БОМБА НА ВИЦЕ ПРЕМИЕРОТ БИТИЌИ: Собранието побара од владата 3 милиона евра поголем буџет за 2021-ва и ние им ги дадовме без да ги кочиме или прашуваме за што ќе им се, затоа што владата ја почитува независноста и значењето на собранието како законодавен дом кој врши контрола врз владата

* реклами —————————————————————————————————————————————–

—————————————————————————————————————————————————

– Собранието лани изгласа да има свој независен буџет и тие потоа сами ќе си одредуваат како ќе ги трошат и колкави плати ќе делат, за наредната година побараа 3 милиона евра поголем буџет и ние им го удоволивме барањето, ние нема да им се мешаме или да им кратиме пари затоа што сакаме собранието да биде независно од владата.

Вице премиерот Фатмир Битиќи на прес конференција за новиот буџет.

Link with us
  • go88
  • go88 tại go88 ios go88 math
  • go88 go88 thiên đường đổi thưởng tảigo88
Game bài đổi thưởng