10.8 C
Скопје
25/05/2024 06:06
МАКТЕЛ

  

     

 

Кои Спортови Нудат Најдобри Можности за Добивка од Обложување?

      

Спортското обложување нуди одлична можност за забава. Оваа активност може да го направи пратењето на било кој спортски наптревар или турнир уште повозбудливо. Со помош на онлајн обложувалниците, вашето познавање од спортот може да го преточите во профит.

   

Многумина прашуваат кои спортови нудат најдобри можности за добивка од обложување. Наједноставниот одговор е оние кои ги познавате, пратите и сакате. Со други зборови нема едноставен одговор на ова прашање и тоа често зависи од самиот играч. Сепак, под услов да имате еднакво познавање, користите иста стратегија и буџет, може да се каже дека одредени спортови нудат предност.

 

За да ви ја олесниме работата, направивме истражување кое ни помогна да издвоиме неколку опции кои барем во теорија се попрофитабилни од останатите. Пред да ја претставиме листата со овие спортови, да потсетиме дека оние кои не се големи љубители на спортот а трагаат по возбуда и можност за заработка на сличен начин, можат да пробаат да играат многу онлајн казино игри. За повеќе информации посетете ја страницата за слотови за казино и следете ги советите.

Фудбал

   

     

Нема сомневање дека фудбалот е број еден спорт во Македонија како и во повеќето земји од светот. Тоа е и причината зошто најголемиот број онлајн обложувалници нудат опции за обложување кои покриваат десетици лиги и натпреварувања на глобално ниво.

Тие вклучуваат најразновидни облози како што се полувреме/крај, кој ќе победи на натпреварот, прв стрелец, азиски хендикеп итн. Поради големата конкуренција и атрактивноста на овој пазар, многу спортски обложувалници нудат одлични коефициенти.

Високите коефициенти како и големиот број натпревари го прават фудбалот одличен избор за оние кои бараат спорт со најдобри можности за добивка од обложување. Се разбира, уште една причлина е тоа што детални информации дури и за помалку познати натпреварувања ви се достапни со еден клик во вашиот интернет пребарувач. Секогаш е полесно да се обложувате на нешто за кое имате големо знаење.

Голф

Иако златните денови на Тајгер Вудс се дамнешно минато, сепак тоа не значи дека треба да заборавите на голфот како опција за обложување. Напротив, многу примери во последниве години ни покажаа дека овој спорт има потенцијал да носи континуирани добивки кога се обложувате.

Голфот е индивидуален спорт, па меѓу другото и затоа на примр Тајгер Вудс за многумина е синоним за спортот. Неколку имиња секогаш се во врвот на овој спорт. На пример, во последниве години тоа се Џон Рам и Скоти Шефлер. Тоа значи дека изборот на директне победник е релативно полесно споредено со многу други спортови.

Секако, како и во другите случаи, потребно е да издвоите време за да дознаете повеќе за играчите, нивните директни конкуренти и моментална форма. Се разбира постојат и многу други интересни опции за обложување кои може да ги искористите пред како и за време на натпреварувањата. Се на се, вреди да се вложи време и енергија на голфот доколку сакате да постигнете успег со обложувањето.

Кошарка

Уште еден тимски спорт се најде на нашата листа на спортови кои нудат најдобри можности за добивка од обложување. Кошарката е еден од водечките спортови во Македонија, па не изненадува тоа што многу обложувачи од нашата земја профитираат од неа.

Тука добивате уште една можност за пронаоѓање фаворити кои најчесто победуваат. Па иако коефициентите се релативно ниски, тие би требало да ви носат профит на долг рок особено ако сте почетник. Искористете ја оваа прилика да се запознаете со спортот без да размислувате на големи загуби.

Доколку сте спремни да преминете на следното ниво, една од опциите е да се обложувате на аутсајдерите. Многу спортски обложувалници нудат хендикеп обложување во кое фаворитот треба да го победи аутсајдерот со разлика од одреден број поени за облогот да е добитен. Во некои случаи вреди да се поддржи аутсајдерот на овој начин бидејќи коефициентите се солидни.

Конечно, во кошарката се активни 5 играчи од еден тим кои се менуваат. Доколку се запознаете подробно со формата на играчите и евентуалните повредени играчи, тогаш ќе имате предност.

