21.8 C
Скопје
24/04/2024 18:34
МАКТЕЛ

  

     

 

Нападната медицинска сестра во болницата во Струга

      

– Вчера во 17 часот и 50 минути во ОВР Струга е пријавено дека во објект во состав на Општата болница во Струга, А.Н. од струшкото село Велешта физички ја нападнал вработената Р.Н.(23) од Велешта. Против напаѓачот, ќе биде поднесена соодветна пријава, изјави Димоски.ОВР Струга, додаде Димоски, поднело кривична пријава против триесет и осум годишен стружанец поради спречување службено лице во вршење на службено дејствие.

   

– ОВР Струга поднесе кривична пријава против Б.С.(38) од Струга поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „спречување службено лице во вршење на службено дејствие“. На 16 овој месец пријавениот оштетил дел од инвентарот во хируршкото одделение при Општата болница во Струга и агресивно се однесувал кон еден вработен, информира Димоски

 

    

Најново

Масакр во САД: Таткото ги убил сопругата и трите сина па се самоубил, а го поштедил најмалиот син

Sase Ivanovski

МОН: Наставата од деновите на гласање ќе се надомести во работни денови

Sase Ivanovski

Бојмацалиев: МВР работи исклучиво по закон за фер, слободни и демократски избори

Sase Ivanovski

Бајден потпиша документ за забрана на ТикТок

Sase Ivanovski

Германија и Велика Британија најавија посилна воена соработка

Sase Ivanovski

Премиерите на Британија и Полска: Дојде време Европа да се вооружи на координиран начин

Sase Ivanovski

Уапсен е заменик-министерот за одбрана на Русија поради сомнеж дека примил мито

Sase Ivanovski

Приведен охриѓанец бидејќи го фотографирал гласачкото ливче

Sase Ivanovski

Првата испорака на американско оружје во Украина веќе оваа недела

Sase Ivanovski

Маричиќ: Неуспехот на уставните измени најмногу и одговара на Бугарија

Sase Ivanovski

Опозиција против понудата на Ахмети за влада на национален спас

Sase Ivanovski

Мостот „Беласица“ успешно го помина „тестот“, за неколку дена ќе биде целосно во сообраќај

Sase Ivanovski

МВР: Пет лица ги фотографирале своите гласачки ливчиња

Sase Ivanovski

„Слободен печат“ на гласањето во Лондон: Слаба излезност на дијаспората во Британија

Sase Ivanovski

Одѕивот на изборите до 17 часот е 44,18 проценти

Sase Ivanovski

Индија ги испорача првите крстосувачки ракети „БрахМос“ на Филипините

Sase Ivanovski

Ученикот кој претепа наставничка во Влае ќе биде префрлен во друго училиште

Sase Ivanovski

ИРАН ОСУДИ НА СМРТНА КАЗНА РАПЕР КОЈ ДАДЕ ПОДДРШКА НА АНТИ ВЛАДИНИТЕ ПРОТЕСТИ

Sase Ivanovski

Украина: Русија ќе нападне неочекувани места ова лето

Sase Ivanovski

Иран претстави ново оружје способно да ги открие американските Стелт авиони

Sase Ivanovski

ВИДЕО ПРЕМИЕРА | „Политиканти“ на „Слободен печат“ : На луѓето им треба поттик да облечат чевли и да излезат да гласаат

Sase Ivanovski

Билд: Доцни испораката на 400 германски оклопни возила за Украина

Sase Ivanovski

DynamicsMinds 2024, една од најголемите европски конференции за Мајкрософт Dynamics 365 и Power Платформа решенија, се одржува во Словенија

Sase Ivanovski

МНР на Кина: Наводите за кинеската шпионажа во Германија се хајка

Sase Ivanovski

Пронајдено напуштено новороденче во дворот на основно училиште во Германија

Sase Ivanovski

Конфликт на симболи

Sase Ivanovski

СО ПЛАН НА ПЕТ ЕКСПЕРТИ ЉУБЉАНА ЗА 10 ГОДИНИ ГО РЕШИ СООБРАЌАЈНИОТ ХАОС, А ИМА ТРИПАТИ ПОВЕЌЕ ЖИТЕЛИ ОД БИТОЛА КАДЕ НЕМА ПОЛИТИЧКА ВОЛЈА ЗА РЕШЕНИЈА

