30.8 C
Скопје
22/06/2024 10:01
МАКТЕЛ

  

     

 

ФОРТОНМКА ја најавува втората Конференција за недвижности на 22 мај во Скопје

      

ФОРТОНМКА е партнер на Cushman & Wakefield – најголемата приватна консултантска компанија во секторот на недвижности која не само што ѝ овозможува на компанијата соодветно да се носи со барањата и очекувањата на клиентите во над 60 земји, туку [BA1] обезбедува и практично меѓународно искуство, што претставува додадена вредност на развојот на проектните активности на клиентите.

   

ФОРТОНМКА нуди сеопфатни решенија во сферата на комерцијални недвижности. Нашиот тим на консултанти им помага на клиентите во секоја фаза – застапувајќи ги во процесот на продавање, купување, финансирање, изнајмување, управување и проценување на имотот. Нашиот тим е стручен и соодветно обучен во областа на стратешко планирање и истражување, анализа на портфолио на недвижен имот, избор на локација и планирање простор, а сето тоа приспособено и персонализирано согласно специфичните потреби на секој случај на кој работиме.

 

   

     

Водени од потребата да се обезбеди квалитетна платформа на која локални и меѓународни професионалци за недвижности ќе имаат можност да се сретнат и да разменат знаење и искуства, ФОРТОНМКА ја иницираше првата Конференција за недвижности во 2023 година во Скопје. 300 посетители и 40 говорници се бројки кои говорат за големината на настанот на кој се слушнаа различни мислења од сите области на индустријата кои го рефлектираат времето во кое живееме, како и предизвиците, оптимизмот или пак очекувањата кои се пред нас. Публиката, како и говорниците, беа етаблирани експерти во своето поле на работа – повеќето со над 20 години искуство, сопственици на компании, менаџери, основачи на индустријата за комерцијален недвижен имот не само од Македонија, туку и од регионот.

Поттикнати од успехот, ја најавуваме втората Конференција за недвижности на 22ри мај во Скопје – DoubleTree by Hilton Skopje! Зошто силно веруваме во моќта на соработката и во најважната движечка сила на индустријата за комерцијален недвижен имот, а тоа се луѓето.

Ваков тип на конференции се клучни за поттикнување на соработки, а средбата лице во лице е секогаш најдобра основа за идна комуникација.  Настаните од ваков карактер се одлична можност  да се покажете кои сте, да видите и запознаете “кој е кој” и често на среден и долг рок се одличен начин за економски придобивки.

Во оваа насока, повторно на иста сцена ќе седнат сопственици, претставници на најголемите компании учесници во создавањето на пазарот на недвижности од земјaта и регионот да разговараат за истите проблеми и да се најде начинот на нивно решавање.

Агенда на панел дискусии:

  1. Финансирање на инвестициите во комерцијалeн недвижен имот.

Како финансиските институции реагираат на економската несигурност?

Како банките ја проценуваат профитабилноста на инвестициите во комерцијални недвижности и важноста на финансиските модели. Пристап до алтернативно финансирање.

2. Урбанизација и урбанистичко планирање.

Градско урбанистичко планирање низ извонредни пример. Како комерцијалните недвижности го обликуваат пејзажот на градот?

POWERED BY: ГРАНД СКОПЈЕ

3. Инвестиции во хотелски капацитети.

Зошто инвеститорите имаат делумно разбирање и прифаќање на хотелскиот сектор како можност за инвестирање на капиталот?

Подобро да ги разбереме можностите за инвестиции во хотелски капацитети како комерцијален недвижен имот.

4. Бизнис згради.

Не само работно место, туку бизнис модел. Развивање на бизнис зградите како имоти со стабилни приходи.

5. Сектор малопродажба.

Изградба на различни формати за малопродажба со цел да се одговори на потребите на заедницата.

Дали постои совршен микс на закупци за секој формат?

6. Пазар на станбен простор.

Што може да се направи за поодржлив развој на пазарот на станбен простор?

Одговорноста што мора да се сноси.

Голема благодарност до поддржувачите на овогодинешниот настан:

Главен спонзорГранд Скопје

Залтен спонзор: Elena Luka Home

Сребрени спонзориХалкбанкa АД СкопјеЕуролинк ОсигурувањеDelight Office SolutionKnauf Macedonia, ZSF KOMINETBalfin Real Estate

Ексклузивен медиа партнерKapital Media Group

Пријатели на настанот: FAKTORMKInStore – MacedoniaInovativnost

Иницирана од: Forton Macedonia

Ко-Организирана од: Kliker Marketing

Регистрирајте се преку веб-страницата https://realestateconference.mk/

    