MMA/МБВ

Мешовити боречки вештини, познати и по нивната англиска кратенка MMA, е спорт кој доживеа неверојатен раст во популарноста во последните две децении. Се разбира, некои од организациите кои се дел од овој спорт, како UFC на пример, придонесоа за тоа. Обложувачите кои бараат профитабилни опции ги привлекува овој спорт благодарение на неговиот голем дијапазон на боречки стилови и силна натпреварувачка природа.

Кога станува збор за МБВ обложување, од најголема важност а е да се запознаете со индивидуалните стилови и најсилни адути на двата борци. Само така може да откриете евентуални изненадувања од кои може да извлечете убава добивка.

Како и секогаш, влијание имаат и промените во телесната тежина, тренинг камповите кои ги посетувале во изминатиот период како и повредите.

Тенис

На крај го имаме тенисот, уште еден спорт со солидна база на следбеници во Македонија. Менталната истрајност и индивидуалните вештини и талент се клучни за исходите на тениските натпревари. Со оглед на тоа дека има тениски турнири во било кој период од годината на кои настапуваат етаблирани играчи, тенисот нуди бројни можности за обложување.

Искусните обложувачи го користат тоа за да профитираат не само на етаблираните шампиони туку и на новите ѕвезди. За поголем успех, мора да посветите внимание на работи како меѓусебни средби, која подлога му одговара на играчот како и формата од последниот период.

Дополнително, оригиналниот начин на бодување во тенис натрепварите често им дава одлични прилики на искусните обложувачи кои сакаат да се обложуваат во живо. 

    

Најново

Планираната сезонска линија Скопје- Крф е откажана од комерцијални причини

Sase Ivanovski

Атентаторот на словачкиот премиер: „Не сакав да го убијам, само да го повредам“

Sase Ivanovski

Дали израелскиот премиер би бил уапсен во Германија?

Sase Ivanovski

Насилство и страв – Евреите од Берлин се загрижени

Sase Ivanovski

Сребреница – патоказ за новата светска политика

Sase Ivanovski

Германија и натаму не ја признава палестинската држава

Sase Ivanovski

АфД исфрлена од десничарите во Европскиот парламент

Sase Ivanovski

Маликиан доаѓа во Скопје: Виолината ми помогна да побегнам од ужасот на војната!

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) ДА СИ КАЖЕМЕ – Горан Јован Андоновски, заменик народен правобранител

Sase Ivanovski

Стипендии „Ацо Шопов“ за студенти од втор и трет циклус 

Sase Ivanovski

Конститутивна седница  на Советот за следење на имплементацијата на Развојната Секторска Стратегија за правосудство (2024 – 2028)

Sase Ivanovski

Таравари: Бранот промени не може да се запре, ДУИ го прифаќа резултатот од прегласувањето

Sase Ivanovski

Мицотакис уште еднаш повтори дека во овие околности меморандумите нема да се ратификуваат во грчкиот Парламент

Sase Ivanovski

Драма на патот Тетово – Скопје, при возење малолетник извадил пиштол и пукал кон соседното возило

Sase Ivanovski

Седница на ИО на СДСМ: Отчетен Конгрес и избор на нов претседател согласно Статутот на партијата

Sase Ivanovski

Е СЕГА ФАЛИ УШТЕ СО АЛБАНИЈА ДА ЈА СПУКАМЕ И ЌЕ БИДЕ ТАМАН – Вучиќ: Многу ме погоди тоа што Македонија гласаше за Резолуцијата

Sase Ivanovski

Вучиќ: Вечерва ја завршив кариерата овде, нема да ми простат многу работи

Sase Ivanovski

Љутков: Делото на Светите Кирил и Методиј од пред 11 века е цивилизациска придобивка на која се сеќаваме со гордост и е дел македонска и општословенска духовна култура – како генерација да бидеме бедемот на македонското постоење

Sase Ivanovski

Честитка од претседателката Сиљановска Давкова по повод 24 Мај, Денот на сесловенските просветители светите браќа Кирил и Методиј

Sase Ivanovski

Владиката Пимен го демантира поглаварот Стефан: Колку што знам, никој од нас не бара да смениме Устав и да не се нарекуваме Македонска црква

