БОМБА НА ЗАЕВ: Народот нема да дозволи Мицкоски, Апасиев и Груевски да ја заробат и упропастат државата!

Премиерот Зоран Заев се огласи преку фејсбук статус, додека се очекуваше информација дали ќе поднесе оставка до Собранието.

-За пуста желба за власт биле спремни државата да ја носат низбрдо, а народот да страда.

Овие денови сведочиме загрозување на Договорот од Преспа, на Договорот за добрососедство со Бугарија, на Охридскиот рамковен договор, на заедничкото едно и еднакво општество, на мирот на граѓаните внатре и на добрите односи со соседите.

Но, има оваа држава свој народ, и граѓани, и демократи, и борци, и политичари и партии кои нема да дозволат Мицкоски, Апасиев и Груевски да ја заробат и упропастат државата одново.

Нашата кауза е и граѓанска и државничка.

Знам дека позади таа кауза како бедем гордо стојат мнозинство од нашите граѓани и мнозинство од нашите пратеници.

Демократијата, слободата, солидарноста и заедништвото се нашите вредности, напиша Заев, без да ја спомене оставката.

sunwin apk game sunwin tải sunwin apk

sunwin club sunwin club game bài sunwin

tải sunwin

game bài sunwin sunwin apk sunwin tài xỉu

game bài sunwin sunwin.apk mới nhất game bài sunwin