БРАВО МВР – Фатени штипјанец и 17-годишна девојка кои ограбиле маж пред МРТВ

Полицијата синоќа ги приведе Е.А.(18) од Штип, за кого била распишана и потерница за издржување на казна затвор и 17-годишно женско лице од Скопје, кои биле фатени при извршување на кривично дело разбојништво.

„Имено, на паркинг кај МРТВ, тие со закана со тврд предмет одзеле пари од Ѓ.С.(49) од с.Зубово, струмичко“, велат од МВР.

Лицата се приведени и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.