Sase Ivanovski

НАМЕСТО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА, СИЉАНОВСКА НА СРЕДБАТА СО ИТАЛИЈАНСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ДРЖАВАТА ЈА НАРЕКУВАШЕ МАКЕДОНСКА РЕПУБЛИКА

Sase Ivanovski

Силјановска Давкова побарала од Матарела гаранции за европската иднина на Македонија

Sase Ivanovski

Чешкиот претседател со мотор удрил во возило, итно пренесен во болница

Sase Ivanovski

Симеонов: Во првите 100 дена новата Влада предвидува 500 нови вработувања во здравството

Sase Ivanovski

Изгласана Резолуцијата за Сребреница во ОН – 11 јули се прогласува за Меѓународен ден на сеќавање на геноцидот

Sase Ivanovski

Тројца повредени во сообраќајка на крстосницата кај Башино Село на автопатот над Велес

Sase Ivanovski

На ГП Табановце влегле и излегле над 18.000, на ГП Богородица скоро 16.000 патници од 10 вчера до 10 утрово

Sase Ivanovski

Мицкоски: Да ги надминиме сите поделби, да ја победиме секоја омраза и да ги соочиме изворите на тоа зло со одговорноста

Sase Ivanovski

МВР постапува во врска со пукањето на прославата на „Вреди“ по победата во тетовско Ларце

Sase Ivanovski

Гаши ниту потврдува ниту демантира дека е договорено да биде претседател на Собранието

Sase Ivanovski

Мицкоски: Свети Кирил и Методиј се стожерот на нашето постоење, испратија универзалната порака на единство, посветеност и образование

Sase Ivanovski

Мицкоски: Интересно е како една заклетва на претседателот на Републиката го сврте вниманието на грчката и европската јавност, а не се коментира нашето чекање пред ЕУ

Sase Ivanovski

Спасовски: Поддржувам да им бидат вратени пари на граѓаните за менувањето на пасошите

Sase Ivanovski

КАДЕ Е НАШИОТ ЛИБЕРАЛЕН ПРОЗАПАДЕН ДИМИТАР АПАСИЕВ?

Sase Ivanovski

Додик: Според демократските принципи, резолуцијата за Сребреница пропадна

Sase Ivanovski

Загина тракторист од Охрид, се превртел на патот и починал на лице место

Sase Ivanovski

ФИНЦИТЕ И ИРЦИТЕ РЕКОРДЕРИ ПО РАБОТА ОД ДОМА, РОМАНИЈА, БУГАРИЈА И ГРЦИЈА НА ДНОТО

Sase Ivanovski

Претпладне сончево и топло, попладне локално пороен дожд и грмежи

Sase Ivanovski

Сестринската Европската народна партија со абер до ВМРО ДПМНЕ: Доследно да го користите името „Северна Македонија

Sase Ivanovski

Иџет Мемети тврди дека не направил ништо противзаконско

Sase Ivanovski

Фамелос: Ратификацијата на меморандумите ќе ја унапредеше соработката

Sase Ivanovski

Вучиќ: Резолуцијата ќе донесе поделби – не само во нашиот регион, туку и во ОН

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) СДСМ бркаше пратеник во петка, освои помалку гласа од претходно, пресврт во шестка

Sase Ivanovski

Спасовски: Договорот со Бугарија – една од причините за поразот на СДСМ

Sase Ivanovski

ЃОРЃИЕВСКИ: Продолжува дигитализацијата на општина Кисела Вода Воведуваме уште 20 нови дигитални услуги на новата интернет страницата (https://opstinakiselavoda.gov.mk)

Sase Ivanovski

ЃОРЃИЕВСКИ: Во заедничка акција со раководството на Централна Кооперативна Банка, засадивме дрвца во паркот во 11 Октомври Бараки и поставивме нова урбана опрема

Sase Ivanovski

Вучиќ: Повеќе од две третини од светското население не гласаше за резолуцијата за геноцид во Сребреница

Sase Ivanovski

БиХ ќе испрати протестни ноти до државите кои во ОН гласаа против резолуцијата за Сребреница

Sase Ivanovski

Спасовски: Има повеќе причини за поразот на СДСМ, ниту еден пратеник од СДСМ нема да го поддржи мнозинството

