БОМБА ВО КОЧАНИ: Член на ВМРО-ДПМНЕ купувал гласови за 1500 денари, приведен од МВР

На 28.10.2021 во ОВР Кочани било пријавено дека Д.С.(53) од Кочани на повеќе лица им дал по 1500 денари за тие да гласаат во вториот круг на локалните избори за кандидат за градоначалник, информираат од полицијата.

Според нашите извори од истрагата, биле купувани гласови за кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ во овој град. Од МВР информираат дека веднаш се преземени соодветни мерки и активности, извршени се разговори со повеќе лица и денеска (29.10.2021) во ОВР Кочани Д.С. е повикан на информативен разговор. По документирање на случајот, ќе биде поднесен соодветен поднесок до надлежното ОЈО Кочани, информираат од МВР.

sunwin sunwin apk sunwin tài xỉu

sunwin

sunwin apk game bài sunwin sunwin web

game bài sunwin tải sunwin apk sunwin tài xỉu

sunwin