Царовска: Еднаквоста се учи од најмала возраст

Министерката за образование и наука, Мила Царовска, денеска беше дел од втората Парада на гордоста во Скопје.

-Создаваме општество кое ја негува културата и богатсвото на различностите. Градиме образование без стереотипи, предрасуди и дискриминација, затоа што еднаквоста се учи од најмала возраст.

Верувам дека сите ние заеднички ќе овозможиме секој граѓанин да ги ужива своите права. Затоа што само за такво општество вреди да се бориме, напиша министерката Царовска на фејсбук.

Link with us
  • sunwin truc tuyen sun win sunwin đổi thưởng số 1
  • yo88 và go88 go88 number go88
  • rik vip
Game bài đổi thưởng