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) Пиштоли, тапани и слика од Албин Курти на торта – како Ларце го избра и прослави новиот пратеник на „Вреди“

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) 360° меѓу гласачите Албанците – кои се очекувањата за и од новата влада

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) Финиш на преговорите меѓу ВМРО-ДПМНЕ и „Вреди“: Владата ќе има три министерства повеќе од сегашната

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) Свечена академија по повод Националнот ден на Власите

Sase Ivanovski

На молебенот во Рим присуствуваше македонска државно-црковна делегација, претставници од дипломатскиот кор и други гости, а го отслужија владиката Пимен и владиката Тимотеј

Sase Ivanovski

СООБРАЌАЈКА КАЈ ПАТАРИНАТА СОПОТ Возилата се пренасочуваат низ Велес

Sase Ivanovski

ПОРТА НА ДЕНОТ

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) АЛИ АХМЕТИ НА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК ГО ЧЕСТИТАШЕ ПРАЗНИКОТ СВЕТИ КИРИЛ И МЕТОДИЈ

Sase Ivanovski

Златни медали за „Tikveš Châteaux & Domaines“ од реномираниот француски магазин „Terre de vins“

Sase Ivanovski

Анкета: Две третини од Американците стравуваат од насилство по изборите на крајот на годината

Sase Ivanovski

Норвешка ги затвора границите за руските туристи

Sase Ivanovski

Голема несреќа во Мексико: Силен ветер ја сруши бината на предизборен митинг, има мртви

Sase Ivanovski

Фотоволтаични панели за струја се поставуваат на кровот на ОУ „Никола Карев“ во Кочани

Sase Ivanovski

Дожд и грмежи за продолжениот викенд

Sase Ivanovski

Трамп: Сакаат да ме убијат

Sase Ivanovski

Ники Хејли најави дека ќе гласа за Трамп на претседателските избори во САД, иако тој често ја навредуваше

Sase Ivanovski

Дејвид Гир од Тетово: Сакаме да работиме со сите кои го унапредуваат патот на земјата кон ЕУ

Sase Ivanovski

Прототема: „Финтите“ на Скопје ќе завршат на Самитот на НАТО во Вашингтон

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) Израелските медиуми објавија снимка: Заложници во комбиња патуваат низ Газа

Sase Ivanovski

Во парк во Швајцарија ќе се одржи имитација на македонска свадба!

Sase Ivanovski

ПОВИК ЗА ОТПОР Да се поведе судска постапка за идентитетскиот геноцид врз Македонците со договорите со Грција и со Бугарија, предлага Коцарев

Sase Ivanovski

ПАНИКА НА ШИРОК СОКАК Пожар избувна во сендвичарница, нема повредени

Sase Ivanovski

ДЕВОЈЧИЊА НАТЕПАЛЕ СОУЧЕНИЧКА, БРАТ СЕ ЗАКАНУВАЛ НА БРАТА СИ Во Битола и во Прилеп вчера не било мирно

Sase Ivanovski

(ФОТО) ИСПУКАЛЕ ЅИДОВИТЕ, МОЖНО Е ЦЕЛОСНО РУШЕЊЕ Црква стара 150 години настрада од минирањата на „Бехтел и Енка“ кај Прилеп, обвини Левица

Sase Ivanovski

ОПОЗИЦИЈАТА ЌЕ СЕ „ТЕПА“ ЗА ДИК И ЗА 2 КОМИСИИ ВО СОБРАНИЕ Чии 18 пратеници вредат повеќе – на СДСМ или на ДУИ?

Sase Ivanovski

ТУРИЗМОТ БАРА СВОЕ МИНИСТЕРСТВО Таа гранка може да донесе многу пари, а ја шуткаат од еден до друг ресор

Sase Ivanovski

Младинскиот сојуз Крушево со повик за студентска пракса

Sase Ivanovski

Онлајн тролови – исфрустрирани интернет зависници или моќно пропагандно оружје

Sase Ivanovski

За првпат во САД повеќе секојдневни корисници на канабис отколку на алкохол

Sase Ivanovski

Училиштето „Св. Кирил и Методиј“ во Центар одбележува 188 години постоење

Sase Ivanovski

Демири: Директорот Шокаровски му врши мобинг на д-р Сашко Јовев

Sase Ivanovski
Вчитувам....