-3.2 C
Скопје
07/02/2023 22:33
МАКТЕЛ

   

На Попова Шапка измерени -1 степен, а во Гевгелија 9 степени

     

Најстудено утрово било на Попова Шапка, Маврови Анови и Лазарополе каде се измерени – 1 степен, во Крушево и Дебар 0, во Берово и Крива Паланка два степени, во Претор и Битола 3, во Тетово 4, во Охрид и Виница 5, во Прилеп 6, во Скопје – Петровец, Штип, Демир Капија и Струмица 7, Скопје-Зајчев Рид 8 и во Гевгелија 9 степени. Најмногу дожд наврна во Струмица и Пожаране три л/м2 и Битола, Демир Капија, Гевгелија и Берово 2 л/м2.

Во текот на ноќта времето беше облачно, утрово е променливо облачно со слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 9 до 13 степени. Во Скопје, времето ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Максималната температура ќе достигне до 12 степени.

  

 

Најново

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, оствари средба со Стефан Дион, специјален пратеник на Премиерот на Канада за Европската Унија и Европа и амбасадор на Канада во Франција и Монако

Sase Ivanovski

ЌЕ СЕ ИСПЛАЌА КАМАТА ЗА ИМАТЕЛИТЕ НА КОРПОРАТИВНА ОБВРЗНИЦА НА ТТК БАНКА – стапката е 2,7 отсто годишно

Sase Ivanovski

Бројот на загинати во Сирија и Турција надмина 6.200

Sase Ivanovski

20 борци на ИСИС избегаа од затвор во Сирија по земјотресот

Sase Ivanovski

ЧЛЕНОВИ НА ВМРО ДПМНЕ БАРААТ ДА НЕ СЕ НАПАЃА ЛЕВИЦА: СО КОГО ЌЕ ПРАВИМЕ ВЛАДА ПО ИЗБОРИТЕ?!

Sase Ivanovski

Научници: Земјотресите ја поместија Турција за три метри

Sase Ivanovski

Приведен крадец од Гостивар, одземеното вратено на сопственикот, Приведени двајца крадци во Куманово

Sase Ivanovski

Градот Скопје испрати екипа на БППЗ Скопје во Газиантеп

Sase Ivanovski

МИНИСТЕРОТ БЕКИМ САЛИ ГИ ПОВИКА ЛЕКАРИТЕ КОИ САКААТ ДА ВОЛОНТИРААТ ВО ТУРЦИЈА ДА СЕ ПРИЈАВАТ

Sase Ivanovski

Средба на претседателот Пендаровски со Јан Липавски, министер за надворешни работи на Чешката Република

Sase Ivanovski

Барање на СДСМ и Коалицијата за одржување вонредна седница на Советот на општина Прилеп за испраќање помош за Турција

Sase Ivanovski

МВР: 83 санкционирани возачи во Скопје, девет без возачка дозвола

Sase Ivanovski

Попов: ЈО да реагира за злоупотребите на пари во Агенцијата за млади и спорт, за кои обвини ДКСК, Ковачевски да го разреши Наумче Мојсовски

Sase Ivanovski

Битиќи во ТВ24: Во март со покачувањето на минималната плата ќе има и усогласување на платите во јавниот сектор

Sase Ivanovski

Градоначалникот на општина Гостивар Арбен Таравари испрати екипа од осум пожарникари за потрага и спасување во Турција

Sase Ivanovski

МТСП и АВМУ со заеднички заложби за унапредување на родовите прашања

Sase Ivanovski

Пакет.мк достапен во Куманово, наскоро компанијата се шири низ цела Македонија

Sase Ivanovski

СЕ ДОБЛИЖУВА ДО ПОЛОВИНА МИЛИЈАРДА ЕВРА – Комерцијална банка со најголема пазарна капитализација на македонската берза

Sase Ivanovski

ЧУДЕН ДЕТАЉ ВО БЕЛАТА ПАЛАТА: МИЦКОВСКИ ГО ПРЕЧЕКА СО НЕЉУПЕН АНАНАС МИНИСТЕРОТ ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ НА ЧЕШКА?!

