9.8 C
Скопје
02/03/2024 12:26
МАКТЕЛ

      

ОЛИВЕР СПАСОВСКИ И ГАВРИЛ БУБЕВСКИ НАЈАВИЈА ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА ЗА УТРЕ ВО 9.30 ЧАСОТ

      

Утре, (04.12.2023) во 9:30 часот, министерот за внатрешни работи на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски и Основниот јавен обвинител на ОЈО Скопје Гаврил Бубевски во зградата на Јавното обвинителство ќе одржат прес конференција. Ги покануваме заинтересираните медиуми да присуствуваат на прес конференцијата. Воедно, известуваме дека работните средби во СВР Куманово и Регионалниот центар за гранични работи Север, кои беа закажани за утре, се откажуваат.

   

    

Најново

Баталјонот на специјални сили го одбележа Денот на единицата и 30- годишниот јубилеј

Sase Ivanovski

ДВЕ УЧИЛИШТА И ДЕТСКА ГРАДИНКА ОД КАРПОШ КОРИСТАТ ЕНЕРГИЈА ОД ФОТОВОЛТАИЦИ

Sase Ivanovski

Владата се грижи и го поддржува македонскиот спорт, 10 милиони евра-финансиска поддршка од државата за спортистите, спортските клубови и спортските федерации

Sase Ivanovski

Град Скопје го одбележа 1 Март – Денот на нулта дискриминација

Sase Ivanovski

Во дом во Чаир мајка го пронашла мртов својот 35-годишен син

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) РУСКАТА ПОЛИЦИЈА АПСЕШЕ НА ПОГРЕБОТ Московјани се збогуваа со Навални

Sase Ivanovski

Загина градежен работник во скопски Чаир

Sase Ivanovski

СН Осигурителен Брокер АД Битола ја исплати годишната камата од 6% на имателите на корпоративна обврзница

Sase Ivanovski

Песков: Британија и помага на Украина, таа е директно вклучена во конфликтот

Sase Ivanovski

СЕЛИМ АДЕМИ И ХАНИФ ЗЕНДЕЛИ ОД СУДСКИОТ СОВЕТ НЕ ГИ ДАВААТ КЛУЧЕВИТЕ ОД СЛУЖБЕНОТО „АУДИ“ КОЕ ГО КОРИСТАТ НЕЗАКОНСКИ СО ГОДИНИ

Sase Ivanovski

ПО ПИЖАМИ ДЕЛЕШЕ СОВЕТИ ЗА МОСТОТ БЕЛАСИЦА Данела се пожали од односот на деканот на Градежниот факултет

Sase Ivanovski

ОСУМ ГОДИНИ ЖИВЕЕМЕ ВО РАЗРУШЕНА ЗГРАДА, ГРАДИТЕЛОТ ТРЕБАШЕ ДА НАПРАВИ НАДГРАДБА, ПОЧНА И СЕ ИЗГУБИ, ВЕЛАТ СТАНАРИ ОД СКОПСКИ КАРПОШ

Sase Ivanovski

Лукаревска: Пендаровски е претседател на сите граѓани

Sase Ivanovski

Песков: Собирањето луѓе за погребот на Навални е спротивно на законот

Sase Ivanovski

Стано: Со заканите со нуклеарно оружје Путин сака да ја префрли одговорноста за војната

Sase Ivanovski

Стоилев: Земјоделците од Овчеполието во страв, пет години системот за наводнување е руиниран

Sase Ivanovski

МЗШВ: Комисијата за земјоделство на Собранието, веднаш да ги разгледа измените на Законот за земјоделското земјиште со цел решавање на правото на аплицирање за субвенции на 200 земјоделски стопанства

Sase Ivanovski

Починат маж пронајден во Велес

Sase Ivanovski

Трајковски: Дел од маркетите од денеска ги зголемија цените, повикувам на општествена одговорност

Sase Ivanovski

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Димитар Ковачевски, во рамки на работната посета на Рим, Италија оствари средба со премиерката на Данска Мете Фредриксен

Sase Ivanovski

СДСМ ЗА РАСТОТ НА ПЛАТИТЕ: БРОЈКИТЕ ЗБОРУВААТ САМИ ПО СЕБЕ! Дела, не зборови!

Sase Ivanovski

ИЗБРКАНИ ОД РАБОТА 30 ХОНОРАРЦИ ВО МКЦ, ЗАТВОРЕНИ СЕ ПЛАНЕТАРИУМОТ, КАФУЛЕТО И ПРОДАВНИЦАТА „АПОТЕКА“, КИНО МИЛЕНИУМ ЌЕ РАБОТИ ПОЛОВИЧНО

Sase Ivanovski

Нападната медицинска сестра во болницата во Струга

Sase Ivanovski

Џафери: Коридорот 8 претставува важна врска на С. Македонија со соседните земји и Европа

Sase Ivanovski

МЗШВ: Блокадите на Трипуновски и ВМРО-ДПМНЕ оставаат 200 земјоделски стопанства без субвениции

