКС СОРОС

Sase Ivanovski

Од струен удар тешко повреден е 56-годишен скопјанец

Sase Ivanovski

Петров: Малку срам ме изеде од однесувањето на СДСМ на денешната собраниска седница

Sase Ivanovski

ДОЛГ Е ПАТОТ НА ВЕСНА БЕНДЕВСКА ДО МИНИСТЕРКА ЗА ПРАВДА ВО ВЛАДА НА ВМРО ДПМНЕ

Sase Ivanovski

ГАШИ: Благодарност до сите што гласаа за ВРЕДИ и дадоа шанса да ја имам честа да бидам претседател на собранието

Sase Ivanovski

Митрески му посака успех во работата на новиот собраниски спикер – Гаши

Sase Ivanovski

КОВАЧЕВСКИ: Од денес, со конституирањето на новото Собрание започнува мојот мандат како пратеник. Огромна е честа и одговорноста да се претставуваат граѓаните и социјалдемократските вредности во Собранието

Sase Ivanovski

ЗА ПРВ ПАТ СИЉАНОВСКА ГО УПОТРЕБИ ИМЕТО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА НА СРЕДБА СО ГУВЕРНЕРКАТА БЕЖОВСКА Претседателката Сиљановска Давкова ја прими гувернерката на Народната банка, Анита Ангеловска-Бежоска

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) ГАШИ: БОГ ДА НИ ПОМОГНЕ, ДА ГИ ВРАТИМЕ ИСЕЛЕНИТЕ, КАКО СКОПЈАНЕЦ ЌЕ ВНЕСАМ УРБАНА КУЛТУРА ВО СОБРАНИЕТО

Sase Ivanovski

Куманово ја чека потврдата за исправност на водата за пиење од Агенцијата за храна и ветеринарство

Sase Ivanovski

АФРИМ ГАШИ ЗАКЛЕТВАТА ЈА ДАДЕ НА АЛБАНСКИ И МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК, ЗЕМЈАТА ЈА НАРЕЧЕ СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА

Sase Ivanovski

КОЈ Е ХРИСТИЈАН МИЦКОВСКИ, КОЈ НАСКОРО ЌЕ СТАНЕ 9-ОТ ПРЕМИЕР НА НЕЗАВИСНА МАКЕДОНИЈА: Освен на Машински на УКИМ студирал и во Перуџа, Ахен, Виена и Софија, освен македонски како мајчин, говори англиски, италијански, српски и бугарски јазик

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) МИЦКОВСКИ ВО СВОЈОТ ПРВ НАСТАП ВО СОБРАНИЕТО: САКАМ ДА И СЕ ИЗВИНАМ НА ЈАВНОСТА ЗА ДИВЕЕЊЕТО НА ЛЕВИЦА ВО СОБРАНИЕТО

Sase Ivanovski

Петти состанок на Политички директори на учесниците на ПСЈИЕ во Скопје

Sase Ivanovski

ЕВЕ ЗОШТО НИЕ ГРДИТЕ МАЖИ МОРА ДА СМЕ ВИЦКАСТИ АКО НЕ САКАМЕ ДЕСНАТА РАКА ДА НИ ОТПАДНЕ

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) НОВИОТ СОСТАВ НА ПАРЛАМЕНТОТ ЌЕ БИДЕ ЦИРКУС: АПАСИЕВ МЈАУЧЕШЕ КАКО МАЧКА ОД ГОВОРНИЦАТА НА СОБРАНИЕТО

Sase Ivanovski

Со 76 гласа Африм Гаши избран за претседател на Собранието

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) ЛУДИЛО: ПРАТЕНИКОТ НА ЛЕВИЦА, ИНАКУ ТУРЧИН, ИЗЈАВИ ДЕКА МАКЕДОНИЈА Е НА МАКЕДОНЦИТЕ!

