24.8 C
Скопје
13/04/2024 19:32
МАКТЕЛ

  

     

 

Левица: Укинатата пресуда на Мијалков доказ за неказнивоста

      

    

Најново

Во 2023 година глобалните капацитети на електрани на јаглен на историски максимум

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) Признајте ја и сослужувајте со Украинската црква и томосот ќе дојде – интервју со десната рака на вселенскиот патријарх

Sase Ivanovski

Продолжува потрагата по телото на Данка: Се пребарува друго село, се проверуваат шахти и резервоари

Sase Ivanovski

БЕЛГРАД НА ВОДА СЕ ШИРИ ОД ДРУГАТА СТРАНА НА САВА, ВО НОВ БЕЛГРАД

Sase Ivanovski

КАНДЕЛАБРАТА ВО СОЛУН СТОИ 50 ГОДИНИ

Sase Ivanovski

БУЈАР ОСМАНИ: ГОРДАНА СИЉАНОВСКА ПРАВИ КРИВИЧНО ДЕЛО ГОВОР НА ОМРАЗА ПРОТИВ АЛБАНЦИТЕ И ОСТАНАТИТЕ МАЛЦИНСТВА ВО ЗЕМЈАВА

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) СРБИТЕ ГИ БИВА ЗА ФИЛМОВИ, ТЕНИС, КОШАРКА, ТУРБО ФОЛК И ТУК ТАМ ПО НЕКОЈ ГЕНОЦИД

Sase Ivanovski

Полицискиот хеликоптер исфрли над 15 тони вода, локализиран пожарот во атарот на село Жировница

Sase Ivanovski

Николоски: Пендаровски е човек кој нема допир со сопствената држава и народ, тој не знае воопшто и дека Беровци постои

Sase Ivanovski

Пендаровски: Прифаќам дебата со сите седум кандидати било каде и под било какви услови, нека дојде и Мицкоски

Sase Ivanovski

Спасени се сите 174 заробени лица во кабините на жичарницата во Анталија

Sase Ivanovski

Ковачевски-Шидер: СДСМ има јасен план за продолжување на европскиот пат

Sase Ivanovski

Почина мајката на бебето кое исто така беше избодено во нападот во Сиднеј

Sase Ivanovski

Нежните фашистички душички: Џорџа Малони масовно тужи новинари и интелектуалци за навреда и клевета

Sase Ivanovski

ФРЧКОСКИ: Помина незабележана изјавата на Рускиот амбасадор во Црна Гора дека не само НАТО туку и членството во ЕУ за Русија ќе биде третирано како закана за нивните безбедносни и национални интереси ?!

Sase Ivanovski

Ванковска : Нема да дозволам внесување на Бугарите во Уставот

Sase Ivanovski

ИНФОМАКС: Партијата пред државата?! Тошковски спроведува партиски активности во работно време?

Sase Ivanovski

Европратеникот Шидер на терен со поддршка за Пендаровски, СДСМ и Коалицијата за европска иднина

Sase Ivanovski

Деспотовски: Македонија е со највисок раст на реалната плата и продуктивноста во регионот

Sase Ivanovski

МАКЕДОНСКИОТ МАЈКРОСОФТ СЕ ВИКА МАКСИСТЕМ: Софтвер компанијата за медицински софтвер прослави 40 години успешна работа во 60 земји во светот

Sase Ivanovski

КОВАЧКИ: Со Сол Кемпбел, еден од најдобрите светски фудбалери и поранешен англиски репрезентативец

Sase Ivanovski

Принцот Хари ќе биде депортиран од Америка поради користење дрога и лажна изјава?

Sase Ivanovski

Бербок повика на максимална воздржаност заради избегнување ескалација на тензиите во Блискиот Исток

Sase Ivanovski

Патник паднал од траект во Грција, во тек е акција за спасување

Sase Ivanovski

РЕАЛНА Е ЗАКАНАТА ЗА ДИРЕКТЕН ИРАНСКИ НАПАД НА ИЗРАЕЛ Стигна потврда од Белата куќа

Sase Ivanovski

ПРЕТСЕДАТЕЛ БИРААТ ГРАЃАНИТЕ, А НЕ ПАРЛАМЕНТОТ Димитриевски од Кичево порача дека „храбриот умира еднаш, плашливиот секој ден“

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) ПОЧНА ОДМАЗДАТА НА ИРАН Ирански гардисти запленија брод поврзан со Израел во Ормутскиот Теснец

Sase Ivanovski

Откриени детали за смртта на Навални: Умрел од откачен тромб кој му се јавил откако го врзале 4 часа со јаже за рацете и нозете

Sase Ivanovski

МЗШВ: Распишан повик за мерка 3 од ИПАРД 3 програмата

Sase Ivanovski

СДСМ бара институциите да постапат по скандалот со злоупотреба на болни од ДПМНЕ во Струмица

Sase Ivanovski

КАМИОНЏИИТЕ СТАНАА РОБОВИ ВО ГЕРМАНИЈА: Никој нема право да се жали, а не се почитуваат минималните услови за работа!

