Битиќи: 84 стартапи се поддржани со 2,5 милиони евра

Вчеравечер ја делев енергијата со добитниците на грантови од „СтартАПувај #2“ преку ФИТР.
84 стартапи се поддржани со 2,5 милиони евра. Ова се микро и мали компании на млади претприемачи кои се двигател на еконимијата.

Вчера им порачав дека имаме потенцијал да станеме старт ап хаб на Балканот, и ги поттикнав да не навигираат во правилната насока. Тие да се силата која влече напред а ние, државата, ќе го трасира патот за полесно да се движат, бидејќи во државата имаат партнер.

Фејсбук статус на Вицепремиерот за економски прашања и инвестиции – Фатмир Битиќи

game bài sunwin sunwin tài xỉu tải sunwin

sun win

game bài sunwin tải sunwin sunwin web

tải sunwin apk sunwin sunwin tài xỉu

tải sunwin