БРЗАТА ИНТЕРВЕНЦИЈА НА ПОЖАРНИКАРИТЕ СПРЕЧИЛА КАТАСТРОФА: Седумдесетина луѓе повредени во вчерашниот пожар во хотелот „Буши”

За влакно е избегната поголема трагедија во Старата скопска чаршија. Брзата реакција на противпожарната едниница, спречила огнот да се прошири во целиот објект и да ги зафати околните. Десетици луѓе вдишале чад, дел завршиле во болница, останатите по уакажаната помош се пуштени дома.

Пожарот се случил во хотел „Буши“ во поладневните часови, а според информациите од противпожарната служба, тој избил на неколку места. Чад и скршени стакла, низ кои гостите бегале од огнот.

Телма Тв јави сека во турканиците, 70 тина завршиле со повреди. Лекарите интервенирале кај 28 луѓе, на 19 им била пружена медицинска помош на лице место, а 9 завршиле во болница. Шестмина се на Токсикологија, а другите тројца во градската болница „8ми септември“, информираат за Телма од Брзата помош. Настрадале и тројца пожарникари.

sun win

tải sunwin tải sunwin game bài sunwin

game bài sunwin sunwin club sunwin tài xỉu

sun win

sunwin apk