Бугарско МНР: Софија ја цени брзата реакција на Скопје за говорот на омраза против Бугарија

* реклами ——————————————————————————————————————————————-

——————————————————————————–

Софија ја цени брзата реакција на Скопје против провокациите. Оваа позиција е изнесена, откако денеска во бугарското Министерството за надворешни работи на разговор бил поканет вршителот на работи амбасадор на Република Северна Македонија во Бугарија, јави БГНЕС.

* реклами —————————————————————————————————————————————–

————————————————————————————————————————————————————

На состанокот во бугарското МНР бугарската страна нагласила дека ги цени брзите реакции на властите во Скопје во врска со случајот на палење на бугарското знаме и појавите на говор на омраза на социјалните медиуми против членови на бугарската Влада.

Link with us
Game bài đổi thưởng