Sase Ivanovski

Заврши откупот на тутун, откупени 14.763 тони по рекордна цена од 365 денари по килограм, заедно со субвенциите тутунот од прва класа достигна вкупна вредност од 465 денари

Sase Ivanovski

Бојмацалиев: САЕ Тигар е столб на безбедноста, униформата е нешто најсвето

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) НА РУСИТЕ ИМ СЕ СЛУЧУВА МАСАКАР ВО УКРАИНА

Sase Ivanovski

ПАЛЕВСКИ СЕ ЈАВИ ОД ТУРЦИЈА СО ГРСТ НАВРЕДИ КОН СПАСОВСКИ И БУБЕВСКИ, ТВРДИ ДЕКА БИЛ ЖРТВА НА МЕСТЕНКА: Палчо не киднапира и убива деца и старци!

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) СДСМ ЃОРЧЕ ПЕТРОВ: Советниците од ДПМНЕ не дозволија да се изгласа итноста на седницата на која имаше предвидено една и единствена точка. Суспензија за издавање на дозволи за градба за 30тина згради со висина од над 20 ката…

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) ГОЛЕМ Е РУСКИОТ НАРОД: Со часови редици чекаа да се поклонат на гробот на Алексеј Навални

Sase Ivanovski

Трајно решение за функционерските плати треба да биде една од првите задачи на новиот Парламент, смета Пендаровски

Sase Ivanovski

Предлог за притвор од 30 дена за осомничениот малолетник за убиството на 14-годишното момче во Прилеп

Sase Ivanovski

Џафери: Подобри услови и современ здравствен систем за пациентите каде и да се

Sase Ivanovski

Герасимовски: Еколошката свест кај децата носи зелена и одржлива иднина

Sase Ivanovski

Народниот правобранител им помогнал на граѓани да ги најдат готовите лични документи во МВР – биле ставени настрана

Sase Ivanovski

По неколку години предистрага поднесено обвинение против Мерко за луксузното „ауди“

Sase Ivanovski

НИКОЛОВСКИ: Почнуваме нов проект, решаваме децениски проблем на 2000 земјоделски семејства од пелагонискиот регион кои не можеа да ги користат парцелите вратени со денационализација

Sase Ivanovski

Маричиќ од Рим: Италија е уште еден голем поддржувач на Северна Македонија на патот кон ЕУ

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) И ПОКРАЈ ЗАБРАНАТА, НАД 100 000 РУСИ ДОЈДОА НА ПОГРЕБОТ НА НАВАЛНИ

Sase Ivanovski

ОШТЕТЕНИ ШТЕДАЧИ: Како Министерството за економија му издало лиценца за стечаен управник на осомничениот директор на Еуростандард банка?

Sase Ivanovski

ПЕНДАРОВСКИ: ПОЗАДИ СЕБЕ ИМАМ МАНДАТ БЕЗ НИТУ ЕДНА СТРАТЕШКА ГРЕШКА

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) НОЌНА МОРА ЗА ПУТИН, НАРОДОТ МАСОВНО ИЗЛЕЗЕ НА ПОГРЕБОТ НА НАВАЛНИ: ДАЛИ ПОЧНА РЕВОЛУЦИЈАТА ПРОТИВ МАЛИОТ БОТОКСИРАН ДИКТАТОР?!

Sase Ivanovski

Врз буре со кисела зелка пронајден е папагалот Шер за која се нудеа 2.500 евра

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) На погребот на Навални толпата скандира: Путин е убиец!

Sase Ivanovski

НЕ Е ЛЕСНО ДА СИ КОМШИЈА НА РУСИЈА

Sase Ivanovski

“Јас сум доктор, ќе ми се обраќате со почит” Таткото на детето-убиец викал во судот и инсистирал дека не е одговорен

Sase Ivanovski

Тошковски како Џафери: Влета во МТВ да спроведува ред за земањето пасоши,ги постројуваше вработените

Sase Ivanovski

Од денеска нов начин на закажување за лични карти и пасоши

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) МАЈКАТА НА НАВАЛНИ СЕ ПРОСТИ ОД СВОЈОТ СИН

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) ИЉАДНИЦИ ПРИВРЗАНИЦИ НА НАВАЛНИ ГО ИЗВИКУВААТ НЕГОВОТО ИМЕ СО СОЛЗИ ВО ОЧИТЕ

Sase Ivanovski

Ванковска на помалку од 300 потписи до целта – Јакимовски чека уште 800

Sase Ivanovski

Левица: Нема раскол – го чистиме џганот кој работи за ВМРО-ДПМНЕ

Sase Ivanovski

Претседателот на Советот на Општина Карпош Бранко Ристов, кој е од партијата Левица, објави дека си поднесува оставка од сите внатрепартиски функции

Sase Ivanovski

Јованоски: Огромно мнозинство од ВМРО-ДПМНЕ е про-руски ориентирано

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) ИМА НАДЕЖ ЗА РУСИЈА: ВО МОСКВА ВО МОМЕНТОВ ИМА 10 КИЛОМЕТРИ РЕДИЦА ЗА ПОГРЕБОТ НА НАВАЛНИ

