БЕСПЛАТЕН ПР СОВЕТ ЗА ЛИДЕРОТ НА ВМРО ДПМНЕ: Како требаше да изгледа интервјуто на Мицковски за ТВ 24 со Мишко Иванов

Мене стварно жал почнува да ме фаќа, а не треба, ВМРОВЦИТЕ се едни такви зли клети гадови што треба да ги мразам од дното на душата, и тоа ич да не сум бил тепан и казнуван од нив додека беа на власт, чисто како граѓанин на оваа земја кој гледа колку штета и прават на земјата.

Но еве за момент да заборавиме се тоа и да фатам да им помогнам малце, значи многу се прости работиве, еве како требаше Мицковски да му одговори на Мишко Иванов за уште денеска наместо да остане на тој рејтинг беден кој го има како политичар, ќе му пораснеа процентите за едно 5-6 степена нагоре.

Мишко: Се знаете со Орце Камчев?

Мицко: Кога бевме во криза малку се испаничивме па примивме пари од сите, сега увидовме дека повеќе не треба да земаме пари од криминалци, го слушнавме гласот на народот и од сега веќе со такви кримоси кои зеле народни пари нема да имаме блиски односи а ќе направиме се парите да ги вратат во буџетот и да бидат казнети со затвор за она што го сториле против државата и против имотот на народот. (Мицко на ова одговори дека многу го поштовал господино Орка)

Мишко: Груевски ги плаќаше медиумите од народни пари?

Мицко: Тоа беше едно срамно минато време од кое ние се срамиме, а народот за тоа не казни два пати. Време е да се извиниме за тоа и да порачаме дека демократијата и особено медиумите нивнат слобода безбедност и независност се наша светост и ќе се бориме тоа да го зачуваме ако некој реши да го руши како вредност во земјава. Пред секој новинар ќе бидам со голем респект затоа што тоа е благородна професија, за речиси ич пари изложен си на разни критики, физички напади, тужби а со цел да го информираш народот и да бидеш контрола на власта… (Мицко за ова побара извинување од Мишко, демек Грујо не плаќал медиуми со народни пари?!?!?!?!)

Мишко: Не давате предлози само критикувате, а често и се користите со лажни вести тоа го потврди и ЕУ со еден извештај од пред неколку дена?

Мицко: Многу сакавме Заев да падне што побргу па некогаш не ги проверувавме најдобро информациите кои ни ги даваа разни луѓе, од сега понатаму ќе внимаваме многу повеќе на тоа, ги прифаќаме критиките и од ЕУ на таа тема, ВМРО ДПМНЕ ќе се подобри многу повеќе во односот со медиумите и со јавноста и ќе се обидеме освен критики да нудиме и паметни решенија. (Мицковски овде раскажуваше приказни како Заев повеќе лажел од него и како извештајот од ЕУ дека се користат со лажни вести е наместен и лажен извештај платен од некои лоби групи?!?!)

Мишко: За пари со СДСМ лесно се договарате, за друго никако да седнете и да се договорите?

Мицко: Парите од државата се еден вид заштита да не бидеме мета на разни олигарси со задни намени и ова е добра мерка, тие пари сега се колку што се, но ако државата не го прави ова, тогаш ние како политичари ќе најдеме финансиери но прашање е потоа колку тоа ќе ја чини државата ако ние тие финансиери потоа ги ставиме да бидат министри или државин секретари, кој знае колкава ќе биде штетата за државата. (Мицко овде се правдаше дека сумите биле намалени за 30%)

Мишко: Како вие би го решиле проблемот со Бугарија?

Мицко: Морам да признаам дека не му е лесно на Зоран Заев со радикалните барања на Бугарија, ние му даваме поддршка да опстои на црвените линии и ферски ќе му честитаме ако успее да постигне договор што ем ќе ни ги отвори портите кон ЕУ но и ќе успее да ги заштити нашите државни интереси. Ние сме конструктивна опозиција, ќе ја пофалиме владата кога ќе работи во интерес на народот нема да правиме од се политички театар, но ако осетиме дека се нарушени интересите на државата тогаш владата да очекува 200 000 народ на улиците и тогаш ќе се сличи народ и јас тогаш нема да одтоварам за последиците од тој бес на народот во таков случај, Заев да си внимава, има голема одговорност пред народот и пред историјата. (Мицко овде пак бараше лидерска средба и го обвинуваше Заев дека е предавник)

Мишко: Зошто не одите на избори во Штип?

Мицко: Мислиме дека власта игра нефер прави поткуп на гласачите и затоа не сакавме да одиме на пред време изгубени избори, не сакавме да легитимираме такви нефер избори, а ќе бараме предвремени избори ако владата подолго време го закочи интегрирањето во ЕУ, ќе бараме ние шанса да се договориме со Бугарија, Заев во тој случај ќе треба и самиот да си поднесе оставка ако не може да се договори а вратите кон ЕУ ни останат затворени со месеци, тоа не смееме да си го дозволиме. На тие избори ќе бараме пак техничка влада. (Мицко овде збориваше за опасност од короната)

Link with us
Game bài đổi thưởng