Sase Ivanovski

ЦРНИ ВРЕЌИ СО ПАРИ, ПУРИ, ВИСКИ… Фрчат жестоки обвинувања во расправата за изборот на Гаши

Sase Ivanovski

ОФИЦИЈАЛНО Ирска, Шпанија и Норвешка ја признаа палестинската држава

Sase Ivanovski

Верифицирани мандатите на 118 пратеници

Sase Ivanovski

Крмов: Уште на стартот лошо почнавте, ја оштетивте Левица со член во Верификациската комисија

Sase Ivanovski

Уапсен и другиот осомничен за убиството на Мијатовиќ, самиот се предал во полиција

Sase Ivanovski

Африм Гаши е предложен за претседател на Собранието со 75 потписи од пратеници на ВМРО-ДПМНЕ, „Вреди“ и ЗНАМ

Sase Ivanovski

Силјановска Давкова: На венецот сакав да пишува РС Македонија, но немаше место

Sase Ivanovski

Арбитражите остануваат голем ризик за македонската економија

Sase Ivanovski

Итна седница на Советот за безбедност на ОН поради израелскиот напад на кампот со бегалци во Рафа

Sase Ivanovski

Шпанија официјално ја призна палестинската држава со главен град – Ерусалим

Sase Ivanovski

МАКЕДОНЕЦ СЕ ПРОСЛАВИ ВО СОЛУН, СО ПОРШЕ СЕ ПАРКИРАЛ НА ПЕШАЧКИ

Sase Ivanovski

МИЛИОНЕРОТ ПО СААТОТ СЕ ПОЗНАВА: РОЛЕКС БИЛО ЗА СИТНИ БИЗНИСМЕНИ?!?!

Sase Ivanovski

Живко Мукаетов прогласен за премиум партнер на манифестацијата „Оскар на хуманоста“ на Црвениот крст

Sase Ivanovski

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Конститутивна седница на Собранието, нека е за арно за убаво

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) ПОЧНА ЖЕСТОКАТА БИТКА МЕЃУ ЛЕВИЦА И ВМРО ДПМНЕ ВО СОБРАНИЕ: МЕЦИНОВИЌ ОБВИНИ ДЕКА МИЦКОВСКИ ЌЕ ОТВОРА НОВИ ХИДРОЕЛЕКТРАНИ, СТОЈАНОВСКИ ОД ВМРО ДПМНЕ ОБВИНИ ДЕКА ЛЕВИЦА Е ФИНАНСИРАНА ОД ДУИ

Sase Ivanovski

Мицкоски на средба со пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Твоја Македонија“

Sase Ivanovski

Ирска официјално ја призна државата Палестина

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) ПРЕМИЕРОТ ЏАФЕРИ НА КОНСТИТУТИВНАТА СЕДНИЦА: Додека не се избере нов премиер нема да учествувам во работата на собранието, не смеам да имам две функции во исто време

Sase Ivanovski

Шаќири: Очекуваме поддршка од ДУИ за Африм Гаши да биде избран за претседател на Собранието

Sase Ivanovski

Мицкоски за Апасиев: Се однесуваат како група џанаци

Sase Ivanovski

Мицковски: Апасиев наместо да пристапи кон македонското национално единство размислуваше дали ќе ужива на Хургада

Sase Ivanovski

Уапсен еден од малолетниците кои го претепаа до смрт братот на министерот во Вождовац, се трага по другиот

Sase Ivanovski

Хулигани на 16 години го шутирале и му скокале на главата додека беспомошно лежел, сакале и да го запалат, братот на министерот на БиХ брутално претепан до смрт

Sase Ivanovski

Апасиев: „Не го поддржуваме Африм Гаши да биде претседател на Собранието

Sase Ivanovski

Димитриевски: Го поддржуваме Африм Гаши да биде претседател на Собрание

Sase Ivanovski

Ужас во Романија: Двегодишно девојче по кое се трагаше од вчера, утрово пронајдено мртво

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) БОМБА НА СТОЛЕ НАУМОВ: МОЖНО Е БРАНКО ЦРВЕНКОВСКИ ДА СЕ ВРАТИ НА ЛИДЕРСКАТА ПОЗИЦИЈА НА СДСМ!

