БОМБА НА ВАСКО ЕФТОВ: МИЦКОВСКИ МУ ПОНУДИЛ НА СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ МИНИСТЕРСКО МЕСТО ВО ВЛАДА НА ВМРО ДПМНЕ, СТЕВЧО ОДБИЛ, НЕ МУ СЕ ЧЕКАЛО 10 ГОДИНИ!

– Мицковски му понудил на Стечо Јакимовски министерко место во владата на ВМРО ДПМНЕ што ќе ја прави опозицијата по падот на власта на Заев. Му било нудено да биде министер за економија. На ова Стевчо наводно му одговоил на Мицковски:

– Зарем мислиш дека мене ми се чека 10 години?!?!

И затоа Стевчо решил сам да се кандидира за градоначалник на Карпош, народот рекол подобро врапче во рака отколку гулаб на гранка…

Ова го раскажа Васко Ефтов во најновата емисија ВО ЦЕНТАР.

tải sunwin

sunwin web tải sunwin sunwin.apk mới nhất

game bài sunwin

sunwin tài xỉu tải sunwin sunwin.apk mới nhất

sunwin web game sunwin tải sunwin