Најново

Пентагон: Употребата на оружје на Украина од САД не е ограничена само на Харков

Sase Ivanovski

Фронтот ќе го брани балансерот со писма до ЕУ и САД

Sase Ivanovski

Грчкото МНР со поддршка и солидарност за Кипар по заканите од Хезболах

Sase Ivanovski

Нови детали за трагедијата во Обровац во која загина дете при експлозија

Sase Ivanovski

Најголема нарачка за муниција за Украина доби германската компанија Рајнметал

Sase Ivanovski

КАДЕ СЕ ПАРИТЕ: БЕЗ ДОБРО СМЕТКОВОДСТВО, НЕМА ДОБРО ДА СЕ ПОЛНИ ДРЖАВНАТА КАСА СО ДАНОЦИ

Sase Ivanovski

(Видео) Деветгодишно момче загина во Бразил во несреќа на тренинг за мото трка

Sase Ivanovski

Нивото на образование на родителите во Германија има големо влијание врз децата

Sase Ivanovski

Аналитичари: По гафот на претседателката, Мицкоски смисли излезна стратегија за името

Sase Ivanovski

Архивата на „Охридско лето“ за првпат предадена во Охридскиот архив

Sase Ivanovski

Директорот на црногорската полиција: Бомбашкиот напад во Цетиње е црвена линија

Sase Ivanovski

(ФОТО) Тревис Скот заврши зад решетки: Раперот предизвикал неред под дејство на алкохол

Sase Ivanovski

Путин од Виетнам: Прашањата со санкциите од трети земји може да се решат

Sase Ivanovski

Подарокот на Путин за Ким голем удар за Западот: Сателитска технологија која им овозможува на неговите проектили да гаѓаат американски бази

Sase Ivanovski

Гутереш повика на нов пристап кон мирот и безбедноста во дигиталниот свет

Sase Ivanovski

Во голем руски напад е оштетена украинска термоцентрала

Sase Ivanovski

ГО ЧУВАШЕ ЧОВЕКОТ ШТО ЈА ПОЧНА КРВАВАТА ВОЈНА МЕЃУ ДВАТА КЛАНА Кој е Драган Рогановиќ, првата жртва на експлозијата во Цетиње?

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) СП. поткаст: Штетните трендови на социјалните мрежи

Sase Ivanovski

Канцеларијата за човекови права на ОН нотираше 6 израелски напади врз Газа како можни злосторства против човештвото

Sase Ivanovski

Експерти на ОН ги повикаа производителите на оружје да не го снабдуваат Израел

Sase Ivanovski

(Видео) Руските министри избркани од салата за состаноци во Северна Кореја

Sase Ivanovski

Украински војник со митралез собори руски крстосувачки проектил

Sase Ivanovski

ДЗСИ изврши детален надзор во битолската болница каде почина новороденче

Sase Ivanovski

ТРАГЕДИЈА ВО ХРВАТСКА Чешки туристи настрадаа од заостаната мина, во експлозијата загина дете

Sase Ivanovski

Пресушуваат изворите на Шара, во Тетово пеколно жешко и жедно

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) Страшен судир на возови во Чиле – има мртви и повредени

Sase Ivanovski

Поранешен општински советник, член на групата Грчец барал да излезе од притвор – Врховен му ја одби жалбата

Sase Ivanovski

Газа: Во потрага по исчезнати членови на семејствата

Sase Ivanovski

Лажните тврдења за менталното здравје на Бајден повторно ги преплавуваат социјалните мрежи

Sase Ivanovski

Во пожар во фабрика во градот Шид загина 40-годишник

Sase Ivanovski

Купувате од кинески фабрики и ви треба агент за испорака? Ренк Глобал Логистик, ќе jа прими вашата стока и ќе jа испрати заедно на меґународно ниво за вас по воздушен или морски пат

Sase Ivanovski

Дејан Павлевски: Загубите на вода во Македонија се 62-63 проценти

Sase Ivanovski

Станбени и Деловни простори за продажба во “COSMOPOLITAN”.Комплексот е во финална фаза на изградба

Sase Ivanovski

Како да бидете подготвени за зимата на најдобар можен начин? EkoLife пелетите се вашиот одговор!

Sase Ivanovski

Почина прим. д-р Илија Антоновски, еден од основоположниците на современата медицинска биохемија во Македонија

Sase Ivanovski

Најубавото од Македонија на едно место

Sase Ivanovski

Најактуелно и најсмешно стенд ап дуо на македонската сцена, Тино и Атанас, доаѓа во Simple – Wedding & Events

Sase Ivanovski

Американски крузер спаси 68 мигранти, петмина загинаа во бродска несреќа

Sase Ivanovski

Во Индија над 50 степени Целзиусови, загинаа повеќе од 100 луѓе

Sase Ivanovski

Двојно убиство во Славонски Брод – синот ги убил таткото и мајката

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) Скапите англиски ѕвезди не успеаја да стигнат до триумф против Данска

Sase Ivanovski

Колку ќе заработи Германија од ЕУРО 2024?