Sase Ivanovski

БОМБА НА ФОКУС: СЕ СОБРАЛЕ ЕКС ЛИДЕРИТЕ НА СДСМ ЗА ДА СЕ ДОГОВОРАТ ЗА ФЕР ИЗБОР НА НОВ ЛИДЕР, БРАНКО НЕ ДОШОЛ

Sase Ivanovski

135 сообраќајни санкции во Скопје

Sase Ivanovski

Загина 76 годишен маж во тешка сообраќајна несреќа во Делчево

Sase Ivanovski

Две жени се повредени откако со автомобил излетале од патот кај Штип

Sase Ivanovski

Објавени се имињата на финалистите на првиот фестивал на РМФ „Бисер на Јадранот“

Sase Ivanovski

Сончево и топло време, попладне дожд

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) ЛУДА РАБОТА: ГАЗДАТА НА ТВ ПИНК ФРЛАШЕ МИНОФРЛАЧКИ ГРАНАТИ СО СТРЕЛА

Sase Ivanovski

И НАШИОТ ОХРИД Е УБАВ, АМА ОВИЕ ХРВАТИВЕ СЕ ПРЕТЕРАЛЕ СО НИВНИОТ РОВИЊ

Sase Ivanovski

ТУРСКИТЕ ПЛАСТИЧНИ ХИРУРЗИ НЕ СЕ ЗАЕБАВААТ

Sase Ivanovski

Мицкоски на средба со евроамбасадорот Гир: Потенцирана силната европска заложба на ВМРО-ДПМНЕ како идна влада, граѓаните заслужуваат европска иднина

Sase Ivanovski

На ВМРО-ДПМНЕ ќе им дадеме поддршка на невидено само Албанец да не биде претседател на Собранието.“ – антифашистот Апасиев во 2024

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) Херојски чин: Го фатија малото девојче кое падна од тераса

Sase Ivanovski

До четврток нестабилно со услови за невреме, викендот натпросечни температури

Sase Ivanovski

Разрешен Марјан Шокаровски од скопска Кардиохиругија, пред неколку денови „Фокус“ објави за зголемена смртност, мобинг, притисок…

Sase Ivanovski

Парагон Урбана Винарија на саемот во Дизелдорф, Германија доби многу позитивни оценки

Sase Ivanovski

Ангеловска-Бежоска: И покрај шоковите, стабилноста на домашната валута зачувана, а девизните резерви повисоки за 40%

Sase Ivanovski

Ердоган го спореди Нетанјаху со Милошевиќ, Караџиќ и Хитлер

Sase Ivanovski

БИЗНИСОТ СО ГРЦИЈА, СТРАНСКИТЕ ИНВЕСТИЦИИ СО МИЗО И СТАРТОТ НА НОВАТА ВЛАДА

Sase Ivanovski

Стаменов: Македонија и Балканот имаат политичари, но фалат државници

Sase Ivanovski

Мицотакис за британски поткаст: Грција е голем поддржувачи на ЕУ перспективата на Западен Балкан

Sase Ivanovski

Две жени со децата се повратнички од ИСИС и нивната приказна е раскажана во доку-филмот „Скршени синџири

Sase Ivanovski

Поради силен дожд, прекинато традиционалното искачувањето до Титов врв

Sase Ivanovski

За СДСМ

Sase Ivanovski

Борел: Израел продолжува со нападите и покрај пресудата на Меѓународниот суд на правдата

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) Потресно обраќање на Зеленски до лидерите во светот: Поддржете го Самитот за мир со вашето лично лидерство и учество

Sase Ivanovski

Панатинаикос нов европски првак

Sase Ivanovski

(Видео) Израел му врати на Хамас: изврши напад врз бегалски камп во Рафа

Sase Ivanovski

Игор Александров: Додека пееме туѓината пуста да остане,пуста ни остана Македонија

Sase Ivanovski

Саша Богдановиќ, Александар Станојевиќ, и Александар Кристиќ во посета на манастирот Матејче

Sase Ivanovski

ВИЗЕР ЌЕ СКРАТИ 9 ПОЛЕТУВАЊА ОД СКОПЈЕ ОД 27 ОКТОМВРИ Поради проблеми со моторот авиопревозникот има 40 приземјени авиони

Sase Ivanovski
Вчитувам....