БОМБА НА ОСМАНИ: ДО СМРТ ЌЕ СЕ БОРАМ ЗА ЗАЧУВУВАЊЕ НА МАКЕДОНСКИОТ ИДЕНТИТЕТ, БУГАРИЈА САКА ДА НЕ НАМЕСТИ ВО СТАПИЦА, ОЧЕКУВАМ РАДЕВ ДА ПРОДОЛЖИ СО ПРОВОКАЦИИ

– Координирани сме со претседателот Пендаровски во однос на проблемите со Бугарија

– Бугарија сака да не намести во стапица, тие се свесни дека ЕУ и САД ги сметаат за виновници за блокадата на нашата земја на патот кон ЕУ и сега сакаат да исценираат инцидент со јавни провокации и навреди кон нас и очекуваат ние бурно да реагираме и после да не се знае кој прв почнал да мава и ЕУ и САД да помислат дека двете земји се еднакво виновни за блокадата, нема да им дозволиме да не вовлечат во таква стапица затоа молчиме на навредите од Радев и останати високи функционери од Бугарија, очекувам тие проволации да продолжат во следните денови

– Историските комисии се согласија да има војна паралелна историја за настаните и личностите, да им се каже на децата во учебниците, дека за некои настани и личности од заедничката историја има различни толкувања на историчари од двете земји, и децата треба да го имаат во предвид тој дискурс со што се дозволува секоја тема да биде различно анализирана од разни историски наративи…

– Македонците треба да бидат спокојни што Албанец е министер за надворешни работи, сме дале беса дека нема да им се нанесе штета на нивниот идентитет и до смрт ќе се борам за тоа

– Народот во ЕУ е против проширување, треба да побрзаме пред тој процес да застане комплетно, предлогот на Макрон се однесува на Грузија, Украина и Молдавија

– Амбасадорите што сум ги пратил досега се над 90% од дипломатската фела се гордеам со нив

Бујар Османи на ТВ Алфа во емисијата ЗАСПИЈ АКО МОЖЕШ

sun win

sunwin club sunwin tài xỉu sunwin club

sunwin apk game sunwin sunwin.apk mới nhất

tải sunwin sunwin apk sunwin club

sunwin