6.8 C
Скопје
04/10/2023 06:23
МАКТЕЛ

   

    

Се запали автобус со работници во Крушево

    

Вчера на улицата Илинденска во Крушево настанал пожар на автобус „сетра“ со крушевски регистарски ознаки, сопственост на превозно претпријатие од градот, со кој се превезувале работници на приватна фирма.

Увид извршиле екипи на Надворешната канцеларија за криминалистички работи Крушево и ОВР Прилеп и било констатирано дека пожарот настанал во пределот на моторот. Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Крушево, а повредени лица нема.

   

    

Најново

(ВИДЕО) АНГЕЛОВ: САКАМ ДА ГО ПОФАЛАМ МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ КОЈ МНОГУ ПОМОГНА ВО БОРБАТА СО ПОЖАРИТЕ, НАРЕДИ ПОЛИЦИСКИТЕ ХЕЛИКОПТЕРИ ДА СЕ ОПРЕМАТ СО НОВИ ВЕДРА ЗА ГАСЕЊЕ ПОЖАРИ

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) АНГЕЛОВ: ЌЕ ПРЕДЛОЖАМ ДО ВЛАДАТА ДА ГИ НАГРАДИ СО БОНУСИ СИТЕ ПОЖАРНИКАРИ КОИ ЛЕТОВО ГАСЕА ПОЖАРИ НИЗ ПЛАНИНИТЕ И СПАСИЈА МНОГУ ДРВА И ЖИВОТНИ

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) АНГЕЛОВ: АКО НЕ ГО ИЗГАСЕВМЕ НОЌЕ ПОЖАРОТ КАЈ БЕЉАКОВЦЕ, ЌЕ НИ СЕ ПОВТОРЕШЕ КАТАСТРОФАТА ОД ГОЛЕМИОТ ПОЖАР ВО МАЛЕШЕВИЈАТА

Sase Ivanovski

(Видео) Серија земјотреси ја погодија Италија, паника кај населението

Sase Ivanovski

МФ: Повеќе средства за зелени инвестиции преку Фондот за енергетска ефикасност во Развојната банка, обезбедени 10 милиони евра од зелената обврзница

Sase Ivanovski

ПОЛИТИЧКА ДРАМА ВО САД: РЕПУБЛИКАНЦИТЕ СЕ ИСПОКАРАА И ЗАЕДНО СО ДЕМОКРАТИТЕ ГО СМЕНИЈА СПИКЕРОТ НА КОНГРЕСОТ

Sase Ivanovski

Мицкоски: Со владата на СДСМ и ДУИ економијата е на колена, а кај граѓаните владее беспарица

Sase Ivanovski

Мицкоски на средба со туристички работници од Охрид: Автопатот Кичево – Охрид ќе биде еден од приоритетите на новата влада на ВМРО-ДПМНЕ, сегашната власт наместо за тоа, досега потроши 200 милиони евра на проекти кои не ги гледаме

Sase Ivanovski

Шведскиот министер за надворешни не успеа да стигне до Киев – си го заборавил пасошот

Sase Ivanovski

ТРИМ ЛУМ: Деловни простории на #продажба или за #издавање на булевар #8Септември кај новиот кружен тек во Момин Поток

Sase Ivanovski

ПЕЦАКОВ: Со ВМРО-ДПМНЕ, Охрид се менува и развива, така ќе продолжиме и во иднина

Sase Ivanovski

Николоски: Чест ми е што сум избран за известител од Советот на Европа за БиХ особено што доаѓам од опозициска партија, а целта е што побрзо да се изработи извештајот за државата

Sase Ivanovski

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, на покана на Форумот на градоначалници на Обединети Нации што се одржува во Женева

Sase Ivanovski

Романија алармира за повреда на воздушниот простор кај границата со Украина

Sase Ivanovski

САД ја изрекоа првата казна за вселенски отпад

Sase Ivanovski

Украина, Полска и Литванија постигнаа договор за забрзување на извозот на жито

Sase Ivanovski

Тренчевска: Родовите улоги поврзани со улогите на девојчињата и момчињата во општеството ја создаваат дискриминацијата

Sase Ivanovski

СПИЕЊЕ ВО ОДДЕЛНИ СОБИ Пропаст или спас на врската?

