9.8 C
Скопје
22/04/2024 09:36
МАКТЕЛ

  

     

 

Скопјани можат електронски да проверат дали им е изработен пасошот

      

Министерството за внатрешни работи ги информира граѓаните на Град Скопје дека денес е ставено во функција, она што претходно беше најавено, а се однесува на можноста граѓаните на Град Скопје кои се фотографирале во редовна постапка на пунктовите „Пролет“ и „МТВ“ да го проверат статусот на нивниот пасош, односно дали истиот е во процес на изработка или е изработен и може да се подигне.

   

„Со оваа функција значително ќе се придонесе кон намалување на гужвите кои се создаваа бидејќи граѓаните беа приморани да чекаат и по неколку часа само за да се информираат дали нивниот пасош е изготвен. Исто така, во тек е надградување на овој систем со цел да се овозможи ваквата проверка да биде достапна и за останатите пунктови, како и за статусот на личните карти“, .се вели во соопштението од МВР

 

Проверката може да се направи на следниот линк: https://termin.mvr.gov.mk/document_status

   

     

    

Најново

(ВИДЕО) МАКСО: НАШИТЕ ГЕНЕРАЛИ СЕ СРАМ ЗА АРМИЈАТА, ИМ БАКНУВААТ ЧЕВЛИ НА ПОЛИТИЧАРИТЕ ЗА ДА СЕ ИЗГРЕБАТ ЗА ЧИН

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) МАКСО: БЕЗ ЗНАМ НЕМА ДА ИМА НОВА ВЛАДА!

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) МАКСО: МАКЕДОНИЈА НЕ Е И НЕ СМЕЕ ДА БИДЕ МУЛТИ ЕТНИЧКА ДРЖАВА, ТОА ГО НЕМА НИКАДЕ НА СВЕТ?!?!

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) МАКСО: ВО СДСМ МЕ НАРЕКУВАА НАЈГОЛЕМ ВМРОВЕЦ МЕЃУ КОМУЊАРИТЕ

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) МАКСО: СДСМ И ВМРО ДПМНЕ СЕ 30 ГОДИНИ ВО ТАЈНА КОАЛИЦИЈА

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) Артан Груби: Симнете ги знамињата ало, како се вика бе на турски, спушти го знамето

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) МАКСО: ВО СДСМ ИМА МНОГУ ЧЕСНИ ЛУЃЕ, СДСМ НАПРАВИЛ МНОГУ ДОБРИ РАБОТИ ЗА ДРЖАВАТА

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) МАКСО: МИЦКОВСКИ ЦЕЛО ВРЕМЕ МЕ КОПИРА И КРАДЕ МОИ ИДЕИ

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) МАКСО: ВМРО ДПМНЕ СЕ ПАТРИОТИ НА БАТЕРИИ, ГЛУМАТ ДЕКА СЕ ПАТРИОТИ!

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) ПЕНДАРОВСКИ: ЧОВЕК СУМ, ПРАВЕВ И ГРЕШКИ, НО НЕ БЕА ЧЕСТИ И ГОЛЕМИ ГРЕШКИ, СМЕТАМ ДЕКА ЗАСЛУЖУВАМ ВТОР МАНДАТ

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) ТАРАВАРИ ЈА ПРАША СИЉАНОВСКА КАКО ПЛАНИРА ДА ГИ ОТВОРИ ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ?

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) СИЉАНОВСКА: НИЗ ОЏАК ЌЕ ВЛЕЗЕВМЕ ВО НАТО И БЕЗ ДОГОВОР СО ГРЦИЈА

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) ТОТАЛЕН ТРИУМФ НА ПЕНДАРОВСКИ НА ДЕБАТАТА НА МТВ: ТАКТИЧКИ ГИ ОСТАВИ СИТЕ ДА СИ ГИ ВАДАТ ОЧИТЕ ДОДЕКА ТОЈ МУДРО ГЛЕДАШЕ СЕИР

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) ВАНКОВСКА ДО СИЉАНОВСКА: НЕМОЈ ДА ГЛУМИШ ДЕВИЦА, НЕ МОЖЕШ ДА СЕ ДИСТАНЦИРАШ ОД БАГАЖОТ НА ВМРО ДПМНЕ

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) АПАСИЕВ ВЕЧЕРВА СИГУРНО ГО ИМА ФРЛЕНО ТЕЛЕВИЗОРОТ ОД ПРОЗОР – ГАФ НА ВАНКОВСКА: Среде дебата на МТВ таа се откажа од трката и ги понуди своите ќерки на Сиљановска да ги вработи и врати од Канада?!

