БЕСА ЈА СРУШИ ВЛАДАТА И ГО ВРАТИ ВМРО НА ВЛАСТ: Договорено ново парламентарно мнозинство

Новата иднина доаѓа, ново време и нова надеж. Не чекаат силни предизвици, свесни и благодарни за поддршката заедно ќе успееме. Македонија ќе успее! Имаме ново парламентарно мнозинство, напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот профил на фејсбук.

Тој објави фотографија на која може да се види дека е заедно со Димитар Апасиев од Левица и со Аријанит Хоџа од Беса. На средбата биле присутни и Арбен Таравари од Алијанса на Албанците и Африм Гаши од Алтернатива.

Претходно и актуелниот градоначелник на Гостивар од редовите на Алијанса на Албанците вечерва по средбата во собрание за за тв Клан изјави дека е обезбедено ново мнозинство од 61 пратеник

sunwin web game bài sunwin sunwin.apk mới nhất

sunwin web sunwin tài xỉu sunwin apk

sun win

sunwin

sunwin.apk mới nhất sunwin.apk mới nhất sunwin