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) ЈУТЈУБЕР СЕ ПОТСМЕВАШЕ СО ДОСТАВУВАЧ, ПА ТОЈ ГО ЗАСТРЕЛА! Момчето го молеше да престане со шегата, но на крајот му пукна филмот

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) РУСКА ТЕХНИЧКА ПОДДРШКА ЗА УКРАИНА?! На Украинците им се расипал запленет тенк, тенкистот го пријавил дефектот во Русија

Sase Ivanovski

Ето е обвинет за местење натпревари, му се заканува затворска казна

Sase Ivanovski

Канадскиот парламент го доби првиот црн спикер во својата историја

Sase Ivanovski

Шојгу смета дека руската армија го ослабнала воениот потенцијал на Украина

Sase Ivanovski

Нехуманиот третман во психијатриските болници е спротивен на меѓународните конвенции – тврдат од Хелсиншки и МЗМП

Sase Ivanovski

Ердоган: Очекуваме повеќе од сојузниците во борбата против тероризмот

Sase Ivanovski

Полициската управа на Федерацијата БиХ ќе ги проверува наводите дали Радоичиќ набавил оружје од Тузла

Sase Ivanovski

Кристофер Хил: Повлекувањето на војниците и апсењето на Радоичиќ се добри чекори

Sase Ivanovski

Српската полиција го приведе Радоичиќ

Sase Ivanovski

На сите студенти кои претходниот ден добиле картичка за студентски оброк, а сумата не ја искористиле во текот на денот, автоматски сумата од 140 денари им ја снемува

Sase Ivanovski

Спасовски: Засилени полициски контроли во Аеродром со цел превенција на насилство и девијантни појави

Sase Ivanovski

Спасовски: Мицкоски не може да разбере како е да се има став!

Sase Ivanovski

НОВИНАРОТ ЕРОЛ РИЗАОВ: Kому денес пречи Глигоров?

Sase Ivanovski

Русија тврди дека Украина гаѓала руско село со касетна муниција

Sase Ivanovski

Знаете ли како изгледа пеколот? Ние, родителите на деца со попреченост во Македонија живееме во него оти сме невидливи за државата!

Sase Ivanovski

СДСМ СЕ СПРЕМА ЗА ИЗБОРИ, ПОЛЕКА СЕ ПАЛИ МАШИНАТА ЗА ГОЛЕМА ПРЕСМЕТКА СО ВМРО ДПМНЕ

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) ДРАМА ВО ЖИРОВНИЦА – ОВА Е УЖАС, ПРАШАЊЕ НА ВРЕМЕ Е КОГА НЕКОЈ ЌЕ ЗАГИНЕ: ОГРОМНА МЕЧКА ШЕТА ПО ДВОРОВИТЕ НА ЖИРОВНИЦА

Sase Ivanovski

Тренчевска: Најголем дел од неактивно население во земјава се жените – причина се стереотипите, предрасудите и грижата за домот и семејството

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) Трагедија кај Венеција – повеќе од 20 жртви, автобус падна од надвозник

Sase Ivanovski

Зоран Марјановиќ – осомничен за убиството на пејачката Јелена Марјановиќ е на слобода

Sase Ivanovski

Ладен туш од Помпео: САД се ослабени од конфликтот во Украина и ја изгубија моќта да ја контролираат Русија

Sase Ivanovski

Ковачевски за Заев: Во СДСМ никој никому не чува фотелја!

Sase Ivanovski

Ковачевски се подготува за редовни избори, а сигурен е дека на претседателските ќе победи кандидатот на СДСМ

Sase Ivanovski

„Слободен печат“ дојде до амандманот за законот за амнестија: СДСМ нема да ги амнестира осудените за „Монструм“

Sase Ivanovski

Државата субвенционира производство на храна, таа завршува на странски трпези

Sase Ivanovski

Министерката за култура ги презентираше новините од конкурсот за поддршка на проекти од национален интерес во културата за 2024 година

Sase Ivanovski

Мицкоски: Нема да ветуваме чуда бидејќи не сме чудотворци!

Sase Ivanovski

Радоичиќ ги негира сите кривични дела

Sase Ivanovski

Мечките во Мавровско нема да се убиваат, ќе ги дохрануваат

Sase Ivanovski

Ковачевски: Вратите за членство во ЕУ ни се отворени!

