БОМБА НА ПЛУСИНФО – ПРОПАДНАА ШПЕКУЛАЦИИТЕ ЗА НЕГОВО ОЦРНУВАЊЕ СО НЕКАКВИ АФЕРИ РЕКЕТ 3: Мухамед Зеќири е новиот генерален секретар на Владата

* реклами ——————————————————————————————————————————————-

—————————————————————————————————————————————————

Поранешниот пратеник и актуелен потпретседател на СДСМ Мухамед Зеќири е избран за генерален секретар во Владата.

Ова за Плусинфо го потврдија од владината прес-служба. Зеќири е избран на местото на досегашниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски.

* реклами ——————————————————————————————————————————————-

———————————————————————————————————————————————————

Инаку овој период разни кујни блиски до ВМРО ДПМНЕ пробуваа да го оцрнат Зекири со разни шпекулации за негова вмешаност во нова афера рекет 3, со ова се потврдува дека нема ништо од тоа и Заев го наградува својот најблисок соработник во СДСМ поради кој СДСМ два пати е на власт иако изгуби кај македонските гласачи, но освои над 50 000 Албански гласови во средини каде Мухамед Зекири ужива огромна популарност како познат новинар, голем критичар на ДУИ но и голем Албанец и муслиман.

Link with us
Game bài đổi thưởng