Детали од животот на момчето кое направи хаос во Тексас: Бил исмејуван поради говорна мана

Салвадор Роландо Рамос, 18-годишниот напаѓач кој застрела и уби 21 лице, вклучително и 19 деца во училиште во Тексас, работел како ноќен менаџер во Венди, мала заедница во градот Јувалди, пишуваат медиумите.

Облечен во панцир, влегол во основното училиште Роб со пиштол и полуавтоматска пушка отворил оган врз децата. Се уште не е познат мотивот за овој страшен масакр.

Американските медиуми цитираа луѓе кои го познаваат и рекоа дека „сакал да се шегува“. „Њујорк тајмс“ разговараше со неговите колеги на работа и тие рекоа дека никој навистина не го познава.

Според Њујорк Тајмс, родителите, кои рекле дека се пријатели на семејството на напаѓачот, го опишале како лошо момче. Еден од нив се присетил дека Рамос често се допишувал со мајка му кога бил помлад. Сепак, и двајцата беа изненадени што тој може да биде способен за такво насилство.

Државната полиција соопшти дека Рамос ја застрелал и критично ја ранил својата баба во нејзината куќа, на адресата дадена од напаѓачот во неговата возачка дозвола, пред да замине на училиште. Некои медиуми објавија дека тој ја убил, но тоа не е официјално потврдено.

„Вашингтон пост“ ги цитира неговите пријатели и роднини кои го опишуваат како осамен 18-годишник кој бил „малтретиран поради говорна мана како дете, страдал од тежок семеен живот и насилно напаѓал врсници и непознати луѓе и со текот на годините. ”

Рамос наводно го напуштил училиштето откако редовно бил малтретиран.

– Пред околу една година Рамос на социјалната мрежа објави фотографија од автоматска пушка на својата „листа на желби“. Пред четири дена тој објави фотографии од две пушки, кои ги опиша како „фотографии од моето оружје“, изјави еден од неговите пријатели за „Вашингтон пост“.

Во неколку извештаи се наведува дека Рамос имал нарушен домашен живот со чести кавги со неговата мајка, која наводно била зависничка.

По нападот Рамос бил застрелан од полицијата, пренесуваат медиумите.

tải sunwin

sunwin apk

sunwin.apk mới nhất game sunwin sunwin tài xỉu

sunwin web sunwin club tải sunwin

sunwin tài xỉu sunwin apk sunwin club