Ахмети за Мицкоски: Како лидер на ВМРО-ДПМНЕ треба да биде многу поактивен за државните интереси

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети во интервју за ТВ21 зборуваше за состојбите во опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

Смета дека за државните интереси, Мицкоски како лидер на ВМРО ДПМНЕ треба да биде многу поактивен.

-Тој треба да биде активно вклучен да се реши отворениот спор со Бугарија. Мицкоски, исто така треба да биде поактивен во реформите во правосудството, треба да биде погласен и аргументиран кога објавува злоупотреби на службената положба на актуелни функционери на власта, треба да има сериозни факти и да ги достави до Обвинителство и во истражните органи, а не да држи прес-конференции без серозни аргументи. Не може да обвинува функционери на прес-конференции, нека приложи факти во Обвинителство, ако обвинителство не реагира тогаш нека ги информира медиумите, нека знае јавноста, вели Ахмети.

Link with us
  • go 88play telegram go88 go88
  • tai game bai rikvip rikvip doi thuong rik vip
  • sun win sun win 789 sunwin cho pc
Game bài đổi thưởng