БРАВО ЗА МВР: Екстрадиран третообвинетиот за убиството на Саздо откако е лоциран и уапсен во Германија

Денеска од Германија, е екстрадиран Ј.Љ. (21) од Скопје, третообвинетиот за убиството на Никола Саздовски Саздо на 29.06.2018, кој веднаш по убиството избега од државата, пренесува Канал 5.

Македонската полиција, по распишаната меѓународна потерница, активно трагаше по Ј.Љ и откако бил лоциран, била контактирана германската полиција која го привела. Детали се очекуваат во текот на денот од МВР.

tải sunwin

sun win

sunwin tài xỉu

game bài sunwin

sunwin web