БОМБА: ВМРО ДПМНЕ КРИЕ ДЕКА ИМААТ И ВТОР ПРАТЕНИК ЗАРАЗЕН СО КОВИД 19?!

Мактел од неофицијални извори во собранието дознава дека ВМРО ДПМНЕ имаат уште еден втор пратеник заразен од Ковид 19 но го кријат тоа од јавноста затоа што не им одговара собранието да работи онлајн, сакаат да ја кочат владата и да прават нови и нови сопки, закоченост на системот со надеж дека тоа ќе ја влоши состојбата во земјта и дека народот ќе биде револтиран и ќе излезе на улица и со тоа ќе ловат ефтини политички поени.

Инаку криењето на заразен од Корона е кривично дело затоа што со тоа потенцијално се шири зараза која е со потенцијални смртни последици за граѓаните. Заразениот освен што треба да биде во изолација треба да се јави во здравствена институција за да му биде направена анкета за тоа како ја добил болеста и со кого бил во блиски односи изминатиот период за и тие личности да одат во изолација 14 дена.

sunwin

sunwin apk sunwin.apk mới nhất sunwin club

game sunwin sunwin sunwin tài xỉu

tải sunwin sunwin tài xỉu game bài sunwin

sun win