15.8 C
Скопје
15/06/2024 03:20
МАКТЕЛ

  

     

 

Тошковски ги посети семејствата на загинатите бранители кои престојуваат во одмoралиштето на МВР во Пониква

      

Денеска (10.02.2024г.) министерот за внатрешни работи Панче Тошковски беше во посета на зимското одмoралиште на МВР во Пониква каде што во овој период се сместени и престојуваат децата и семејствата на загинатите бранители.Во рамките на оваа посета министерот Тошковски имаше чест да присуствува на заеднички ручек со семејствата на загинатите бранители и во една пријателска атмосфера да поразговара со нив.
Во разговорт тој истакна дека жртвата што нивните најблиски ја дале за нашата татковина нè задолжува да направиме сè што е во наша надлежност со цел да им се излезе во пресрет на сите нивни барања и потреби и во таа насока потенцираше дека како министер им стои на располагање за нивна поддршка во рамките на надлежностите кои се од делокругот на работа на МВР.
Исто така, во рамките на посетата министерот се сретна и со припадниците на Единицата за брзо распоредување кои во моментов се на обука во зимски услови согласно елаборатот и годишната програма за обука на единицата и му беше извршена презентација на дел од опремата за алпинизам која се применува при спасувачки мисии.

    

Најново

Проблемот со компресорот на Клинички ќе се санира половина година

Sase Ivanovski

Авионот на италијанскиот министер за одбрана Крозето морал принудно да слета

Sase Ivanovski

НА ТРИБИНИТЕ ВО МИНХЕН ЗА ШКОТСКА ЌЕ НАВИВА И СЕР АЛЕКС ФЕРГУСОН

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) АРСОВСКИ: ВО ВМРО ДПМНЕ НОВИТЕ ЛИДЕРИ СЕ ПРЕСМЕТУВААТ СО СТАРИТЕ, ВО СДСМ НОВИТЕ ЛИДЕРИ НА СТАРИТЕ ИМ ДАВААТ АКЦИИ ВО АД СДСМ

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) АРСОВСКИ: СДСМ ДОПРВА ГО ЧЕКААТ НОВИ ПОТРЕСИ И ТОНЕЊЕ, НЕМА СО ШМИНКА ДА СЕ ТОА СРЕДИ

Sase Ivanovski

ВЛЕН: ДУИ и нејзината влада бележат уште еден голем скандал при бегството во опозицијата

Sase Ivanovski

ЈАКА МУ ДУША НА МИЦКОВСКИ: Уште не седнал во премиерското столче, Геро почна да му дели задачи и да го кара?!

Sase Ivanovski

ГЕРО: Како граѓаните ќе ѝ веруваат на новата влада, како ќе веруваат дека во иднина шанси ќе добијат способните и дека така ќе запре иселувањето на младите од Македонија, ако таа беневолентно ги прифати шверцуваните медицински студии на Мерко како завршена работа?

Sase Ivanovski

ФАКУЛТЕТОТ ЗА МЕДИЦИНА НА МЕРКО ПО БРЗА ЛЕНТА Постапката започнала на 3 јуни, а веќе на 11 јуни било сѐ готово

Sase Ivanovski

Поскапува струјата, понудата на ЕСМ е за 5 отсто поскапо да ја продава својата струја на ЕВН ХОУМ

Sase Ivanovski

Курти на чело на Парадата на гордоста во Приштина

Sase Ivanovski

Подољак: Украина нема да ги прифати условите на Путин за почеток на мировните преговори

Sase Ivanovski

Малолетно девојче силувано од 23-годишник од Скопје

Sase Ivanovski

Пензионер паднал во автобус на ЈСП и тешко се повредил

Sase Ivanovski

Тренчевска: Кога имате апсолутна власт се губите, не го слушате гласот на народот

