ЦЕЛО ВРЕМЕ СМЕ БИЛЕ ВО ТЕШКА ЗАБЛУДА: СИТЕ МИСЛЕВМЕ ДЕКА УСПЕСИТЕ НА ЗАЕВ СЕ УСПЕСИ И НА БРАНКО, НО СЕПАК НЕ БИЛО ТАКА!

* реклами ——————————————————————————————————————————————-

—————————————————————————————————————————————————–

Лигушот, лешперот, кукавицата Црвенковски си го покажа своети вистинско лице.

Сите мислевме дека тој се радува на успесите на СДСМ, но тој цело време да плачел зошто веќе не е во врвот на политичката моќ.

Сите мислевме дека се радува што СДСМ реди успеси на црнтрално и локално ниво, што сменивме режиом, што ја внесовме земјата во НАТО, што земјата успешно чекори и кон ЕУ…

* реклами —————————————————————————————————————————————

————————————————————————————————————————————————-

Сите мислевме дека тој се радува, му дава совети на Заев, му помага тајно… Сите мислевме дека колумните на Латас во кои тој пишува дека Бранко цело време го пцуе Заев и негодува за политиките на лидерот на СДСМ, дека се тоа очајни смешни обиди да се направи раздор во СДСМ… Мислевме дека тоа што Наташа Савова е прва соработничка на Камчев кој е главен финансиер на ВМРО ДПМНЕ е само некаква соло акција на Савова… Сите мислевме дека лутите остри стрели на луѓето на Бранко кон Заев се некаков соло одметнички порив на елитисти кои не се охрабрени од Бранко…

* реклами ——————————————————————————————————————————————-

—————————————————————————————————————————————————–

И конечно сите мислевме дека шпекулациите дека Бранко ги имал бомбите на Заев но немал храброст да го пука се само злобни шпекулации од кујната на ВМРО ДПМНЕ во обид да се направи раздор на Бихачка…

Но сето тоа било наша заблуда. Сите колумни на Латас каде се споменува Бранко биле точни. Хајката на бранковистите била организирана. Бранко цело време плетел мрежа зад грбот на Заев во обид пак да се врати триумфално на Бихачка. Конечно тој го дочека мигот кога Заев е клекнат и најранлив и се појави од зад грб со залет да му зарие нож и политички да го убие, затоа што му се плаши да го нападне во лице во нормални услови, затоа што Бранко е тешка пизда, тешка кукавица.

Колку само сме биле во заблуда дека Бранко патувал низ својата политичка еволуција заедно со успесите на Заев, дека секој успех на Заев кај него раѓал момент на каење во вид на прашањето ЗОШТО МЕНЕ НЕ МИ ТЕКНА ВАКВО НЕШТО ПОРАНО?!?!

* реклами —————————————————————————————————————————————–

—————————————————————————————————————————————————

Но не, кај Бранко горела само една свеќа, свеќата на омраза, завист и гнев кон Заев, човекот кој му ја зема СДСМ, каде што Бранко мислеше дека треба да владее до смрт и дека треба да го закопаат во дворот пред зградата. Бихачка да биде неговиот мавзолеј.

Бранко наместо да ужива во пензионерските денови и да се радува на успесите на својата СДСМ и на својата земја, тој гневно плачел и кобел и делел клетви и ковал заговори како да го уништи Заев. Како некаков злобен вештер во добар цртан филм на Дизни кој не сака неговите деца да продллжат по неговите стапки, туку сака да го уништи својот син и да му ја земе невестата и куќата а децата т.е внуците да ги фрли во река…

* реклами —————————————————————————————————————————————–

————————————————————————————————————————————————————

Мислев дека дното е Геро и Милчин да се на иста страна со Латас, Миленко и Мирка. Но не, дното било Бранко да е на иста линија со Хорхе. Тоа е новото дно, тоа е новата мизерија на нашата политичка сцена. Ако ништо друго, ова е барем забавно, тоа никој не може да го одрече!

Колку само ќе биде забавно кога они пак ќе бидат поразени, а ќе остане запишано и зебележано дека се обидоа да го уништат и притоа со најгадните можни коалиции и тактики, византија за ова е смешка. Бранко имаше шанса да остане запаметен како политички великан, сега го изгуби и тоа, и ќе остане само како транзициски случаен минувач, неуспешен автократ кој е патолошки желен за власт до смрт, исти плукнат Грујо!

Link with us
  • tải sunwin sunwin đổi thưởng số 1 sunwin nhất bạn
  • sunwin có uy tín không sunwin sun win 88
  • rikvip tải game rik rikvip
Game bài đổi thưởng