БРАНКО ЕГО ТРИП ШОУ ВО МАНУ: ЈА БЕВ НАЈДОБАР ПРЕМИЕР, СЕ ПОСЛЕ МЕНЕ Е ПОТОП!

Откако ја не сум премиер, се е полошо во земјава.

Задолженоста на државата, корупцијата, криминалот, вработените во државата, поделеноста…

Ни треба нова платформа за да ја вратиме земјата на правите патеки.

Стево ајде спаси ја земјава, ти си во добра позиција како претседател и авторитет во земјава!

Ова беше говорот на Бранко Црвенковски во МАНУ.

Човекот кој се прослави со матната приватизација, со безброј афери и криминали како ТАТ, он ќе ја оправел државата.

Човекот во чие време се случуваа атентати на претседатели, менаџери на големи државни фирми преку ноќ станаа милијардери, над 200 000 народ остана преку ноќ на улица без работа, он ќе држи лекции како државата да се опраела…

Човекот кој 20 години беше на врвот на политичката сцена и немаше храброст да го реши проблемот со Грција, он ќе држи лекции како требало…

Човекот што на албанците праќаше тенкови затоа што сакале знамето да си го закачат на јарбол пред општина, он ќе зборел како требало…

Човекот кој ги имаше бомбите на Заев но ги чуваше во фиока затоа што се плашеше од Груевски од Мијалков и не ги објави затоа што наводно се плашел да не му го убијат синот. Демек Заев нема деца или децата на Заев се некакви лебарки…

Пизда една опортунистичка, наместо да биде горд што СДСМ е конечно на власт он му боде ножеви на Заев затоа што не е премиер и не е најмоќен за он да дрма во земјава како што дрмаше 20 години па сега ќе држи лекции вака било така било…

Таткото на СДСМ го фрли детето во контејнер затоа што детето е успешно ама Бранко не е на чело на владата и затоа кој го ебе и детето и неговиот успех…

Како што му помогна на Груевски да дојде на власт во 2006-та за да го уништи Бучковски, сега истото му го прави и на Заев. Проклето ѓубре расипано его манијалкално!

sun win

sunwin club tải sunwin apk sunwin.apk mới nhất

sunwin sunwin sunwin tài xỉu

sunwin club tải sunwin apk game sunwin

sunwin