БОМБА НА ВИЛМА РУСКОВСКА: ЈАКИМОВСКИ НЕ Е АМНЕСТИРАН, ЌЕ ОДГОВАРА ЗА НЕКОЛКУ КРИВИЧНИ ДЕЛА ЗА КОИ Е ОБВИНЕТ!

– Освен за бесправно градење, Јакимовски се гони и за злоупотреба на службена положба и неколку други кривични дела за кои е обвинет, така да не се точни информациите дека е амнестиран од судски прогон. – ова за порталот А1он го изјави јавната обвинителка за организиран криминал, Вилма Русковска.

Линк до нејзината изјава на А1он.мк

Link with us
Game bài đổi thưởng