Sase Ivanovski

Данска, Германија и Холандија во следните неколку месеци ќе испратат 100 тенкови „Леопард 1“ во Украина

Sase Ivanovski

Бујар Османи: Не сум прекршил ништо, јас немам работно време

Sase Ivanovski

Koвачевски: Не можеме да се мешаме дали Бугарија некому ќе даде државјанство или ќе подари стан

Sase Ivanovski

Средба Ахмети – Липавски: Уставни измени како итна потреба

Sase Ivanovski

Центар Жупа прогласи седум дневна жалост за настраданите во Турција и Сирија

Sase Ivanovski

Ѓоргиевска: Со поврзување на жените и девојките научнички во општеството, политиката и науката, до синергија и нивна поголема застапеност

Sase Ivanovski

Битиќи за ТВ24: Работата на Коридор 8 продолжува, тој сврзува сојузнички земји, земји членки на НАТО

Sase Ivanovski

Герасимовски: Моја заложба е Центар да биде првата енергетски независна општина во државата

Sase Ivanovski

Со Планот за активности за Стратешкиот дијалог ја зацврстуваме соработката меѓу Северна Македонија и САД, ги промовираме нашите стратешки интереси и на глобален план

Sase Ivanovski

МВР: Лажни се пријавите за наводно поставени експлозивни направи во училишта во Скопје, завршија сите потребни проверки

Sase Ivanovski

НА ЖИТЕЛИТЕ НА АВТОКОМАНДА ИМ ПУКНА ФИЛМОТ Вечерва ќе го блокираат булеварот Александар Македонски

Sase Ivanovski

Општина Делчево ќе донира средства за помош на настраданите од земјотресот

Sase Ivanovski

Германија ќе испорача 178 тенкови „Леопард 1“ на Украина, се работи за стари тенкови од времето на студената војна

Sase Ivanovski

Димитриевски: 1 милион денари парична помош од Општина Куманово за настраданото население од земјотресот во Турција и Сирија

Sase Ivanovski

Од 127-ма владина седница: се динамизира соработката со САД во рамки на Стратешкиот дијалог со САД; за прв пат досега, жените земјоделки добиваат платено отсуство за мајчинство; во поддршката за микро земјоделски производители се додаваат и малите дестилерии; предлог измени со коишто уплатно-исплатните места за игрите на среќа се предвидуваат на далечина од најмалку 500 метри од основни и средни училишта

Sase Ivanovski

Казината ќе треба да бидат на минимум 500 метри одалеченост од училиштата

Sase Ivanovski

ЕУ ПРАТИ ЗА ТУРЦИЈА 1150 СПАСУВАЧИ И 70 КУЧИЊА СПАСУВАЧИ ОД 17 ЗЕМЈИ ЧЛЕНКИ

Sase Ivanovski

Жените земјоделки ќе добиваат по 81 илјада денари како породилно отсуство

Sase Ivanovski

Бочварски и Рустеми на увид на регионалниот Велес – Градско

Sase Ivanovski

ИЗРАЕЛ ИСПРАТИ АВИОН ПОЛН СО СПАСУВАЧИ ВО ТУРЦИЈА

Sase Ivanovski

БРАВО: Приведени четири лица за кршењето на македонскиот клуб во Благоевград

Sase Ivanovski

Бектеши: Обезбедени 3,2 милиони евра за субвенционирање на сметки за струја за домаќинствата, за фотонапонски панели, сончеви колектори и замена на ПВЦ прозорци

Sase Ivanovski

Емотивна глетка: Татко ја држи раката на својата мртва ќерка затрупана под рушевините

Sase Ivanovski

СОСЕМА ЗАСЛУЖЕНО – Спасовски: Награда од 10 проценти на плата за сите полициски службеници кои се погрижија за достојно чествување на роденденот на Гоце Делчев

Sase Ivanovski

Триесет и пет луѓе ги загубија животите во Мексико од мистериозна епидемија на менингитис

Sase Ivanovski

ЛИДЕРОТ НА ЛЕВИЦА И ПРАТЕНИК ПРИМЕР ЗА ЈАВНОСТА: СЕ ПАРКИРАЛ НА ТРЕВА ДО СОБРАНИЕТО

Sase Ivanovski

20 ГОДИНИ ADORA BUSINESS GROUP: БИЗНИС И ГЕОГРАФСКА ДИВЕРЗИФИКАЦИЈА

Sase Ivanovski

На скопскиот плоштад отворен пункт за помош на настраданите семејства во Турција и Сирија

Sase Ivanovski

Приведени две лица во Тетово за изнудување пари: Изнудиле 16 000 евра од лице со уцена дека ќе објават негови фотки на интернет

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) ТАЖНИ СЦЕНИ ПОД РУШЕВИНИТЕ ВО СИРИЈА: Затрупана жена роди бебе па почина

Sase Ivanovski

БЕКТЕШИ: ВЛЕЧЕЊЕТО СТРУЈА ОД ЕВРОПСКАТА МРЕЖА ГО ПРАВАТ ПРИВАТНИ ТРГОВЦИ СО СТРУЈА, АНАЛИЗИТЕ ЌЕ ПОКАЖАТ ДАЛИ ЌЕ СЕ ГРАДАТ ВЕТЕРНИЦИ ДО ИЗВОРИТЕ ВО СТУДЕНЧИШТА

Sase Ivanovski

ВОНРЕДНИ ИЗБОРИ ВО СРБИЈА ВО СЕПТЕМВРИ? Вучиќ се заканува дека не попушта под уцени