Sase Ivanovski

Путин: Се подготвуваме за сите сценарија, верувам дека Западот ќе го замени Зеленски

Sase Ivanovski

Екстремната десница води на предвремените избори во Франција, велат анкетите

Sase Ivanovski

Груевски: Никогаш не мислев дека мораше да го смениме името

Sase Ivanovski

Micasa skopje, ресторанот со најубавиот поглед кон цело Скопје, незаменлив амбиент дополнет со вкусна храна

Sase Ivanovski

Илир Мета се разведува од сопругата по 26 години брак

Sase Ivanovski

Три пријави стигнале до полицијата – Во Скопје и натаму напади од бездомни кучиња

Sase Ivanovski

(ФОКУС ИНТЕРВЈУ) Бајдевски: Да ја вратиме препознатливоста на социјалдемократските политики!

Sase Ivanovski

МВР со детали за сообраќајката во Автокоманда: Две лица се тешко повредени

Sase Ivanovski

Страотни фотографии од сообраќајката кај Солун во која загина жена од Македонија: Смачкан автомобил, разлетани алишта, пожарникари се борат со несреќата

Sase Ivanovski

Асфалтирана улица во Јака, општина Илинден

Sase Ivanovski

Утре бесплатен паркинг во Центар

Sase Ivanovski

Пешевска: Најавата за политичка криза од страна на ДУИ е поради тоа што тие не можат да се помират со фактот дека се опозиција

Sase Ivanovski

Стефковски: Малиот Матео се врати дома жив и здрав!

Sase Ivanovski

Стојкоски: Најстарата улица во Ѓорче добива целосно нов лик

Sase Ivanovski

Гази Баба доделува 3000 денари за секое идно прваче

Sase Ivanovski

Над 400 основци од Гази Баба заминаа на бесплатен летен камп организиран од општината

Sase Ivanovski

Сите 5.600 основци во Кисела Вода ќе добијат нови бесплатни униформи

Sase Ivanovski

Празничен фолклорен фестивал во Илинден – Се играше најголемото интернационално оро

Sase Ivanovski

ЕУ на 25 јуни ќе ги почне пристапните преговори со Украина и Молдавија

Sase Ivanovski

ЗА ПРВ ПАТ БАЈДЕН МУ ВОДИ НА ТРАМП ВО АНКЕТИТЕ, И ТОА НА АНКЕТА НАРАЧАНА ОД ДЕСНИЧАРСКАТА ФОКС ЊУЗ, ТРАМП СО ЖЕСТОКА РЕАКЦИЈА

Sase Ivanovski

Бојковска: Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе стави посебен акцент на борбата со корупцијата

Sase Ivanovski

Ерменија: Палестина е држава

Sase Ivanovski

Меџити: Нема да играм фудбал со министрите во кабинетот!

Sase Ivanovski

Сообраќајка на патот Прждево -Демир Капија, сообраќајот блокиран и во двата правци

Sase Ivanovski

Запалено возило на скопјанец на кој со закани му барале 80.000 евра

Sase Ivanovski

КИЕЛ Македонија почна со работа во втора фабрика во Тетово

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) ДАНЕЛА ЌЕ НЕ СКРЕНЕ СИТЕ ДОДЕКА НЕ И ЗАВРШИ МАНДАТОТ: Приватните превозници од понеделник со нова најава за протест – не добиле пари од месец јануари

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) ВМРО ДПМНЕ побара од советниците од ГРОМ да си дадат оставки поради лошите резултати на парламентарните избори

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) БУБО КАРОВ: Добивме милионска понуда од турска телевизија да се преселиме тројцата од К-15 во Турција со нашите фамилии и да ги правиме скечевите на турски, тоа за жал беше тешко да се изведе и се откажавме

Sase Ivanovski

(ВОДЕО) БУБО КАРОВ: Фирмите се тепаа за да се рекламираат во К-15, од само една емисија правевме по 10 000 евра од реклами

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) БУБО КАРОВ: Во врвот на популарноста со К-15 правевме до 800 000 евра годишно од реклами и снимање спотови

Sase Ivanovski

Агелер: Нема законска обврска ДУИ да е во влада

Sase Ivanovski

Викендов натпросечно топло, од понеделник краткотраен дожд и грмежи

Sase Ivanovski

„Европски фронт“ за балансерот: „Вреди“ се слуги на ВМРО-ДПМНЕ и работат на штета на албанските интереси

Sase Ivanovski

Едномесечен притвор за косовски Србин осомничен за напад врз припадници на КФОР во мај 2023-та

Sase Ivanovski

(Видео) Хеликоптер на МВР исфрли над 20 тони вода врз пожар во кичевско

Sase Ivanovski

Усвоената листа на производи за спречување нефер трговски практики дополнително ќе ја намали инфлацијата, најавува Бектеши

Sase Ivanovski

Без струја Тирана и уште неколку градови во Албанија, на улиците има хаос поради прекинот на работа на семафорите

Sase Ivanovski
Вчитувам....