Sase Ivanovski

Мегапаркови во ниви и во маалски ќошиња

Sase Ivanovski

СОПИШТЕ ЛИ Е, МОЖНО ЛИ Е? Уникатна туристичка атракција која ќе ви го одземе здивот

Sase Ivanovski

НЕ Е ПИЈАНА, ЈА БОЛИ НОГАТА Дејвид Бекам на грб ја изнесе Викторија од роденденската забава

Sase Ivanovski

Петмина мртви од кои две деца се пронајдени во куќа во САД

Sase Ivanovski

ШАМПИОНИ ВО ИТАЛИЈА, МАГИОНИЧАРИ НА ТЕРЕНОТ Интер со победа над Милан ќе го освои скудетото

Sase Ivanovski

Помошник на пратеник на АфД во ЕП уапсен под сомнение дека шпионирал во корист на Кина

Sase Ivanovski

ВЕНЕЦИЈА Е ПРВ ГРАД КОЈ ЌЕ НАПЛАЌА ЗА ВЛЕЗ Еве колку ќе чини билетот

Sase Ivanovski

ДВА ПИТБУЛА УБИЈА 13-МЕСЕЧНО ДЕТЕ Трагедија во провинцијата Салерно во Италија

Sase Ivanovski

Управен суд: Неоснована е тужбата на АСЈО за одлуката на ДКСК

Sase Ivanovski

Ердоган не верува дека Хамас ќе го напушти Катар

Sase Ivanovski

Пропалестински протести низ повеќе универзитети во САД по масовните апсења во Колумбија

Sase Ivanovski

Велика Британија го донесе спорниот закон за протерување

Sase Ivanovski

Столтенберг: САД ќе останат верен сојузник во Алијансата без оглед на исходот од претседателските избори во САД

Sase Ivanovski

Над 2 милијарди евра би не чинеле арбитражните постапки поради заглавените рударски инвестиции

Sase Ivanovski

ЦУК препорачува: Имајте полн резервоар и зимска опрема ако возите низ планински предели

Sase Ivanovski

И во првиот квартал од годинава Макстил со минимални емисии на цврсти честички

Sase Ivanovski

МКД.MK: Универзална сала не е осигурана, осигурана е фирмата што ја реконструира салата

Sase Ivanovski

Маричиќ: Срцето на Македонија е црвено и социјалдемократски борбено, со таа европска душа одиме на победа

Sase Ivanovski

Ковачевски: ДПМНЕ нуди етнички тензии и изолација, СДСМ нуди пат кон ЕУ

Sase Ivanovski

Митрески за ТВ 24: Реформа на образованието во согласност со потребите на пазарот на трудот, повисоки плати за сите, вклучително и за младите

Sase Ivanovski

ПРИЛЕПЧАНИ РУЛС ВО СВЕТОТ: ВО ИТАЛИЈА ИМА ЦИГАРИ МАКЕДОНИЈА НАПРАВЕНИ ОД ПРИЛЕПСКИ ТУТУН

Sase Ivanovski

СИНОВИТЕ НА ЗИДАН КОЈ ОД КОЈ ПОУБАВ

Sase Ivanovski

Град Скопје и СУ на Град Скопје „Здравко Цветковски“ во МКЦ реализираа завршната изложба на средношколските годишни проекти

Sase Ivanovski

Грција зафатена од прашина од Сахара, најизразена во јужниот дел на Пелопонез

Sase Ivanovski

Митрески за ТВ 24: Целосен ветинг на судиите, јавните обвинители но и на политичарите ќе биде прва мерка на новата Влада

Sase Ivanovski

Николоски: Платформата 1198 нуди бројни проекти кои допираат до сите сфери во животот, таа ќе го врати владеењето на правото, подобрување на економијата, здравството, образованието

Sase Ivanovski

Маричиќ: ЕВЕ ЈА РАЗЛИКАТА МЕЃУ ОНИЕ КОИ НЕМААТ ПЛАН И НИЕ КОИ ИМАМЕ ПЛАН!

