ЧОВЕКОТ ШТО ДАДЕ ГОЛ ПРОТИВ ДАНСКА ПРЕД 30 ГОДИНИ, МИТКО СТОЈКОВСКИ: Адеми игра во топ форма и е наш најсилен адут!

– Позицијата задни везни на која е Аријан Адеми е наш најголем адут затоа што тој игра во топ форма и во својот клуб и во репрезентацијата и со Елмас, Барди и Пандев може да очекуваме поволен резултат. И да извадиме нерешено нема да биде лошо иако ќе играме на победа според изјавите на нашиот селектор. Како тим имаме квалитет и може да пружиме отпор и на многу јаки екипи а на послабите треба да им дадеме многу голови.

Митко Стојковски, стрелецот на ремито од 1992-ра со Данска кога успеавме да му извадиме нерешено на тогашниот светски првак.

Самиот Адеми потоа изјави дека очекува тешка утакмица и дека не се кае што реши да игра за Македонија иако се двоумеше дали да игра и за Хрватска која го покани да угра за нив.

trí tuệ siêu phàm go88 go88

go88 b52 trực tuyến go88 tải go88

https://ello.co/sunwinli