Sase Ivanovski

ПОРАНЕШНАТА СОПРУГА НА КАКА: Се разведов од него затоа што беше премногу добар со мене, немаше драма во бракот

Sase Ivanovski

„АМБАСАДОРОТ ОД ИНДИЈА ИТНО ДА БИДЕ ОТПОВИКАН“: Милошоски прашува како Османи поставува криминалци на ваква позиција

Sase Ivanovski

МЛАД ШОФЕР ОД КОЧАНИ НАПРАВИЛ СООБРАЌАЈКА И ИЗБЕГАЛ – тешко повредена жената која управувала со другото возило

Sase Ivanovski

„Луѓето ја споделуваат истата мака, корумпирана локална и центрaлна власт“: еве што порача Ванковска од Струга

Sase Ivanovski

„ТЕ МОЛАМ ДОЈДИ ДА РАБОТИШ КАЈ НАС, НЕМА КОЈ ДА РАБОТИ“: Хрватските угостители ги молат сезонските работници од земјава да заминат на работа кај нив

Sase Ivanovski

„Какви избори може да очекуваме кога комисијата која ги спроведува е најголем прекршител“ – Најчевска со остра критика за кршењето на законите

Sase Ivanovski

ЕКСТРЕМНА ПРОМЕНА НА ВРЕМЕТО ОД СРЕДА: Обилни врнежи од дожд, снег и силен ветер, детална анализа за Македонија

Sase Ivanovski

ГОЛЕМ ПОЖАР БЕСНЕЕ НА МАВРОВО – поради непистапноста на теренот активиран хеликоптер

Sase Ivanovski

Кандидатот за претседател на коалицијата ВЛЕН, д-р Арбен Таравари денеска придружуван од претседателот на Движењето Беса, Билал Касами се сретнаа со членовите на Албанската академија на науките и уметностите со седиште во Тетово

Sase Ivanovski

Таравари: Северна Македонија произведувач на безбедност – ЕУ, САД и НАТО се наши незаменливи сојузници

Sase Ivanovski

СМРТНА КАЗНА ЗА ВИЕТНАМСКА МИЛИЈАРДЕРКА: Труонг Ми Лан беше осудена за земање заеми од 44 милијарди долари од Комерцијалната банка Сајгон. Обвинителите рекоа дека 27 милијарди долари веројатно никогаш нема да бидат вратени, јавува Би-Би-Си

Sase Ivanovski

Ангеловска-Бежоска: Народната банка втора во светот која учествуваше во пилот проектот на ММФ за оценка на транспарентноста

Sase Ivanovski

СТЕВО, КОГО САКАВТЕ ДА АМНЕСТИРАТЕ СО АРТАН, СО КОВАЧЕВСКИ И СО АХМЕТИ, ЗА ШТО СЕ ДОГОВАРАВТЕ ВО ВИЛАТА НА ВОДНО? Бомба на Мицкоски во Тетово

Sase Ivanovski

„НЕМАШЕ СОСТАНОК ВО ВИЛА ВОДНО ЗА УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ“ Ковачевски одговори на обвинувањата на Мицкоски

Sase Ivanovski

„ПОТРЕБНИ СЕ 50 МИЛИЈАРДИ ВО ИНВЕСТИЦИИ ЗА МЛАДИТЕ ДА ОСТАНАТ ДОМА“ Стевче Јакимовски вели дека основниот проблем на економијата е што нема луѓе

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) ЗАСТАНА ПРЕД НАПАЃАЧОТ, СПАСИ ЖИВОТИ Снимка од нападот во Сиднеј ја покажува храброста на еден човек

Sase Ivanovski

Затворен последниот реактор во нуклеарната електрана Запорожје: Најголемата нуклеарна електрана во Европа, со капацитет од речиси шест гигавати, од февруари 2022 година е под контрола на Русија

Sase Ivanovski

Уште 29 луѓе чекаат спасувачи да ги извлечат од жичарница што виси во Анталија

Sase Ivanovski

Осветена црквата која беше изградена кај Смиљковското езеро по убиството на четирите момчиња и рибарот