Sase Ivanovski

Мицкоски ги повика и членовите на СДСМ: Заокружете број 2 да се обединиме за историска победа

Sase Ivanovski

Аваја на средба со граѓаните на Виница

Sase Ivanovski

ТРЕБА ЛИ ДА ИМА ПАНИКА ВО ЈАВНОСТА: СПОРЕД АНАЛИЗИТЕ НА ГРАНИЧНИОТ ПРЕМИН ТАБАНОВЦЕ, ВОДАТА РОСА НЕ Е БЕЗБЕДНА ЗА ПИЕЊЕ?!

Sase Ivanovski

Сајкоски: Владата на ВМРО-ДПМНЕ ќе ја финансира изградбата на спортскиот комплекс во Битола за кој се избрани и идејните решенија

Sase Ivanovski

Наградени најдобрите студентски идеи на Хакатонот за зелено инженерство

Sase Ivanovski

Даниел Стојчевски носител на листата во ИЕ2: Имаме експертиза за изградба на општество во кое се вреднува и почитува различноста на секој граѓанин

Sase Ivanovski

Ковачевски: Нема откажување од земјоделство по европски стандарди – планираме грантови за мали земјоделци до 20.000 евра

Sase Ivanovski

Секој граѓанин акционер – исправање на неправда

Sase Ivanovski

Филипче: Земјоделците најмногу добиваат од членството во ЕУ

Sase Ivanovski

МВР,  ЈО и АНБ комплетно подготвени за претстојните претседателски избори

Sase Ivanovski

Битиќи со сметководителите: Со примената на меѓународните стандарди водењето бизнис во Македонија со исти услови како и во целиот свет!

Sase Ivanovski

Битиќи: Со Планот за раст на ЕУ ќе добиеме 850 милиони евра за три години

Sase Ivanovski

Битиќи од Куманово: Европски стандарди во владеењето на правото за да не дозволиме враќање на режимот

Sase Ivanovski

Николоски: Филипче злоупотребувајќи ја секојдневно неговата докторска професија го руши здравствениот систем, затоа масовно на 8 мај да ставиме крај на овие злоупотреби и да имаме систем во кој сите ќе веруваме

Sase Ivanovski

Николовски: Со влезот во ЕУ земјоделеците добиваат 1 милијарда и 100 милиони евра неповратни средства за модернизација на македонското земјоделство

Sase Ivanovski

Мицкоски: Ветуваа правда, а донесоа артаноиден режим – се гледа кој е вистинската власт, а кој измеќар

Sase Ivanovski

Макрон и градоначалничката на Париз најавија дека ќе пливаат во Сена за да докажат дека водата е добра за Олимписките игри

Sase Ivanovski

Претседателот на Иран: Доколку Израел повторно нападне, прашање е дали ќе остане нешто од нив

Sase Ivanovski

Трамп повторно со провокација до Украина

Sase Ivanovski

Филм за Тоше во српска продукција ќе се прикаже премиерно во Штип!

Sase Ivanovski

Северна Кореја изврши симулирано нуклеарно лансирање

Sase Ivanovski

ВИДЕО ПРЕМИЕРА | „Политиканти“ на „Слободен печат“ : На луѓето им треба поттик да облечат чевли и да излезат да гласаат

Sase Ivanovski

Два хеликоптери на јапонската морнарица се урнаа во Пацификот

Sase Ivanovski

Следниот пакет за Украина ќе биде поголем од нормалниот, вклучува и оклопни возила

Sase Ivanovski

КОЈ ЗАРАБОТИ 1,5 МИЛИОНИ ЕВРА ОД ИЗВОЗ НА ЈАГНЕШКО ЗА КАТОЛИЧКИ ВЕЛИГДЕН? Целиот извоз бил пласиран во Хрватска

Sase Ivanovski

МАЈК ТАЈСОН ПРОДАВА ОБРОК ОД КАНАБИС ВО ФОРМА НА ГРИЗНАТО УВО Црна бобинка, кисело јаболко или лубеница – вие бирате!

Sase Ivanovski
Вчитувам....