Sase Ivanovski

Пендиков со мајка му останува во Бугарија, се плашеле да се вратат во Македонија – добиле дневници и стан од бугарското МНР

Sase Ivanovski

Герасимовски свика итна седница за помош на настраданите во Турција

Sase Ivanovski

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ работи на тензии и нарушување на односите со Бугарија за попречување на европскиот пат

Sase Ivanovski

Земјотресот во Турција и Сирија однесе повеќе од 4.500 животи, бројките може да стигнат и до 20.000 жртви

Sase Ivanovski

Битиќи на ТВ24: На почетокот на 2024 моите сограѓани ќе возат по автопатот Кичево-Охрид

Sase Ivanovski

Турска влада: 13,5 милиони луѓе погодени од земјотресот, урнати се 5.775 згради

Sase Ivanovski

Произведени 20.956 MWh електрична енергија, домаќинствата и дополнителните снабдувања се целосно задоволени со електрична енергија од капацитетите на ЕСМ

Sase Ivanovski

БЕКТЕШИ: ОКОЛУ 20% ОД МАКЕДОНСКАТА НАФТА Е ОД РУСИЈА, ПРЕТЕЖНО ПОРАДИ БЕНЗИСКИТЕ НА ЛУКОИЛ, ПЛАНОТ Е ДА СЕ ПРИДРЖУВАМЕ ДО САНКЦИИТЕ КОН РУСИЈА

Sase Ivanovski

СПАСОВСКИ: Денеска се навршуваат 79 години од загинувањето на македонски партизан, храбар борец во НОВ – Христијан Тодоровски Карпош – кумановски командант и народен херој на Македонија

Sase Ivanovski

СКОПЈАНЕЦ ЧУВАЛ ДОМА КАЛАШНИКОВ, МВР МУ ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА

Sase Ivanovski

Продолжува поддршката за домаќинствата за фотонапонски панели, сончеви колектори и замена на ПВЦ прозорци

Sase Ivanovski

Првиот блок на РЕК „Битола“ е исклучен поради сервисни активности кои ќе траат 24 часа

Sase Ivanovski

Лимани од БЕСА: ДУИ загуби шест пратеници

Sase Ivanovski

Мицкоски: За 5 години владата на СДСM го зголеми јавниот долг за 2,916 милијарди евра, што е поголемо од претходните четиринаесет години

Sase Ivanovski

Од 600 до 800 денари субвенции за сметките за струја на домаќинствата со ниски приходи, да се аплицира до крајот на февруари

Sase Ivanovski

Сите за правично судење“: Тимското испитувањето на супервештаците за „Ласкарци“ е спротивно на ЗКП

Sase Ivanovski

ХПВ вакцината е безбедна и не предизвикува стерилитет

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) ЖИТЕЛКА НА ШТИП: НУЖДА ВРШИМЕ ВО КАНТИ, НЕМАМЕ КАНАЛИЗАЦИЈА

Sase Ivanovski

СТИЛ НА ДЕНОТ: ХЕРИ СТАЈЛС

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) КАКО БУБАЛИЦА ПРАВИ СКАРА

Sase Ivanovski

Нацевска : Се отвара пазарот на платежни услуги, ќе се зголеми конкурентноста и ќе се намалат надоместоците

Sase Ivanovski

ДОНЕВ: Ќе им простиме на Македонците, нема да го прекинеме дијалогот, во кој Бугарија покажа и докажа дека е целосно позитивна

Sase Ivanovski

Битиќи: Системски се решаваат проблемите во инфраструктурата, за разлика од претходната власт која имаше паралелен систем

Sase Ivanovski

Не смее да нема терапија за болните од рак, порача сопругата на претседателот

Sase Ivanovski

ПОСЛЕ ЗЕМЈОТРЕСОТ ОД 1963-ТА ВО СКОПЈЕ, ВО МАКЕДОНИЈА ЗГРАДИТЕ СЕ ГРАДАТ ДА МОЖАТ ДА ИЗДРЖАТ ЗЕМЈОТРЕС КАКО ВО ТУРЦИЈА: Во Македонија се случил еден од најсилните земјотреси во Европа, во Пехчевско-Кресненскиот регион, со магнитуда 7.8 во 1904г

Sase Ivanovski

Црни прогнози на СЗО: Бројот на жртвите во Турција и Сирија може да биде над 20 000?!

Sase Ivanovski

Битиќи: Во март ќе се покачат минималната плата и пензиите

Sase Ivanovski

СТРАВОТ ОД СТАРЕЕЊЕТО ЗА НЕКОИ ЛУЃЕ Е НА НИВО НА ШИЗОФРЕНИЈА

Sase Ivanovski

Муртезани: СДСМ нуди ресори кои ѝ припаѓаат на Алтернативa

Sase Ivanovski

Leave a Comment