Sase Ivanovski

Филипче од Кавадарци: Се среќавам со преку 200 луѓе дневно, лице в лице се гради довербата

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) ЉУПЧО ПОПОВСКИ: Тоа што Сиљановска не оди на закажани митинзи во малите места значи или таа нема енергија или некој се плаши од нејзини гафови

Sase Ivanovski

Јакимовски: Да се рестартираат фабриките што произведуваа оружје

Sase Ivanovski

ЉУПЧО ПОПОВСКИ: Сосем јасно е дека Ахмети чувствува оти не е загрозена само неприкосновената позиција на неговата партија во последниве 22 години, туку и неговата лична позиција на своевиден „месија“

Sase Ivanovski

Вицепремиерот Битиќи: Формирањето на мешовита комисија за интеркултурализам со Црна Гора ќе ги унапреди односите помеѓу двете држави

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) СДСМ ПРИЛЕП: Со исплатените субвенции постигната историски највисока откупна цена на тутунот

Sase Ivanovski

Зошто Европа се движи кон тврдокорната десница?

Sase Ivanovski

Вистината за подемот на Слободан Милошевиќ: Како започна сѐ – Тајната на Бохињското Езеро и приказна за менторите кои многу брзо му станаа непријатели

Sase Ivanovski

ЌЕ БИДЕ ЛИ АРСОВСКА НАЈЛОШ ГРАДОНАЧАЛНИК НА СКОПЈЕ НА СИТЕ ВРЕМИЊА?! НОВОГОДИШНИТЕ КУЌАРКИ НА АРСОВСКА УШТЕ СТОЈАТ НА ПЛОШТАД

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) СТЕВЧЕ ЈАКИМОВСКИ ОДГОВАРАШЕ 45 МИНУТИ НА ПРАШАЊА НА ГЛЕДАЧИ НА ЈУТУБ

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) ПОПОВСКИ: ВМРО ДПМНЕ ОДИ КОН ДЕСНО, СЕ ПОВЕЌЕ СЕ РАДИКАЛИЗИРА, СЕ ПОБЛИСКУ Е ДО ЛЕВИЦА И ЈАНКО БАЧЕВ

Sase Ivanovski

Со гордост ќе се откажеме од членството во ЕУ

Sase Ivanovski

Вистинскиот победник на изборите во Турција е демократијата

Sase Ivanovski

СПАСОВ: Што ни нуди Мицковски?!

Sase Ivanovski

Идеите на Гордана и Билјана: Двете кандидатки ќе ѝ ја врателе на Македонија гордоста, а на нацијата достоинството. Тие популистички слогани може да ја однесат државата назад сто чекори

Sase Ivanovski

Поранешниот американски амбасадор во Куба, Роша осуден на 15 години затвор поради шпионажа во корист на Куба

Sase Ivanovski

СПАСОВ: Ало, Демохристијани! Гордоста е смртен грев!

Sase Ivanovski

Влошена ситуацијата на источниот фронт на Украина, Русите тргнаа во голема офанзива додека Украина кубури со муниција

Sase Ivanovski

Османи: Ќе работам за укинување на визите со САД

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) СТЕФАНОВСКИ: Порано бев атеист но веќе не сум, верувам во бог, но свештениците им помагаат на политичарите во контралата над луѓето

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) СДСМ ПРИЛЕП: Реконструирано „крушевското џаде“, Владата на СДСМ прави за Прилеп повеќе отколку градоначалникот Јовчески

Sase Ivanovski

Ѓорчев: Има голем пад на рејтингот на власта – Пендаровски ќе има 100.000 гласови помалку за разлика од 2019 година

Sase Ivanovski

Пендаровски во општина Центар: Ги знам и лажните и реалните анкети и најреално кажувам дека ние сме победници на 8 мај

Sase Ivanovski

Веќе 12 години го нема Ангел, киднаперите излегоа од затвор и се преселија во Словенија

Sase Ivanovski

И Силјановска не е против уставни измени, ќе се договарала со ЕУ само „Околу тоа кога ќе стапат во сила“!

Sase Ivanovski

Фестивалот „Крај Вардарот џез” ќе се одржи во чест на Мирко Попов

Sase Ivanovski

Бајден до Иран: Немојте да го напаѓате Израел!

Sase Ivanovski

Османи: ДУИ нема никаков интерес да го врати Груевски

Sase Ivanovski

ЌЕ ПОСКАПАТ АВТОМОБИЛИТЕ И МАШИНИТЕ: САД и Велика Британија забранија увоз и трговија со метали од Русија

Sase Ivanovski

Димитриевски: Главниот криминал и корупција се во политиката

Sase Ivanovski
Вчитувам....