БРАВО – СДСМ ДОНИРА СПОРТСКО И ДЕТСКО ИГРАЛИШТЕ ВО СЕЛО ЖЕЛИНО, ТЕТОВСКО

Активисти од СДСМ Желино ни пратија фотки од спортско и детско игралиште кое се гради со пари од партијата.

Оваа информација ни ја потврди и потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири. Инаку Желино е село со 99% албанско население, ова покажува дека СДСМ полека придобива се повеќе албански средини, после големиот успех во Арачиново и Брест.

Link with us
  • sunwin sunwin trực tuyến sunwin tài
  • sunwin có uy tín không sunwin sunwin cổng số 1
  • go88
Game bài đổi thưởng