Апасиев за најновата понуда од Мицковски: Не коалицираме со партии кои имаат дамки

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, реагираше преку фејсбук на понудата на Лидерот на ВМРО- ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, за коалицирање со опозиционите партии и партиите незадоволни од владеачката коалиција.

„Првата политичка партија во која учествувал Кастро е партијата Ортодоксо. Тогаш освојуваат само 2 (две) пратенички места во кубанскиот парламент. Ставот на младиот стратег Фидел е: – Не смее да има никакво коалицирање со партии кои имаат дамки во своето работење! КОАЛИЦИРАЊЕТО ЌЕ ЈА РАЗВОДНИ ИДЕОЛОГИЈАТА. Од тоа корист ќе имаат само нашите ривали – Кастро (1948) “, напиша Апасиев.
Тој и претходно изјави дека е за коалицирање за пад на Владата, но не преку формално коалицирање. По првиот круг и самостојното учество на локалните избори, Апасиев прокоментира: „Ако треба, со три збора, да го опишам чувството после овие пеколни Локални избори, тоа би било: СО СОПСТВЕНИ СИЛИ!“.

tải sunwin

sun win

sunwin sunwin club sunwin.apk mới nhất

tải sunwin sunwin web sunwin tài xỉu

sun win