Sase Ivanovski

Амбасадорот на Германија во Косово, Јорн Роде се спротивстави на дипломатскиот претставник на Соединетите Американски Држави во Белград, Кристофер Хил, кој вчера изјави дека Србија не мора да го признае Косово за да се зачлени во Европската унија, јави дописникот на МИА од Приштина

Sase Ivanovski

Инцидент во градинка во Карпош: Дете не сакало да јаде па негувателката го притиснанала за лицето и го изгребала

Sase Ivanovski

Одборот за акредитација на високото образование не дозволи студирање на Факултетот за медицина на Мерко

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) ЕКС ПРЕТСЕДАТЕЛОТ БАРАК ОБАМА ГО ПОСЕТИ ГРАДИЛИШТЕТО ВО ЧИКАГО КАДЕ СЕ ГРАДИ ПРЕТСЕДАТЕЛСКИОТ ЦЕНТАР ОБАМА

Sase Ivanovski

Хил: Признавањето на Косово не е услов за влез на Србија во ЕУ, туку нормализација

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) ГРЧКАТА ЗАМЕНИЧКА МИНИСТЕРКА ЗА НАДВОРЕШНИ ТАБОТИ: Мицковски и Сиљановска не се обични граѓани, тие ја преставуваат државата, нивните изјави се официјален државен став

Sase Ivanovski

Изгоре дел од туристичкото вовче Гроздоберко во Кавадарци, вовчето беше донација од Кожувчанка

Sase Ivanovski

ЦУК: Ослободено мечето кое утрово било заглавено на дрво во Маврови Анови

Sase Ivanovski

Мајка на ученик крвнички претепала наставничка во Србија, и ја удирала главата од земја

Sase Ivanovski

Грозоморно злосторство во Романија – ја убиле затоа што малку заработувала како проститутка

Sase Ivanovski

Во пожарите низ државава во последното деноноќие изгореа куќа и четири помошни објекти

Sase Ivanovski

Лога: Со распуштањето на Судски совет и Советот на јавни обвинители се загрозува судската независност

Sase Ivanovski

Поскапуваат дизелот и екстра лесното масло

Sase Ivanovski

Илјадници пијани Шкоти во Минхен – судир во „пабот на Хитлер“, еден фан е тешко повреден

Sase Ivanovski

ЛЕГЕНДАРНО ВИДЕО: БАЈДЕН, МАКРОН, ТРУДО, СУНАК И ВОН ДЕР ЛЕЈЕН ПРЕД КАМЕРИТЕ МУ ПЕЕЈА СРЕЌЕН РОДЕНДЕН НА ШОЛЦ

Sase Ivanovski

Вечерва започнува УЕФА ЕУРО 2024 – отвораат Германија и Шкотска

Sase Ivanovski

Остин: Путин не е во позиција да бара мир од Украина

Sase Ivanovski

Путин: Прекин на огнот и мировни преговори веднаш откако Украина ги повлече војниците од фронтот и ја прекине кандидатурата за НАТО

Sase Ivanovski

Патничко моторно возило марка „фолксваген“ со битолски регистарски ознаки, управувано од А.З.(19) од Битола, удрило во малолетен пешак од Битола

Sase Ivanovski

Условни казни за упадот во М-НАВ – нема докази за загрозување на безбедноста на воздушниот сообраќај

Sase Ivanovski

Преку IPA II Програмата за прекугранична соработка помеѓу Република Србија и република Македонија, ЈП Водовод Куманово обезбеди нова модерна JET цистерна за одржување канализационата мрежа во Куманово

Sase Ivanovski

МОЌТА НА ЕУ И НАТО: Бугарите од валутен борд во 90-тите сега имаат шеф на ММФ кој одредува судбини на цели држави

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) ГЕОРГИЕВА, ШЕФИЦА НА ММФ, ГО ГУШНА ЗЕЛЕНСКИ ТОЛКУ СИЛНО ШТО ГЛАВАТА ЌЕ МУ ИЗЛЕТАШЕ

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) ТРАМП, ЧИИ ДЕЦА СЕ ОД МАЈКИ ОД ЧЕШКА И СЛОВЕНИЈА: Емигрантите не ја прават Америка подобра?!

