БРАВО МВР: Уапсени двајца од Камерун, долетале на скопскиот аеродром од Милано, се обиделе да внесат милион фалсификувани евра

Полицијата уапси двајца фалсификатори од Камерун кои се обиделе да внесат скоро милион фалсификувани евра на скопскиот аеродром, дознава МИА од извори на истрагата.
Според извори на МИА, тие во Скопје допатувале од Милано.

Од МВР го потврдуваат апсењето на фалсификаторите односно дека Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал работи на случајот во координација со Јавното обвинителство, а детална информација најавуваат за утре.

Ова е одлична акција на МВР, ако биле пропуштени овие бацки, со 1 милион евра тотално ќе се нарушел девизниот пазар во земјава, тоа се многу пари за мала земја како нашата, ќе настанел хаос и неоверба во евро валутата, многу луѓе ќе биле оштетени затоа што се уште со евра се плаќа за многу работи во сивата економија во земјава која е над 30% од целата економија.

tải sunwin

tải sunwin

tải sunwin

tải sunwin

tải sunwin