Sase Ivanovski

Тошковски: Над 100.000 граѓани нема да можат да гласаат на претстојните избори

Sase Ivanovski

Времен сообраќај на улица „Орце Николов“, во Дебар Маало

Sase Ivanovski

Клиника Жан Митрев 24 години – 1 милиони прегледи и 400 000 успешни приказни 

Sase Ivanovski

Академската фела си го враќа заслуженото место во нашето општество, смета проф. Ристов

Sase Ivanovski

ДУИ го обвини Касами дека милиони евра од општината преку тендери ги дава на едно семејство

Sase Ivanovski

Песков: Собирањето луѓе за погребот на Навални е спротивно на законот

Sase Ivanovski

Муслиманите во САД ги повикуваат гласачите да не гласаат за Бајден поради неговата политика кон Израел

Sase Ivanovski

Потпретседателот Битиќи од Старо Нагоричане: СДСМ ќе победи на изборите и ќе ја водиме државата таму каде што заслужува, во Европа

Sase Ivanovski

Од рубриката “Мали Винарии, Големи Вина“, оваа недела ги претставуваме Гоце и Винарија Сарика

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) ПЕНДАРОВСКИ: ПОКАЖАВ НА ДЕЛО ДЕКА МОЖЕ ДА БИДЕШ НОСИТЕЛ НА ВИСОКА ФУНКЦИЈА БЕЗ НЕКОЈ ДА ТЕ КОНТРОЛИРА, ПАРТИЈА ИЛИ ОЛИГАРХ

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) ПЕНДАРОВСКИ: НЕМАМ НИТУ ЕДНА АФЕРА НИТУ ЕДЕН СКАНДАЛ ЗА МЕНЕ ИЛИ ЗА ЧЛЕН ОД МОЕТО ПОТЕСНО ИЛИ ПОШИРОКО СЕМЕЈСТВО

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) ПЕНДАРОВСКИ: ВО МОЈОТ ПРВ МАНДАТ СТАНАВМЕ ЧЛЕНКА НА НАТО, ВО ВТОРИОТ ЌЕ СТАНЕМЕ ЧЛЕНКА НА ЕУ

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) ПЕНДАРОВСКИ ПОВИКА ГРАЃАНИТЕ ДА МУ ДАДАТ ПОТПИСИ ОД 3-ТИ МАРТ: ЈА НАЈАВУВАМ МОЈАТА ГРАЃАНСКА КАНДИДАТУРА ЗА ВТОР МАНДАТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ДРЖАВАТА, ОЧЕКУВАМ ЗАД МЕНЕ ДА ЗАСТАНЕ СДСМ И ПАРТИИТЕ ОД ВЛАДИНАТА КОАЛИЦИЈА

Sase Ivanovski

Расчистено свирепото убиство на 14-годишното момче во Прилеп, малолетник признал дека го убил

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) ТАКЕР КАРЛСОН: ИЗГОВОРОТ НА ПУТИН ДЕКА ЈА НАПАДНАЛ УКРАИНА ЗА ДА ЈА ДЕНАЦИФИЦИРА Е КРЕТЕНСКА БУДАЛАШТИНА

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) МИРО КАЦАРОВ: НАШИНКИТЕ КОИ ЌЕ ОДБИЈАТ СЕКС СО АРАП ВО ДУБАИ ГИ ФРЛААТ ОД ТЕРАСА ОД ОБЛАКОДЕР

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) МИРО КАЦАРОВ: ВО ДУБАИ СЕ ПРЕВРАБОТИВ, ЗАБОЛЕВ МЕНТАЛНО, ДОБИВ НАПАДИ НА АНКСИОЗНОСТ, И ДЕНЕСКА ПАТАМ ОД ТОА, СЕ БОРАМ СО ДЕПРЕСИЈА И САМОУБИСТВЕНИ МИСЛИ

Sase Ivanovski

Битиќи: Со над 2,6 милијарди евра ги заштитивме граѓаните и бизнисите во најголемата криза

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) Евакуирани се патници на аеродромот во Белград поради дојава за бомба

Sase Ivanovski

Села: Дезертерот Таравари не е председателски канидат на Алијансата,туку е марионета на ВМРО ДПМНЕ

Sase Ivanovski

Села: Таравари работи на уништување на Алијанса за Албанците

Sase Ivanovski

Нетанјаху: Расте притисокот да се запре војната, но јас ќе му се спротивставам

Sase Ivanovski

ОД ДЕН НА ДЕН ИСЛАМОТ ИМА СЕ ПОВЕЌЕ СМИСЛА

Sase Ivanovski

МАРИЧИЌ ОД ТИРАНА – Договоривме неколку конкретни мерки: Учество во единствената платежна зона на ЕУ позната како СЕПА, што значи олеснето и поефтино плаќање на производи и услуги меѓу ЕУ и Западен Балкан

Sase Ivanovski
Вчитувам....