Sase Ivanovski

Американски новинар убиен во Филаделфија, пронајден е со седум прострелни рани

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) Локализиран е пожарот во општина Зелениково, исфрлени се 40 тони вода

Sase Ivanovski

Ковачевски: Не сум дел од никакви преговори со Груевски!

Sase Ivanovski

Ќе објавиме докази дека Вучиќ дал наредба за инцидентот во Бањска, тврди претседателката на Косово

Sase Ivanovski

Од М-НАВ тврдат дека се тенденциозни и невистинити изјавите од Синдикатот на контролори на летање

Sase Ivanovski

Ќе се формира работна група за изнаоѓање заедничко решение околу прашањата покренати од Синдикатот на УПОЗ

Sase Ivanovski

Николовски и Оздемир во посета на фарма и винарија, пречекани од мали производители, млади земјоделци и жени земјоделки

Sase Ivanovski

Мицкоски на првиот ден од акцијата „Важно е! Од тебе зависат промените“: Алармот е вклучен, ќе ги слушнеме кои се проблемите и што им недостасува на граѓаните, а потоа и ќе понудиме решенија

Sase Ivanovski

Билателарна средба помеѓу министерот Николовски и Сојузниот министер за храна и земјоделство на Германија, Џем Оздемир

Sase Ivanovski

Најмалку 52 загинати по експлозија во Пакистан

Sase Ivanovski

Турција уапси 145 лица под сомнение дека се поврзани со курдски милитанти

Sase Ivanovski

Запленети 35 кубни метри бесправно исечени дрва

Sase Ivanovski

Анализа: Квалификуваното мнозинство во одлучувувањето на ЕУ ја зголемува сигурноста од евентуални нови условувања

Sase Ivanovski

КОИ БЕА „НАЈБИСТРИ“, А КОИ „НАЈМАТНИ“ НАСТАНИ ВО СЕПТЕМВРИ Барометар на „Транспаренси Интернешнл“

Sase Ivanovski

Српската војска делумно се повлече од границата со Косово

Sase Ivanovski

Николовски и германскиот министер за земјоделие Оздемир учествуваа на првиот академски час на Факултетот за земјоделски науки и храна, Скопје

Sase Ivanovski

На барање на околните жители, Град Скопје и ЈП Паркови и зеленило се во завршна фаза на подигање нова зелена паркова површина на просторот меѓу булеварот Кочо Рацин и улицата Јордан Мијалков

Sase Ivanovski

Вицепремиерот Битиќи и министерот Бектеши на средби во ЕБРД: Поддршка за реализација на енергетски проекти за забрзана енергетска трансформација

Sase Ivanovski

Ковачевски по повод Детската недела: Инвестираме во модерни и безбедни услови за развој на децата, секое дете заслужува среќно и безгрижно детство

Sase Ivanovski

Со амнестија нема да бидат опфатени помагачи по извршено кривично дело тероризам, убиство, силување…

Sase Ivanovski

Најмалку 15 лица загинаа во експлозија на илегална рафинерија за нафта во Нигерија

Sase Ivanovski

ФТ: Индија и порача на Канада да повлече 41 дипломат

Sase Ivanovski

Во Турција уапсени приближно илјада лица под сомнение за поврзаност со ПКК

Sase Ivanovski

Поднесено обвинение за спречување новинарски екипи во вршењето на работата

Sase Ivanovski

МВР МУ ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА: Полицаец од Арачиново не доаѓал на работа, а земал плата и бенефиции

Sase Ivanovski

Воспитувачка во градинка во Велес им давала на децата да пробаат електронска цигара

Sase Ivanovski

Оздемир: Германија сака да ја види Северна Македонија што поскоро во ЕУ

Sase Ivanovski

Предлог Законот за правда на децата до крајот на октомври ќе биде доставен во владина процедура

Sase Ivanovski

Тренчевска по повод Детска недела: Сите деца имаат еднакви права и на сите деца треба да им се обезбеди  поддршка и еднакви можности за правилен раст и развој

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) Министерот Спасовски, по повод „Детската недела“, го отвори својот Кабинет за најмладите

Sase Ivanovski

БРАВО ЗА МВР: Македонија најбезбедна земја во регионот

Sase Ivanovski
Вчитувам....