Sase Ivanovski

Буши и делегација на Косово: Потврдена важноста на договорот за заеднички гранични премини „Јажинце-Глобочица“ за олеснување на движењето

Sase Ivanovski

Од денешниот состанок во ОО Ѓорче Петров, упатуваме повик до кандидатите за лидер на СДСМ да дојдат во општинската во Ѓорче Петров и да ја претстават својата визија за силен СДСМ во наредниот период

Sase Ivanovski

КОСТАДИН АЦЕСКИ: ПРЕД ДА ИЗЛЕЗЕШ ПРЕД КАМЕРА ДА ПЛУКАШ ПО СДСМ, ДОЈДИ ПРВО ВО ПАРТИЈА И КАЖИ ГО ТОА ВО ЛИЦЕ НА РАКОВОДСТВОТО, АКО ИМАШ ХРАБРОСТ И ДОБЛЕСТ

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) БОБО ДАЈНЕРС: КАПИТАЛИЗМОТ, Т.Е СЛОБОДНИОТ ПАЗАР СО СИЛЕН ПРАВЕН СИСТЕМ, ТОА Е НАЈПРАВЕДНИОТ СИСТЕМ ВО СВЕТОТ

Sase Ivanovski

Ахмети – Пападопуло: Легитимитетот е основа на Охридскиот Договор

Sase Ivanovski

МНОГУ ЛОШ ДЕН ЗА ПОДЗЕМЈЕТО: Најголемата рација во историјата на Германија – запленет кокаин вреден 1 милијарди евра

Sase Ivanovski

ЦЕНАТА НА ВОЈНАТА ВО УКРАИНА Е ОГРОМНА

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) СВЕТСКИ РЕКОРД: ЛЕТАШЕ 300 МЕТРА СО СКИИ

Sase Ivanovski

ЛУДИЛО: ЧОВЕК ОД РЕСЕН ПРОДАВА ПЕГЛИЦА ЗА 4000 ЕВРА

Sase Ivanovski

ФОТО НА ДЕНОТ

Sase Ivanovski

Таравари: Северна Македонија нема друга алтернатива освен влез во Европската унија

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) ПРИЈАТЕЛЧЕТО НА АПАСИЕВ НЕ УСПЕА ДА ВЛЕЗЕ ВО ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ, ЌЕ БИДЕ МНОГУ ДОСАДНО БЕЗ НЕГО

Sase Ivanovski

СПИКЕРОТ ОСТВАРИ СРЕДБА СО ЗАМЕНИК-МИНИСТЕРКАТА ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ НА ГРЦИЈА: Гаши се заблагодари за поддршката од Грција за процесот на евроинтеграција на земјава, по зачленувањето во НАТО, што е резултат, како што рече, на постигнувањето на Преспанскиот договор

Sase Ivanovski

Деспотовски: Битола е желна за промени – гласни барања за раскрстување со досегашните политики и начин на избор на кадровски решенија во СДСМ

Sase Ivanovski

ЛЕТНА ШКОЛА ЗА ЛГБТ ВО КРАТОВО

Sase Ivanovski

Грешките се оние кои не учат како да ги доведеме нештата до совршенство и до ”финален” производ!

Sase Ivanovski

41 крводарителска акција од јануари годинава организираше општинската организација Црвен крст Центар

Sase Ivanovski

Северна Македонија ѝ го предаде на Албанија претседавањето со ПСЈИЕ

Sase Ivanovski

Османи „Кажете, ние не сме го изгласале, ние сме биле против, овие предавнициве го направија тоа и ние мора да го почитуваме. Тоа е фер однос кон државата“

Sase Ivanovski

Костадиновска Стојчевска: Сè погазија, до пладне мандатарот зборува против ДУИ, попладне седнува со нив и се договора

