ДАНОКОТ НА ДАРВИН Е НЕМИЛОСРДЕН – Од ковид-19 почина лидерот на антиваксерите во Израел

Израелскиот активист против вакцините за коронавирус Хаи Шаулијан, почина од ковид-19.

Тој бил сместен во Медицинскиот центар Волфсон во Холон каде што бил донесен во неделата во тешка состојба.

Шаулијан ги повика своите следбеници на социјалните медиуми да не се вакцинираат против вирусот под насловот: „Нема епидемија – вакцината е непотребна и опасна“

Тој пред да замине во болница ги информирал своите следбеници на Фејсбук дека се наоѓа во многу лоша состојба, но ги повикал да продолжат да се спротивставуваат на медицинскиот естаблишмент.

„Јас сум во многу сериозна состојба. Не сум способен да зборувам или да одговорам на пораките. Верувам дека ќе го поминам ова, продолжете да се борите“, напишал тој.

sunwin

sunwin web

sun win

sunwin

tải sunwin