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) Мицкоски: Убеден сум дека она што ќе се случи после 8 мај ќе биде ослободување на Македонија

Sase Ivanovski

Левен: ПЕС ја дава поддршката на СДСМ затоа што знаеме дека многу напорно работат за членството во ЕУ на државата

Sase Ivanovski

КОВАЧЕВСКИ И ЗАЈКОВА ГО ПОСЕТИЈА САЕМОТ НА КНИГИ ВО СКОПЈЕ

Sase Ivanovski

Мицкоски: Власта спрема сценарија за изигрување на изборната волја на народот, најефикасен одговор за нивната завера е масовно гласање

Sase Ivanovski

Јакимовски е против уставни измени со цел внесување на Бугарите во Уставот

Sase Ivanovski

И да врне и да вее и бура да коси Мицковскии без чадор Македонија на грб ја носи

Sase Ivanovski

ФОТКИ ОД ДЕНЕШНИОТ МИТИНГ НА СДСМ ВО СКОПЈЕ

Sase Ivanovski

Пендаровски прифаќа албански јазик место „20 отсто“ на ниво на цела Македонија

Sase Ivanovski

Димитриевски до Османи: Се однесувате како министер на Косово, а не на Македонија

Sase Ivanovski

Tаравари: Oсмани не е министер на Косово, повеќе се има сретнато со Вучиќ отколку со Курти

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) Ахмети му се закани на Мицкоски: Не си ја барај бељата

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) МАКСО РАСПАЛИ ПО СИЉАНОВСКА И ВМРО ДПМНЕ: Смешно е вие да зборувате за корупција и криминал кога ВМРО ДПМНЕ е мајка и татко на криминалот во земјава!

Sase Ivanovski

Спасовски: Нема да дозволиме враќање во минатото, се бориме за правда за сите!

Sase Ivanovski

Пендаровски: ВМРО-ДПМНЕ беше и остана расадник на транзициони профитери

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) ПЕНДАРОВСКИ РАСПАЛИ ПО СИЉАНОВСКА: ТВОЈОТ СОПРУГ БЕШЕ ГЛАВЕН ПРОФИТЕР ОД ТРАНЗИЦИЈАТА СО ФРИШОПОВИТЕ

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) ГОРАН ЅИНГО ИМА КАПИТАЛ ОД НАД 100 МИЛИОНА ЕВРА А УШТЕ НЕ МОЖЕ ДА НАПРАВИ ДРЕНАЖА НА ТЕРЕНОТ ВО КРАТОВО ПА ФУДБАЛЕРИТЕ ПЛИВААТ ВО МОЧУРИШТЕ ШТОМ ЗАВРНЕ

Sase Ivanovski

СО ПОМОШ НА ОПШТИНА АЕРОДРОМ БЕСПЛАТНО ПОПРАВЕНИ 50 ВЕЛОСИПЕДИ

Sase Ivanovski

#Левица ќе ни докаже дека од хотел со 5* може да се урне трулиот капитализам! ✊🤝👌

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) МНОГУ НАРОД НА МИТИНГОТ НА ТАРАВАРИ ВО ГОСТИВАР

Sase Ivanovski

Пукај бе братучед, никој нема зад мене

Sase Ivanovski

Млад Ресенчанец со стап го нападнал татка си

Sase Ivanovski

Башар ал Асад: САД профитираат од секој конфликт, а потоа застануваат и го гледаат хаосот што го предизвикале

Sase Ivanovski

Пријава за ресенчанец, ги нападнал сопругата и ќерката

Sase Ivanovski

Ковачевски: Ние не сме направени од лажните чоколада и стиропори на Груевски, па да не стопи еден дожд

Sase Ivanovski

Пендаровски: Ги знам нивните лажни анкети, ги знам и реалните анкети и реално ви кажувам дека на 8 мај победуваме!

Sase Ivanovski

Министерот Тошковски во посета на ОВР Струга

Sase Ivanovski

СДСМ: Мицкоски е против ЕУ, на Македонија и треба обединување за интеграција а не за мораториум

Sase Ivanovski

Маричиќ: Европска иднина за младите кои сакаме да останат дома, тука да градат семејства, а нивното знаење и искуство да се искористи во Македонија

Sase Ivanovski

Доц. Д-р Бобан Карапејовски, носителналистата во ИЕ1: Ќе обезбедиме вработување на најдобрите 200 студенти, како и стипендии од 500 евра месечно

Sase Ivanovski

Пендаровски: Мицкоски и Силјановска пред странските дипломати велат дека ќе го сменат Уставот, а народот го лажат дека нема да прават промени

Sase Ivanovski

Пендаровски: Мицкоски пред некој ден повика на формирање на семакедонски патриотски фронт, исто како во времето на режимот

Sase Ivanovski

Мицкоски е против ЕУ, на Македонија и треба обединување за интеграција а не за мораториум