Sase Ivanovski

БОМБА НА ГРУЕВСКИ НА ФБ: ИМАВМЕ ПЛАН ДА БЕГАМЕ СИТЕ ЗАЕДНО ШТО БЕВМЕ ВО ВРВОТ НА ВМРО ДПМНЕ, ЈАНКУЛОВСКА СЕ РАДУВАШЕ КАКО МАЛО ДЕТЕ ЗА ТОА

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) ГЕНИЈАЛНА ИЗЈАВА НА АРСОВСКИ: СДСМ се неспособни ама се на добар правец, ВМРО ДПМНЕ се способни ама трчаат и погрешен правец

Sase Ivanovski

АРСОВСКА: Пред советниците на ВМРО ДПМНЕ кои се власт во Советот на Град Скопје и мнозинство, по 20 пат за гласање на следната седница е доставена предлог одлука со која треба да се обезбедат нови еколошки автобуси за скопјани

Sase Ivanovski

БЕСА ги избра кандидатите за министри во новата Влада

Sase Ivanovski

Денес и утре ќе има прашина од Сахара во воздухот на Балканот

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) ПОЛИЦИЈАТА ДОЈДЕ ДА СОБЕРЕ ЧОВЕЧКИ ТРУП, КОГА ТОА ИНДИЕЦ СО ЧАСОВИ СЕ ЛАДЕЛ И СПИЕЛ ВО РЕКА

Sase Ivanovski

Бајден не очекува во блиска иднина да се постигне договор за прекин на огнот во Газа

Sase Ivanovski

Жените не мора да ги загушуваат амбициите и да бираат дали ќе станат мајки или ќе имаат кариера – Ристоска бара одговорност за дискриминацијата

Sase Ivanovski

ХОРОР ВО ГРЦИЈА: Синот го запалил татко му, па од терасата пукал кон полицајците – специјалците го убиле

Sase Ivanovski

Захарова: Земањето приходи од замрзнатите средства ќе доведе до одговор на Москва болен за ЕУ

Sase Ivanovski

СНАШКА ОД СКОПЈЕ НАПРАВИЛА МАСАКАР ВО КРАТОВО, УБИСТВОТО БИЛО ВО АФЕКТ ПОРАДИ КАВГА, ПРВО ГО ЗАКЛАЛА СОПРУГОТ, КОГА СВЕКОРОТ ЈА СЛУШНАЛ КАВГАТА ДОШОЛ ДА ГИ СМИРИ НО И ТОЈ НАСТРАДАЛ

Sase Ivanovski

Трамп ја критикуваше помошта за Украина:„Која ќе биде придобивката ако победи Украина“

Sase Ivanovski

Детали од МВР за двојното убиство во Кратово

Sase Ivanovski

Бајден и Зеленски потпишаа историски договор: „Ова е без преседан“

Sase Ivanovski

Фон дер Лајен:„Договорот на Г7 за заемот за Украина е сигнал за Путин дека нема да победи“

Sase Ivanovski

Заврши едногодишното претседавање со ПСЈИЕ – Тирана како иден претседавач ќе продолжи да ја споделува европската визија за регионот

Sase Ivanovski

Со Герапетритис не била отворена темата за името

Sase Ivanovski

Сиљановска Давкова: Секогаш инсистирам на најниската можна варијанта за службени патувања

Sase Ivanovski

Петар Стојчеф, претседателот на Универзитетот во Саскатун, син на емигранти од пред Втора светска војна од Битолско, татко му Борис е еден од тимот научници кои го направиле првиот радар во светот

Sase Ivanovski

Стојаноска: Власта на СДС со поданичката политика донесе порази на секое поле, народот го увиде тоа и знае дека ВМРО-ДПМНЕ ќе направи разлика во државата

Sase Ivanovski

Двојно убиство синоќа ја потресе Македонија: 37-годишна жена во Кратово ги убила сопругот и свекорот

Sase Ivanovski
Вчитувам....