БОРЧЕ ВО ГАЗИ БАБА НЕ ЗАСТАНУВА ЌЕ АСФАЛТИРА И НА НОВА ГОДИНА: Првата фаза од реконструкцијата на улицата Христофер Жефаровиќ ја завршивме

Заедно со ЈП Водовод и канализација Скопје е целосна обнова на водоводната мрежа со замена на азбесните цевки, како и асфалтирање на улицата во ширина од 4 метри со пешачки патеки од двете страни. Целата инвестиција во првата фаза на проектот чини 29.280.000 денари. ??
➡️ Продолжуваме и со реализација на втората фаза која исто ги опфаќа реконструкција на водоводната линија и на улицата.

Продолжуваме сите заедно #посветени за #ГазиБаба ❗ Со мнозинство гласови Советот на Општина Гази Баба го донесе буџетот на општината за 2021 година.
✅ Обезбедени се, меѓу другото, средства во буџетот за повеќе капитални проекти во интерес на граѓаните:
1️⃣ изградба на фекалната канализација во населените места Трубарево, Гоце Делчев
2️⃣ продолжување на вакуум канализацијата во Јурумлери
3️⃣ изградба на првата фаза од фекалната мрежа во населените места Смилковци, Црешево и Страчинци, како и населените места Економија, Виниче и Попово Маало
4️⃣ изградба на дневен центар за деца со посебни потреби
5️⃣ изградба на нова училишна сала во ООУ „Кирил и Методиј“ во Стајковци
6️⃣ реконструкција на системот за улично осветлување со поставување на ЛЕД светла
7️⃣ реконструкција на улици, изградба на тротоари, урбани катчина и зелени површини
8️⃣ сообраќајна студија за регулирање на движењето и паркирањето во Автокоманда
Новиот буџет изнесува 1.130.041.000 денари.
Изминативе 3️⃣ години покажавме дека работиме посветено за секој наш сограѓанин. Не ги делиме и нема да ги делиме нашите граѓани по етничка, верска, политичка или било која друга основа. Подавам рака кон сите, придружете ми се бидејќи за Гази Баба се работи ❗️

?Новогодишна магија во #ГазиБаба.? Во оваа година на страв и неизвесност со коронавирусот, се обидовме да ја доловиме празничната магија и повторно да ја вратиме насмевката на вашите лица. Скромно и оваа година ги украсивме плоштадот во Автокоманда, паркот кај кино Маџари и Ченто.

Link with us
  • go88 ứng dụng go88 go88 có uy tín không
  • rik vip rikvip 86
  • rikvip đế chế tỷ đô tai game rik vip rikvip
Game bài đổi thưởng