Sase Ivanovski

Приведен дилер за издржување казна затвор од две години

Sase Ivanovski

Мисајловски: Сплотени, сите заедно од Шуто Оризари порачуваме дека на 24 април победува Гордана Силјановска Давкова, а на 8 мај убедливо низ цела Македонија победува ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата

Sase Ivanovski

Сајкоски: Време е Струга да биде подобро место за живеење, да направиме подобра инфраструктура, да ја дислоцираме депонијата која што ја загрозува општината

Sase Ivanovski

Стојаноска: Граѓаните веруваат во програмата од ВМРО-ДПМНЕ, време е да го вратиме достоинството и државата во рацете на народот

Sase Ivanovski

Ковачевски: Немаме резервна татковина, Македонија мора да стане европска држава

Sase Ivanovski

Ковачевски: Со членството во ЕУ можеме да го искористиме нашиот национален потенцијал

Sase Ivanovski

ТикТок тврди дека забраната на апликацијата во САД ќе значи прекршување на правото на слобода на говор

Sase Ivanovski

На две избирачки места во Хрватска се повторува гласањето , но тоа не може да влијае на конечниот исход на изборите

Sase Ivanovski

Османи отпатува за Њујорк, ќе го претставува Косово пред Советот за безбедност на ОН

Sase Ivanovski

Вработените на Токсикологија ја обвинуваат дека В.Д. директорката дека го зголемила долгот и дека не ја осигурала клиниката

Sase Ivanovski

Ајатолахот Хамнеи им се заблагодари на вооружените сили на Иран за операцијата против Израел

Sase Ivanovski

Пукотници на забава во Тенеси – две лица загинаа, шестмина се ранети

Sase Ivanovski

Во четирите општини на референдумот во северно Косово до 11 часот гласале 85 лица, во Звечан ниедно

Sase Ivanovski

Од СДСМ посакаа добредојде за Стефан Левен, претседател на Партијата на европските социјалисти

Sase Ivanovski

Земјотрес од 4,5 степени според Рихтер ја погоди централна Турција

Sase Ivanovski

Во Косово приведен македонски државјанин по кого е распишана меѓународна потерница заради тешко убиство

Sase Ivanovski

На секои 10 минути загинува по едно дете во Појасот Газа

Sase Ivanovski

Мицкоски: Самите судии и обвинители ќе избираат членови на Советот на судии и обвинители, а не владата и претседателот, ќе направиме нов Кривичен законик преку широка јавна расправа

Sase Ivanovski

Мицкоски: Веднаш по формирањето на владата ќе ги побараме доказите за лицата кои се на Црната листа на САД, да се отпочнат истраги, а ќе дадеме докази за други лица кои треба да се најдат на Црна листа

Sase Ivanovski

Мицкоски: Ќе го избришеме балансерот тоа е препорака и на ЕК, ако сакаме државата да не ја градиме на темел на етнократија и партократија, тогаш тоа мора да се направи

Sase Ivanovski

Зинедин Зидан – главен кандидат за нов тренер на Баерн Минхен

Sase Ivanovski

Во израелските напади врз Рафа загинаа 13 лица

Sase Ivanovski

Во западните делови од државата, на повисоките места врнежи од снег, засега не претставуваат проблем за одвивање на сообраќај

Sase Ivanovski

Битиќи: Јавно здравство без партиципација и повисоки плати за медицинските лица

Sase Ivanovski

„Скандалот со лажните анкети, не потсети на старото режимско ДПМНЕ и на конструкциите со кои владееја 11 години со терор и страв, истакна Петровска

Sase Ivanovski

Маричиќ: Со СДСМ останува и се проширува евтината тарифа на струјата и во следните четири години

Sase Ivanovski

Силјановска Давкова: Сакам да живеам во една пристојна, досадна држава во која ќе има исти принципи како во Брисел

Sase Ivanovski

Пендаровски: Николоски да не е пратеник не може да заработи за леб, а Филипче може да биде хирург каде сака во светот

Sase Ivanovski

Стевчо Јакимовски: Се борам да напишам историја и ништо повеќе од тоа

Sase Ivanovski

Мицкоски: Мислам дека ВМРО-ДПМНЕ ќе успее да консолидира 61 пратеник по 8 мај

Sase Ivanovski

Страв од нуклеарна катастрофа во Запорожје: Дали Европа е подготвена за такво сценарио?

Sase Ivanovski

Силјановска-Давкова: Да не дозволиме од Македонија да прават Франкенштајн

Sase Ivanovski

Медведев со погрдни зборови за оние кои ја изгласаа помошта за Украина, на САД им посака граѓанска војна

Sase Ivanovski
Вчитувам....